Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Internet Reklama

Praca w domu przez Internet

biznes w domu

Praca w domu, jak każda inna ma swoje zalety i wady. Rozwój technologii cyfrowej i coraz większe możliwości Internetu, dają możliwość na znalezienie zajęcia dla siebie z wykorzystaniem naszego komputera jako narzędzia do pracy. Dla kogo jednak jest praca w domu ? Jakie daje możliwości ? Czy każdy może wykonywać pracę w domu ? I w końcu, jakie zajęcia możemy wykonywać zdalnie ?

W skrócie, na wszystkie te pytania możemy odpowiedzieć w 3 zdaniach. Przyjrzyjmy się jednak kilku pomysłom. Zostały one podzielona na kategorie, tak aby osoby nie mające specjalistycznej wiedzy także znalazły coś dla siebie.

Z artykułu dowiesz się:
• dla kogo jest praca w domu ( i dlaczego nie jest dla każdego )
• jakie są plusy i minusy pracy w domu
• jakie są konkretne sposoby na zarabianie przez Internet
• jak możesz dorobić sobie pracując przez internet

Praca w domu – dla kogo ?

Praca w domu to zajęcie które chciałby wykonywać prawie każdy. Taka forma działalności jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie niezależność, elastyczny czas pracy, odpowiedzialnych i zmotywowanych do działania. Jeżeli jesteś osobą, która lubi odkładać swoje obowiązki na później, warto przemyśleć decyzję o pracy w domu. Inaczej jeżeli praca w domu jest tylko Twoim dodatkowym zajęciem. Wtedy możesz sprawdzić sam siebie, czy potrafisz się zmotywować do działania, a co za tym idzie czy masz na tyle samozaparcia, aby sprostać wyzwaniom związanym z wprowadzeniem dodatkowych obowiązków.

Jeżeli jesteś osobą która:

Szuka dodatkowej pracy po godzinach ( na początek chcąc sprawdzić sam siebie i spróbować swoich sił ) – spróbuj zacząć od mniejszych, łatwiejszych zleceń, które nie zabierają wiele czasu. Pamiętaj, że jeżeli jest to dodatkowe zajęcie, nie zaniedbuj podstawowego źródła dochodu ( np. poprzez późne siedzenie nad projektami skutkujące mniejszą wydajnością w pracy ).

  • Szuka dodatkowego źródła zarobku
  • Wychowuje dziecko
  • Jest ograniczona sprawnościowo ( np. poprzez przewlekłą chorobę, złamanie czy inna sytuację )
  • Ceni niezależność i czas

To praca w domu przez Internet może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Praca w domu – plusy i minusy

Plusy

Sam sobie szefem – Idealne rozwiązanie dla osób mających dość ciągłej krytyki, podnoszenia norm przez koordynatorów oraz bycia na „łasce” szefa.

Dowolne godziny pracy – dzięki pracy w domu możemy sami dobierać godziny w których pracujemy. Sam organizujesz sobie plan działania na kolejny dzień. Dowolne godziny pracy mogą być także minusem dla osób niezdyscyplinowanych, które będą musiały nadrabiać zaległości w następny dzień, lub całkowicie stracą klienta.

Pracę można wykonywać wszędzie – Swoją pracę możesz wykonywać w każdym miejscu, w którym masz dostęp do Internetu. Oszczędzasz także czas, który musiałbyś / musiałabyś spędzić w korkach jadąc do pracy.

Minusy

Nielimitowany czas pracy – Dowolne godziny pracy mogą być także minusem dla osób niezdyscyplinowanych, które będą musiały nadrabiać zaległości w następny dzień, lub całkowicie stracą klienta.

Praca w pojedynkę – Jeżeli jesteś osobą towarzyską i lubiącą kontakt z drugimi, poza klientami pracujesz w pojedynkę. Jeżeli mieszkasz ze współlokatorem, może on rozpraszać Cię podczas pracy ( lub w niej pomóc ).

Brak wsparcia – Brak wsparcia doświadczonego kolegi z pracy lub przełożonego. W przypadku trudniejszych projektów, część pracy musisz zlecić firmie zewnętrznej co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Praca przez Internet – przykłady

Osoby wyspecjalizowane w danej dziedzinie

Tworzenie stron internetowych

Jak wykazały badania ponad 60 procent firm nie posiada własnej strony internetowej. To dobra okazja, aby zająć się – na przykład z pomocą grafika – projektowaniem stron internetowych. Istnieje kilka gotowych skryptów, które nam to ułatwią. Połączenie WordPress z ładnym szablonem, wzbogaconym autorską grafiką i treścią może pomóc stworzyć firmową stronę internetową.

Grafik komputerowy

grafik komputerowyGrafik komputerowy doskonale uzupełnia się z osobą tworzącą strony internetowe, o czym pisaliśmy w powyższym przykładzie. Klienci bardzo często chcą uzupełnić swoje treści w przyciągającą wzrok grafiką ( reklama w social mediach, infografika, logo firmy czy identyfikacja wizualna ). Jest to doskonały przykład na pracę dodatkową w domu.

Tłumaczenie tekstów

Kolejnym przykładem pracy w domu, którą może wykonywać specjalista to tłumaczenie tekstów. Mogą to być treści na stronie internetowej, sklepie online, dokumentacje czy umowy. Podłapanie kilku indywidualnych zleceń może stanowić dodatkowe źródło dochodu.

Programowanie

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się aplikacje mobilne. W naszym kraju brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Ta rozwijająca się branża może stanowić doskonały sposób na dodatkowy zarobek w zaciszu domowym. Na początku „kariery” możesz zająć się na przykład testowaniem aplikacji.

