Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

KGHM Polska Miedź S.A. – Miedziowy Gigant zaprasza do udziału w hackathonie CuValley Hack 2022.

CuValley Hack 2022

CuValley Hack 2022  to już druga edycja hackathonu, organizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki sp. z o.o.

Hackathon, inaczej maraton programowania, to ograniczone w czasie wydarzenie, podczas którego pasjonaci programowania mają za zadanie rozwiązać konkretny problem. Ich praca opiera się na szeroko pojętej analizie udostępnionych danych.

Pierwsza edycja wydarzenia, zorganizowanego w minionym roku, zgromadziła prawie 300 uczestników, zaowocowała ponad 50 propozycjami projektów, z których 7 zostało nagrodzonych przez jury, a jeden z nich jest już na ostatnim etapie wdrażania w Hucie Miedzi Głogów.

Właśnie rusza rejestracja chętnych uczestników. Wydarzenie, w całości w formule on-line odbędzie się w dniach 11-13 marca. Organizatorzy czekają na uczestników z otwartymi umysłami i nieszablonowym podejściem do rozwiązywanych problemów.

„Sukces pierwszej edycji CuValley Hack, organizowanej ramach nowatorskiego programu Dolina Miedziowa utwierdził nas w przekonaniu, że w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań warto wychodzić poza schematy. Zeszłoroczne wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem w świecie IT i analityków danych. Co ważne, uczestnicy wiedzą, że ich wysiłek przekłada się na biznesowy efekt. Pierwszy z nagrodzonych zeszłorocznych projektów jest już wdrażany w naszej hucie.  Wierzę, że tegoroczna edycja zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które przyniosą laury uczestnikom, a nam konkretne usprawnienia zwiększające efektywność i jakość pracy.” – komentuje Marcin Chludziński, Prezes KGHM S.A.

Nadchodząca II edycja CuValley Hack  koncentruje się na wyzwaniach hutnictwa. Zespoły biorące udział w hackathonie będą miały za zadanie opracować rozwiązania służące m.in. analizie i poprawie  efektywności energetycznej pieca obrotowo-wahadłowego, optymalizacji energetycznej zespołu pompowego układu chłodzenia pieca zawiesinowego, czy przygotowanie modelu danych, wyznaczającego jakość katod.

Pula nagród to 120 tysięcy zł.

40 godzin – tyle czasu będą mieli uczestnicy CuValley Hack, na stworzenie inspirujących i możliwych do zaimplementowania rozwiązań związanych z miedzią. Ich działania będą musiały skupić się na optymalizacji funkcjonujących procesów pod względem zwiększenia efektywności produkcji, efektywności energetycznej lub minimalizacji występowania awarii. Warto spróbować swoich sił                         w wyzwaniu, ponieważ łączna pula nagród wynosi aż 120 000 złotych. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach znaleźć można na stronie hackathonu <link do strony>

Rejestracja na CuValley Hack

Aby dołączyć do wydarzenia i stanąć oko w oko z wyzwaniem, należy zarejestrować się na wydarzenie. Dla pierwszych 200 osób, które przejdą poprawnie proces rejestracji przewidziane są powitalne pakiety, pełne atrakcyjnych niespodzianek.  Na wydarzenie zgłaszać się mogą pojedyncze osoby lub drużyny, liczące maksymalnie 5 osób.  Autorzy najlepszych projektów w danej kategorii wezmą udział w sesji Q&A na wirtualnej scenie.

Eksperci

Uczestnicy CuValley Hack będą mogli liczyć na wsparcie ze strony ekspertów, którzy z chęcią odpowiedzą na pytania oraz będą dzielić się inspiracjami. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy, Mentorzy pomogą uczestnikom obrać odpowiedni kierunek w pracy nad projektem oraz podpowiedzą w jaki sposób podejść do tematu by rozwiązanie było skuteczne i praktyczne. W trakcie hackathonu zorganizowane zostaną webinary tematyczne oraz talki prowadzone przez Keynote Speakerów, które z pewnością przybliżą uczestnikom poruszaną w wydarzeniu tematykę.

Patroni i Partnerzy

Organizacja tegorocznego hackathonu CuValley Hack spotkała się z dużym uznaniem wśród podmiotów, które na co dzień zajmują się poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań.

Z niekrytą radością, przyjąłem informację, iż Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki po raz kolejny objął Patronatem Honorowym najbliższą edycję hackathonu programistycznego CuValley Hack  – mówi Marcin Chludziński, Prezes KGHM Polska Miedź.

Dodatkowo hackathon zyskał nowego Partnera w postaci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którego władze włączyły się organizację wydarzenia. To właśnie w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej powstanie całe studio multimedialne, z którego będzie odbywać się transmisja online.

To wielka przyjemność móc współpracować z władzami Uniwersytetu Zielonogórskiego. Liczymy na to, że studenci z zielonogórskiej uczelni – i nie tylko – również wezmą udział w CuValley Hack i może nawet zaproponują nam rozwiązanie problemu, które okaże się tym właściwym – dodaje Daniel Lichota, Prezes KGHM Centrum Analityki, firmy która ma swoje biuro właśnie w Zielonej Górze.

Miedziowy Gigant KGHM

KGHM Polska Miedź S.A. znajduje się w ścisłej czołówce globalnych producentów miedzi i srebra. Rocznie Grupa KGHM produkuje około 700 tys. ton miedzi i około 1,3 tys. ton srebra.

Wydobywana przez KGHM miedź jest podstawą wielu technologicznych innowacji, w szczególności opartych o tzw. „zieloną energię”. Na surowcu oparte są elektrownie fotowoltaiczne czy samochody elektryczne, które zawierają 4-krotnie więcej miedzi niż spalinowe. Szacuje się, że zapotrzebowanie na miedź podwoi się w ciągu najbliższych 20-30 lat.

KGHM Polska Miedź S.A. od lat analizuje i wprowadza w swojej działalności innowacyjne rozwiązania, zarówno w zakresie wydobycia miedzi, jak i całej organizacji. Przemysł 4.0 i jego rozwój to jeden z celów strategicznych firmy.

Powiązane artykuły

7 marca 2020 na PGE Narodowym odbędą się Targi Franczyza Expo 2020

teoriabiznesu.pl

Mobile Trends for Experts – dołącz do specjalistów świata mobile!

teoriabiznesu.pl

VIII Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych – spotkanie w Poznaniu

teoriabiznesu.pl