Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy Motoryzacja

20 tysięcy osób obejrzało już Konferencję online – Logistyka po ataku koronawirusa.

JARTOM Real Estate

Jak wygląda logistyka po ataku COVID-19? O tym podczas Konferencji online – Logistyka po ataku koronawirusa rozmawiał z ekspertami branży Tomasz Branecki, Prezes Zarządu JARTOM Real Estate, wiodącej firmy doradczej działającej na nowoczesnym rynku nieruchomości magazynowych.

Konferencja miała na celu przedstawienie stanu branży logistycznej po kilku miesiącach pandemii. Udział w niej wzięli logistycy, firmy produkujące hale, architekci, przedstawiciele władz, psychologowie, producenci wózków widłowych, deweloperzy i inni eksperci związani z logistyką.  Omówili oni podstawowe cechy sytuacji bieżącej oraz prognozy na przyszłość. Z wystąpień wynika, że środowisko branży logistycznej jest mocno solidarne, co w takich sytuacjach ma ogromne znaczenie.

Czy rzeczywiście firmom logistycznym pandemia pomogła w rozwoju?

Prowadzący spotkanie, Tomasz Branecki z JARTOM twierdzi, że dość powszechne jest mniemanie, jakoby skutki koronawirusa nie dotknęły branży logistycznej. Takie wyobrażenie bierze się stąd, że zdecydowanie wzrósł handel e-commerce. Oczywiście wzrósł, ale kosztem zapaści handlu detalicznego. Została w wielu branżach wygaszona lub zminimalizowana produkcja, a na tych filarach opierała się logistyka. Tylko sumaryczne obroty pokażą jakie są rzeczywiste tendencje, a niestety wskazują one osłabienie. Dopiero w najbliższym roku po ustabilizowaniu się ogólnych obrotów w handlu, zmiany proporcji między handlem stacjonarnym i sprzedażą online przełożą się na zwiększenie popytu na powierzchnie magazynowe. W porównaniu z handlem tradycyjnym, sprzedaż online wymaga większych powierzchni magazynowych. Drugim czynnikiem, który będzie zwiększał zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe jest to, że firmy będą bardziej skłonne do robienia zapasów. W niestabilnej sytuacji rynkowej, albo nawet w stabilnej, ale nauczone, że kryzys może przyjść w każdej chwili.

Jakie zmiany nastąpiły wśród klientów i firm branży logistycznej?

Jakie tendencje zauważane są w obliczu epidemii i na jaką skalę? JARTOM Real Estate ze swoim 28 letnim doświadczeniem na rynku magazynowym zauważył kilka istotnych zjawisk.

Klienci i politycy zbyt często traktują deweloperów jak krezusów finansowych, którzy mają ponieść konsekwencje wstrzymania biznesów najemców. Niektóre firmy renegocjują kontrakty bez powodu, bo ogólnie jest taka atmosfera. Pozytywne jest to, że zdecydowanie zwiększyło się szanowanie pracy i szanowanie klientów. Zwiększyło się też docenianie długotrwałych kontraktów, które pozwalają przeżyć kryzys, a równocześnie pogłębiła się obawa przed umowami, które nie zabezpieczają przed sytuacjami kryzysowymi. Zostały docenione długie, szczegółowe umowy np. najmu, które opisują różne, nawet bardzo mało prawdopodobne przypadki.

Do wielu firm wkradł się chaos wynikający z pracy pracowników w domu i nierównomiernego obciążenia poszczególnych pracowników. Jedni uważają, że czas pracy w domu to prawie wakacje, a drudzy tyrają za kilka osób. Część czynności wydłuża się nieprawdopodobnie, bo zawsze jest wymówka – home office. Koronawirus wymusił poświęcanie dużej ilości czasu na czynności pomocnicze, odwracające uwagę od głównego biznesu.

Prognozy dla rynku magazynowego

Jakie są prognozy dla obrotu powierzchniami magazynowymi w tym nietypowym czasie? Czy warto teraz inwestować, czy może wstrzymać się do momentu, w którym wszystko wróci do normy? Na te pytania odpowiada Tomasz Branecki w imieniu JARTOM Real Estate firmy, która od dwudziestu ośmiu lat zajmuje się wynajmem i sprzedażą powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych.

Jeżeli myśli się o najmie lub zakupie magazynu, to raczej trzeba się spieszyć. Teraz, gdy każdy zastanawia się co zrobić, to właśnie ci, którzy mają pomysł na biznes, mogą uzyskać w JARTOM okazyjne stawki, a to się zaraz skończy.

W jakich lokalizacjach magazyny cieszą się największą popularnością?

Warto być bliżej konsumenta i wzbogacać bazę logistyczną o hale zlokalizowane w pobliżu ośrodków miejskich. Docenione zostały relacje lokalni pracownicy, lokalne magazyny.

To tylko kilka z kwestii, które zostały poruszone podczas Konferencji online – Logistyka po ataku koronawirusa. Wydarzenie zarówno w dniu premiery, jak i teraz, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Liczba osób, która wzięła udział w wydarzeniu, w większości na facebooku, przekroczyła 20 tysięcy i dalej rośnie. Nagranie z Konferencji dostępne jest na stronie internetowej JARTOM Real Estate, można je obejrzeć nieodpłatnie pod linkiem: http://www.jartom.com/konferencja-online-logistyka-po-ataku-koronawirusa.

JARTOM Real Estate wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w działalności związanej z nieruchomościami magazynowymi. Duża skuteczność działania oraz imponująco długa lista zadowolonych Klientów świadczy o rzetelności wykonywanych usług, jak i dużym doświadczeniu w kontaktach z Klientami. W poszukiwaniu idealnej przestrzeni pod swoją działalność logistyczną lub produkcyjną warto zwrócić się po pomoc do ekspertów z tak ogromnym doświadczeniem.

Głównymi Partnerami wydarzenia są: MLP Group, HILLWOOD, Alior Bank, White Star i WISENE.

Konferencja online – Logistyka po ataku koronawirusa stanowi preludium do II Konferencji Specjalistów Logistyki, która odbędzie się już w październiku w Warszawie. Będzie to spotkanie pracowników naukowych, przedstawicieli wiodących firm oraz wszystkich zainteresowanych branżą logistyczną. Już dziś deklaracje uczestnictwa w wydarzeniu sięgają dużych liczb, a samo wydarzenie uzyskało patronat takich instytucji jak Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Aktywów Państwowych czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej https://www.konferencja-specjalistow-logistyki.jartom.com/ .

Dla firm, które chcą wyeksponować swój brand wśród przedstawicieli czołowych firm z branży logistycznej istnieje możliwość dołączenia do grona Partnerów II Konferencji Specjalistów Logistyki. Po szczegóły zapraszamy do przedstawicieli organizatora: 516 029 431 – Monika Stanik, 509 784 275 – Klaudia Markowska.

www.jartom.com

Powiązane artykuły

Konferencja Data Center Trends – Nadchodzące wyzwania centrów danych

teoriabiznesu.pl

GMC Live! vol.3 – Co organizatorzy przygotowali dla uczestników?

teoriabiznesu.pl

Nowe obostrzenia związane z epidemią od soboty – zamknięte przedszkola i żłobki

teoriabiznesu.pl