Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Internet

Pomysł na biznes – zostań YouTuberem

youtube

Świetnie odnajdujesz się w social mediach, posiadasz wiedzę w danym temacie i ze swobodą umiesz opowiadać o interesujących Cię tematach? Oto prosty sposób, abyś zacząć na tym zarabiać.

Biznes na YouTubie

 Założenie kanału na YouTubie jest pierwszym krokiem, aby zacząć na nim zarabiać. Średnie wypłaty z YouTube’a wynoszą 1750 GBP (ponad 9 tys. PLN) za 1 milion wyświetleń. Osiągnięcie takich wyników nie udaje się jednak każdemu, dlatego zanim rozpoczniesz pracę- wybierz tematykę swojego kanału, która Cię interesuje, w której czujesz się mocny. Nie kieruj się jedynie tym co modne, ponieważ może okazać się, że przeciętny według Ciebie temat, przyciągnie szerokie grono widzów. Pierwsze kroki na YouTubie wymagają cierpliwości. W budowaniu rozpoznawalności swojego kanału ważna jest umiejętność tytułowania filmów, tak by widz, chociażby z ciekawości, kliknął i sprawdził, o czym mówisz.

Musisz wykazać się wytrwałością i nie zniechęcać jeśli po tygodniu zaledwie parę osób wyświetli publikowane przez Ciebie treści. Kluczowe kwestie, które pozwolą Ci zbudować dużą bazę subskrybentów to innowacyjne treści, zachęcająca forma przekazu, porywający montaż. Również Twoja osobowość może okazać się powodem, dla którego widzowie wrócą na Twój kanał. Ważne jest, aby filmy umieszczane były regularnie, ponieważ jedynie konsekwencja w działaniu zagwarantują Ci nowych widzów.

Pokaźna liczba obserwujących przyniesie Ci stałe dochody z reklam, wyświetlanych przed lub w trakcie filmu. Pamiętaj, aby reklam nie było zbyt dużo, ponieważ nikt nie przepada za zbyt nachalnymi treściami reklamowymi; może się to przyczynić do utraty widzów.

Zbuduj swój wizerunek w social mediach

Swoją działalność może również rozszerzyć o inne portale (Facebook/Instagram), których profile będą uzupełnieniem treści z YouTube. Dodatkowo, możesz wchodzić w interakcję z fanami- pokazywanie chwil ze swojego dnia pozwoli Twoim widzom lepiej Cię poznać, a tym samym polubić i polecić innym. W ten sposób już nie tylko reklamujesz profil na YouTubie, ale także kreujesz swój wizerunek w mediach. Zdobycie popularności wiążę się z propozycjami od reklamodawców. Nie musisz być rozpoznawalny przez każdego, ponieważ reklamodawcy często szukają osób popularnych w wąskim gronie osób o określonym wieku, płci czy zainteresowaniach, którzy są bardziej skłonni stać się ich potencjalnymi klientami. Płatne współprace od marek mogą stać się Twoim kolejnym źródłem dochodów. Wielu popularnych YouTuberów po czasie decyduje się na założenie własnej marki, np.: odzieżowej lub kosmetycznej czy wydanie książki.

Ważne, abyś wybrał dziedzinę, którą będziesz potrafił zaciekawić innych. Robiąc to, co lubisz,  praca będzie dla Ciebie przyjemnością i sposobem na dochodowy biznes i rozpoznawalność.

 

Pomysł na biznes w 2021 roku

Opracowała Oliwia Kondradzka

Powiązane artykuły

Targi Franczyza Expo – Twoja szansa na sprawdzony biznes

teoriabiznesu.pl

Google plus na stałe zniknie z internetu

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes dla studenta

teoriabiznesu.pl