Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Blisko ludzi Firma

Metoda Wealth Dynamics: Odkryj swój talent i osiągnij sukces

Wealth Dynamics

Masz wrażenie, że masz w sobie nieodkryte możliwości? Że nie w pełni wykorzystujesz swoje predyspozycje? Jesteś osobą, która ma potencjał, ale nie do końca wiesz, jak nim pokierować? Niejeden z nas chce odnieść sukces, jednak kluczem do osiągnięcia tego celu jest poznanie samego siebie i wykorzystanie swoich wrodzonych, naturalnych talentów. Jedna z metod, która może nam w tym pomóc, jest Wealth Dynamics.

Wealth Dynamics- co to takiego?

Wealth Dynamics to system stworzony przez Rogera Hamiltona, cenionego przedsiębiorcę, mówcę motywacyjnego i autora bestsellerowych książek, w oparciu o wiedzę i badania sięgające 5000 lat. Czyli na długo przed tym jak została przeniesiona na grunt europejski i spopularyzowana przez Karla Gustava Junga. Hamilton pierwotną intencją było wykorzystanie metody wśród przedsiębiorców, by uspójnić i ułatwić budowanie firm bazując na naturalnych predyspozycjach ich założycieli co rozszerzyło się w naturalny sposób na współprace zespołów. Metoda ta jednak ma zdecydowanie szersze zastosowanie oraz nieocenione wręcz narzędzia dodatkowe, które jeszcze mocniej doprecyzowują i usprawniają proces budowania kariery i firmy, a także budowania relacji i komunikacji. Metoda jest łatwa w przyswojeniu, przejrzysta i szybka w zastosowaniu. Każdy ma talent do czegoś, jakieś naturalne predyspozycje, które harmonijnie wpisują się w otaczający nas świat. Wealth Dynamics jest kluczem do zrozumienia, gdzie na mapie wszechświata znajdujemy się z naszym wewnętrznym potencjałem i jak go wykorzystać by osiągnąć sukces, spełnienie, czy finansową wolność.

Twoje talenty i droga do bogactwa

Centralnym systemem metody Wealth Dynamics jest koncepcja 8 dróg, o różnych profilach i unikalnych cechach. Są to ścieżki, które mogą prowadzić cię do bogactwa, obfitości i pracy w zgodzie z samym sobą. Dzięki badaniu otrzymujesz wyniki swoich mocnych stron, naturalnych predyspozycji. Poznajesz swoje dary i genialne predyspozycje. Z pomocą certyfikowanego coacha, wiesz jak nimi odpowiednio pokierować, jak opracować strategię działania.

Przykłady:

  • Droga Creatora – to droga dla osoby, która myśli abstrakcyjnie, ma szeroko perspektywistyczne myślenie. Jest urodzonym strategiem. Uwielbia innowacje.
  • Droga Star – Uwielbia być w centrum uwagi, dobrze czuje się w tłumie, szybko odnajduje się na scenie występując przed setkami, a nawet tysiącami ludzi.
  • Droga Supportera – Kieruje się emocjami w życiu i pracy. Tworzy fantastyczną atmosferę. Genialnie łączy zespoły i je motywuje.
  • Droga Deal Makera – Ma genialny zmysł networkingowy. Potrafi łączyć ludzi, tworzyć działania reklamowe, promocyjne i marketingowe. Wie, kto i kogo w danej chwili potrzebuje.
  • Droga Tradera –Potrafi szybko i efektywnie rozwiązywać problemy. Ma świetne wyczucie czasu do różnych transakcji, jest wsparciem. Ma bardzo dobre wyczucie rynkowe.
  • Droga Accumulatora – Skupia się na szczegółach i drobnostkach, jest perfekcjonistą. Świetnie zarządza projektami i dotrzymuje terminów.
  • Droga Lorda – Wszystko zawsze analizuje. Buduje procedury. Zwraca uwagę na schematy. Ma zmysł badawczy. Ma chłodne spojrzenie na różne sprawy.
  • Droga Mechanica – Jego głównym celem jest poprawa jakości i procesów. Znajduje różne rozwiązania i ulepsza je.

Warto wiedzieć, że dla każdej z nich zasady gry są inne. Inne metody i założenia będą się sprawdzać. Na rynku jest masa książek i poradników. Na pewno wśród nich jest coś idealnego dla ciebie, nie każda książka spełni Twoje oczekiwania. Wealth Dynamics, pozwala na szybsze znalezienie tej drogi, bez potrzeby szukania.

Wealth Dynamics jest jak kręgosłup, wokół którego budujesz cały organizm. W zależności od innych Twoich zamiłowań, predyspozycji, talentów, doświadczenia i wartości budujesz swój unikalny, indywidualny świat, karierę czy firmę.

