Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Kariera i możliwości: Konferencja She Is Tech jednoczy kobiety 

Konferencja She Is Tech jednoczy kobiety

She is Tech to jednodniowe wydarzenie online, organizowane przez firmę Intellias przy współpracy z UN Women, które zjednoczy ponad 1000 kobiet przedsiębiorczyń, top menedżerek i działaczek społecznych z Europy i USA

25 stycznia globalna firma informatyczna Intellias zorganizuje konferencję She is Tech, która będzie zakrojonym na szeroką skalę wydarzeniem dla kobiet z branży technologicznej. Celem konferencji jest wspieranie równowagi płci w kontekście ewolucji branży technologicznej. Przez ponad 10 godzin kobiety z Europy i USA będą dzielić się swoimi historiami, doświadczeniami i motywacjami oraz wymieniać pomysłami.

Podczas konferencji omówimy, jak można zwiększyć odsetek kobiet w firmach technologicznych i co mogą z tym zrobić pracodawcy. Skoncentrujemy się również na przywództwie i karierach kobiet, biorąc pod uwagę osobiste historie liderek i menedżerek najwyższego szczebla na temat ich własnych ścieżek i przeszkód. Trzecim tematem będzie rola społeczności we wzmacnianiu pozycji kobiet w sektorze technologicznym, jak również poza nim.

“Od podpisania Women Empowernment Principles (WEP) w 2021 r. konsekwentnie i systematycznie tworzymy w Intellias lepsze miejsce pracy dla kobiet i przyczyniamy się do przezwyciężenia dysproporcji płci w branży technologicznej. To dla nas naturalne, że chcemy teraz zgromadzić wszystkich partnerów i ekspertów, aby odbyć istotną rozmowę na temat tego, w jaki sposób możemy wspólnie poprowadzić branżę technologiczną w kierunku większej równowagi płci”. – Oksana Chyvurina, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego She is Tech, Director of Social Impact w Intellias.

Na liście prelegentów znajdują się:

  • Bianka Siwińska – Prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy
  • Marta Kępa – Dyrektorka wykonawcza w Software Development Association Poland
  • Teresa Carreiro – Współzałożycielka Critical Manufacturing
  • Viroslava Novosylna – Współzałożycielka Wtech
  • Martina Silov – Prezeska CroAI (Croatian AI Association)
  • Vânia Gonçalves – Założycielka Geek Girls Portugal
  • Vladyslava Zatsarynna – CEO DOU.ua
  • Regina Viadro – SVP Global Head ds. Digital Technology Services, Prezeska North America w Intellias
  • Marisol Menendez – CEO & Założycielka WITH Spain
  • Dusica Lukic – CPO & Współzałożycielka Joberty

“Choć liczba kobiet w branży IT stale rośnie nie obserwujemy znaczącego wzrostu kobiet na stanowiskach menedżerskich i kierowniczych. Jednym z powodów może być brak wzorców do naśladowania dla kobiet już pracujących w branży technologicznej. Dlatego konferencja taka jak She is Tech może idealnie odpowiedzieć na tę potrzebę, pokazując inspirujące historie kobiet sukcesu i ich ścieżki kariery w technologii.” – Marta Kępa, Dyrektorka wykonawcza w Software Development Association Poland.

“Jesteśmy dumni, że możemy wspierać konferencję She is Tech. W zeszłym roku dla Komisji ds. Statusu Kobiet Sekretarz Generalny ONZ napisał specjalny raport na temat innowacji, zmian technologicznych i edukacji w epoce cyfrowej na rzecz osiągnięcia równości płci i wzmocnienia pozycji wszystkich kobiet i dziewcząt. Państwa członkowskie ONZ zgodziły się na szeroki zestaw zaleceń dotyczących wspierania równości płci za pomocą technologii. Musimy współpracować, aby wypełnić lukę między płciami w technologii cyfrowej i wspierać kobiety.” – Sabine Freizer-Gunes, Przedstawicielka ONZ ds. Kobiet w Ukrainie.

Po wcześniejszej rejestracji udział w konferencji jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli dostęp do transmisji i możliwość nawiązania kontaktów na czacie konferencyjnym na Discordzie.

O UN Women

UN Women to jednostka Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmująca się równością płci i wzmacnianiem pozycji kobiet. UN Women, organizacja orędownicza na rzecz kobiet i dziewcząt, została utworzona, aby przyspieszyć postęp w zaspokajaniu ich potrzeb na całym świecie. UN Women wspiera państwa członkowskie ONZ w ustalaniu przez nie globalnych standardów osiągania równości płci oraz współpracuje z rządami i społeczeństwem obywatelskim przy opracowywaniu przepisów, polityk, programów i usług niezbędnych do zapewnienia skutecznego wdrażania tych standardów i rzeczywistych korzyści dla kobiet i dziewcząt na całym świecie.

O Intellias

Intellias jest globalnym partnerem technologicznym dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500 i organizacji najwyższego szczebla, pomagając im przyspieszyć tempo zrównoważonej cyfryzacji. Intellias umożliwia firmom działającym w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także w regionach MENA i APAC, wprowadzanie innowacji na dużą skalę. Firma została wyróżniona na liście Global Outsourcing 100 przez IAOP, uznana przez Inc. 5000, a także wyróżniona przez Forbes i GSA UK Awards. Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu Intellias jest nastawiony na zapewnienie trwałego sukcesu klientom na ich drodze do wartości.