Korepetycje online

Jeżeli jesteś biegły w jakiejś dziedzinie, lub doskonale posługujesz się językiem obcym, możesz pomyśleć o korepetycjach online. Istnieją różne formy takiej nauki, np. poprzez komunikator internetowy z obsługą video. Tematyka szkoleń jest uzależniona od Twoich kompetencji. Możesz uczyć zarówno języków obcych, jak i obsługi komputerów.

Praca zdalna niewymagająca specjalistycznej wiedzy

Copywriting

Jeżeli masz „lekkie pióro” możesz pomyśleć o tworzeniu tekstów na zamówienie. Mogą to być proste teksty na zlecenie agencji SEO, po specjalistyczne artykuły na potrzeby wartościowych serwisów internetowych.Możesz także przygotować gotową „paczkę” tekstów o określonej tematyce i długości tak aby potem sprzedać ją na przykład na grupach tematycznych.

Obsługa mediów społecznościowych

Obecnie wiele osób posiada profil na portalach społecznościowych. Podobnie jest z firmami. Przedsiębiorcy przekonywani skutecznością i siłą jaka tkwi w takich serwisach, także zakładają profile firmowe, w których na bieżąco informują klientów o promocjach i usługach które świadczą. Do obsługi profilów zatrudniona jest osoba. To doskonała szansa na dodatkowy zarobek.

Sklep internetowy

Kolejnym pomysłem na własny biznes jest otwarcie sklepu internetowego. Gotowe skrypty i szablony pozwalają na obsługę serwisu przez osobę z minimalną wiedzą. Gotowe rozwiązania niemal poprowadzą Cię za rękę w kwestiach optymalizacji sklepu pod kątem wyszukiwarek internetowych. Możesz posiadać magazyn produktów w domu, lub wysyłka realizowana będzie bezpośrednio od producenta. Podobnie jak sklep, możemy otworzyć także drukarnię online.

Założenie bloga

blog internetowyBlogowanie na samym początku może stanowić hobby. Pisząc o naszych zainteresowaniach możemy przyciągnąć uwagę użytkowników Internetu, zainteresowanych podobną tematyką. Zadbajmy o wartościową treść i autorskie zdjęcia. Podobnie jak ze sklepem internetowym, gotowe szablony poprowadzą Cię za rękę w kwestiach optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek. Stali czytelnicy podnoszący ruch na stronie, zwiększają wartość serwisu, który może zarabiać na płatanych reklamach lub programach partnerskich.

Zobacz także pozycjonowanie stron WordPress

Kanał na YouTube

Coraz więcej użytkowników korzysta z mediów społecznościowych w tym platformy YouTube. Służy ona do oglądania filmów nadesłanych przez użytkowników, ale także do wymiany opinii na temat obejrzanego materiału oraz polecania go innym. Funkcje te czynią go poniekąd portalem społecznościowym. Wykorzystaj potencjał jaki drzemie w prowadzeniu wartościowego kanału na YouTube. Znajdź odpowiednią tematykę, połącz swój blog z tym serwisem i zrzeszaj osoby które interesują się daną tematyką. Jeżeli kanał osiągnie określoną liczbę subskrypcji, oraz Twój materiał łącznie zostanie obejrzany przez 4000 godzin, masz możliwość zarabiania dzięki reklamom ukazującym się w filmie.

Zobacz: Biznes filmowy na YouTube

Połącz moc Internetu

Tworząc wartościowy blog połącz go z portalami społecznościowymi – Facebookiem, Twitterem, kanałem YouTube i tym samym zwiększaj ruch na stronie. Zarabiaj z reklam i programów partnerskich. Z czasem może zgłosić się do Ciebie firma, która zechce umieścić swój produkt w Twoim filmie – lokowanie produktu.

Dlaczego Internet

Internet to obecnie najpotężniejsze medium. Wyparło ono tradycyjną telewizję, radio czy gazety. Większość tradycyjnych mediów przenosi swoje informacje do Internetu. Teraz jest czas żeby wykorzystać potencjał jaki tkwi w sieci. Przekazywanie swoich zainteresowań innym połączone z wartościową treścią na stronie, uczyni Twój przekaz na tyle mocnym, że odwiedzający będą chętniej się nim dzielić dalej. Pracę przez Internet możesz początkowo potraktować jako dodatkowe zajęcie, które z czasem może przerodzić się we własny, dochodowy biznes. Unikaj wątpliwych programów partnerskich, niepewnych inwestycji czy ofert szybkiego wzbogacenia się. Zawsze pamiętaj, aby swoje dane udostępniać tylko w zaufanych źródłach.

Podsumowanie

Praca w domu nie jest dla każdego. Wymaga samodyscypliny i dobrej strategii w planowaniu. Jeżeli jednak podejdziemy do tego odpowiednio, możemy za jakiś czas pomyśleć o przerzuceniu się na pracę w domu już na stale. Mimo wielu zalet, taka forma działalności ma także swoje Wady. Do poprawnego wykonywania swoich zadań jest nieraz potrzebna specjalistyczna wiedza. Nie unikniesz także pomocy innego specjalisty. Nikt nie jest doskonały i całe życie się uczy. Na początku nie spodziewaj się gór. Zacznij od rzeczy małych, ale rób to powoli, skrupulatnie i konsekwentnie. Z biegiem czasu większość klientów zgłosi się sama. Wszystko dzięki poleceniom i bogatemu portfolio.

Powiązane artykuły

Czym jest dochód pasywny? Przykłady

teoriabiznesu.pl

Jak wygląda praca zdalna w Cinkciarz.pl?

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes podczas epidemii koronowirusa

teoriabiznesu.pl