Najlepsza metoda dla przedsiębiorcy

To metoda dla każdej osoby, a szczególnie dla przedsiębiorców, dyrektorów czy menedżerów. Jeśli kreujemy swój wizerunek na pozycję lidera, który chce osiągać sukcesy, które przekładają się na konkretne zyski. Dziś nie jest łatwo być liderem, dlatego metodyka Wealth Dynamics, może nam w tym świetnie pomóc, tak aby bycie liderem, nie było wykańczającym i mozolnym zajęciem, a wartościowym, wspierającym innych i rozwijającym firmę.

Dla przedsiębiorcy metoda ta, może być niezwykle wartościowym sposobem na budowanie i rozwijanie firmy. Pomaga w kontrolowaniu swoich mocnych stron i określonych preferencji, co pozwala na skoncentrowanie się na konkretnych działaniach. Ponadto, metoda Wealth Dynamics pomaga przedsiębiorcom połączyć talenty i umiejętności. Wspiera koncentrację i efektywność.

Warto dodać, że jest to fantastyczna opcja, dla osób poszukujących pasji. Którzy chcą zarabiać na tym co lubią robić, co sprawia im przyjemność i satysfakcje. Często zdarza się, że ludzie nie wykorzystują potencjału, nie myślą o swojej pasji w taki sposób, aby móc czerpać z niej zysk. Badanie Wealth Dynamics może pomóc nam znaleźć działalność lub opracować plan działania w rozwoju naszej kariery.

Najważniejsze zalety Metody Wealth Dynamics

Rozwój wewnętrzny

Dynamika bogactwa pomaga nam odkryć nasze naturalne talenty i wykorzystać je w naszej działalności i karierze. Często zdarza się, że ludzie spędzają wiele lat na poszukiwaniu różnych możliwości. Nierzadko okazują się one porażką. Dzięki Wealth Dynamics można skrócić tę drogę przez skupienie się na kierowaniu naszymi działaniami wg naszych możliwości.

Umiejętności interpersonalne

Co ważne metoda ta, pomaga nam zrozumieć, jak najlepiej współpracować z innymi. Jak rozmawiać, budować zespoły, delegować i motywować innych. To niesamowicie ważna umiejętność, w przypadku każdego przedsiębiorcy. Współpraca z innymi odbywa się na różnych szczeblach prowadzenia firmy. Nie tylko między szefem a pracownikiem, ale także między klientem np. podczas negocjacji. Dzięki tej metodzie możemy lepiej zrozumieć, jak zbudować elementy poszczególne zespołu i partnerstwa, aby wykorzystać mocną stronę każdego pracownika i dla wspólnego celu.

Połączenie kreatywności i umiejętności

Dzięki Wealth Dynamics dostrzeżesz swoją kreatywność od innej strony, poznasz swoje umiejętności w taki sposób, aby je racjonalnie wykorzystać, tak aby sprawiło ci to przyjemność i satysfakcje. Odkryjesz swój wewnętrzny potencjał i dary, z których nie zdawałeś sobie sprawy.

Profilowanie działań i skupienie

Metoda Wealth Dynamics pozwala nam również na skupienie się na działaniach, które są najkorzystniejsze dla nas. Każdy z profili ma swoje specjalne umiejętności i strategię sukcesu. Możesz skoncentrować się na tych obszarach, w których możesz mieć największy wpływ i wydajności, zamiast marnować czas i energię na działanie bez efektu.

Wealth Dynamics  grupowo czy indywidualnie?

Anna Stępień-Kraska
Anna Stępień-Kraska

Zależy od tego jakie mamy cele. Badanie może odbywać się na grupie osób, w momencie, kiedy zespół chce przeskoczyć pewien pułap. Wspólna praca, to wspólne poznanie talentów, możliwości. Pod okiem coacha ustala się predyspozycje grupy, jak i jednostki – tak aby wspólnymi siłami osiągnąć pożądany efekt. Zespół spojrzy na siebie inaczej, nauczą się wykorzystywać swoje możliwości, słuchać i rozmawiać. Będą fantastycznie uzupełniać się wzajemnie.

W przypadku indywidualnym, metoda ta, skupia się na naszych kompetencjach, na tym w czym mamy “smykałkę”. Tak, aby szybciej pokonać różne przeszkody i osiągnąć finansowy i nie tylko cel.

Anna Stępień-Kraska www.asanka.pl

Coach finansowy, przedsiębiorczyni, inwestorka, szkoleniowiec

Przedsiębiorczyni zarządzająca trzema markami, matka, inwestorka, kobieta aktywna. Konsultantka talentów. Jest jedną z nielicznych w Polsce certyfikowaną coachką metody Sacred Money Archetypes® by Kendall SummerHawk, Flow Consultantką metodologii Talent i Wealth Dynamics by Roger Hamilton oraz certyfikowaną coachką Instytutu Gallupa. Autorka szkolenia Finansowe Fundamenty, warsztatów z zakresu edukacji finansowej. Prowadzi indywidualne i grupowe sesje umożliwiające poprawę relacji z pieniędzmi oraz poznanie Siebie, swoich wzorców zachowań, talentów oraz cieni i tego, jak je najkorzystniej wykorzystać w życiu.