Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Internet

Pomysł na biznes – zostań gwiazdą YouTube

youtube

Jeżeli świetnie odnajdujesz się w social mediach, posiadasz wiedzę w danym temacie i ze swobodą umiesz o niej mówić- to jest prosty sposób, abyś zaczął/zaczęła na tym zarabiać.

Biznes na YouTube

Możesz zostać np. gwiazdą YouTuba i zacząć zarabiać absurdalne przychody z reklam (średnie wypłaty z YouTube wynoszą 1750 GBP za 1 milion wyświetleń). Zanim jednak rozpoczniesz pracę, musisz wybrać jaki rodzaj treści chciałbyś/chciałabyś produkować. Później wystarczy utworzyć konto YouTube i nauczyć się rozumieć platformę, tzn. orientować się jak pisać tytuły, jakie treści są popularne i jak można się rozwijać. Zostanie gwiazdą wymaga jednak doświadczenia i czasu. Nie staniesz się sławny z dnia na dzień, wymaga to ciężkiej pracy i cierpliwości.

Zobacz także: Biznes filmowy na YouTube

Oczywiście, jeśli treści przez Ciebie publikowane będą innowacyjne, interesujące, będą pojawiać się regularnie to na pewno szybciej zbudujesz bazę subskrybentów, która przyniesie Ci stałe przychody z reklam. Swoją działalność możesz rozszerzyć na inne social media, np. Instagram. W ten sposób sam będziesz się reklamował, zdobywał obserwujących z różnych portali. Na Instagramie również można prowadzić stronę o konkretnym zagadnieniu, np. zdrowy styl życia, blog modowy, itp. Im więcej będzie Cię w mediach, tym więcej followersów zdobędziesz. Gdy już osiągniesz wystarczająco dużą bazę subskrybentów/followersów możliwe, że popularne marki zaczną płacić Ci za promowanie produktów, usług, co stanie się kolejnym źródłem dochodów.

Pomysł na biznes w 2021 roku

Oczywistym jest, że wybierzesz dziedzinę, o której dużo wiesz, dzięki czemu będziesz prezentował innym wiedzę, która naprawdę Cię interesuje. Robiąc to, co lubisz, nie będziesz wcale pracował, a przyjemnie spędzony czas przyniesie Ci przychody i rozpoznawalność.

Opracowała Oliwia Kondradzka

Powiązane artykuły

Firma sprzątająca pomysłem na firmę – infografika

teoriabiznesu.pl

Twój biznes – Które kanały na YouTube warto śledzić?

teoriabiznesu.pl

4 ciekawe pomysły na biznes – Lektor, kamerzysta, a może wirtualny asystent?

teoriabiznesu.pl