Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy Internet

Security Days 2020, czyli bezpiecznie o cyberbezpieczeństwie

SecDays20

Patronat medialny

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się konferencja Security Days, poświęcona zagadnieniu szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa – w tym roku jednak po raz pierwszy w nieco odmiennej odsłonie. Bakotech, polski dystrybutor rozwiązań związanych z bezpieczeństwem IT, zdecydował się zorganizować konferencję w unikalnej, hybrydowej formule, łączącej formę online oraz stacjonarną.

Idea wydarzenia opiera się na przybliżeniu przedsiębiorcom oraz instytucjom publicznym zagadnień związanych z zabezpieczaniem działalności przed zagrożeniami płynącymi z sieci. Konferencja zostanie otwarta przez Krzysztofa Hałgasa, Dyrektora Zarządzającego Bakotech, a tuż po przywitaniu przez niego uczestników, na oglądających czekać będzie godzinna prelekcja Adama Haertle, który już od 7 lat prowadzi jeden z największych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji – ZaufanaTrzeciaStrona.pl. Podczas jego prezentacji zostaną omówione największe i najgłośniejsze włamania ostatnich lat, jak również praktyczne sposoby na zagwarantowanie sobie utraty danych w przypadku ataku. W kolejnych wystąpieniach przedstawiciele producentów, dystrybu oraz inżynierowie zaprezentują rozwiązania oraz przetestują je w demonstracjach technicznych.

„(…) Cały czas obserwujemy wzrost poziomu zaawansowania technologii, nie tylko tych używanych na co dzień. Nie ma już firmy, która prowadzi swój biznes wyłącznie „na papierze”. Żeby się rozwijać, każdy powinien posiadać co najmniej stronę internetową, skrzynkę email czy korzystać z łącza internetowego, nie wspominając tutaj o serwerach. Nawet jeden dzień przestoju pracy w niektórych firmach może kosztować o wiele więcej, niż zabezpieczenie się przed ewentualną usterką lub włamaniem. Niestety, nasze doświadczenie pokazuje, że na rynku polskim brakuje świadomości na temat zagrożeń, a szczególnie sposobów zabezpieczania się przed nimi.” – podkreśla Krzysztof Hałgas, Dyrektor Zarządzający Bakotech.

W poprzednich latach konferencja odbywała się w trzech miastach, lecz niestety w tym roku konieczna była zmiana formuły. Wydarzenie odbędzie się w tylko jednym mieście – w Warszawie i łączyć będzie bardzo popularną w ostatnich miesiącach wersję online z klasyczną formą konferencji stacjonarnej. Niezależnie od wybranej opcji, udział w spotkaniu będzie tak samo bezpieczny. Dystrybutor gwarantuje odpowiedni dystans między wszystkimi obecnymi oraz obecność niezbędnych środków ochrony osobistej.

Konferencja jest kierowana przede wszystkim do prezesów firm, dyrektorów i osób zarządzających siecią, a także managerów oraz innych osób, które są odpowiedzialne za wdrażanie rozwiązań IT w firmie. Przy rejestracji obowiązują dwa różne pakiety zgłaszania udziału – online (udział darmowy) lub onsite (udział płatny). Szczegółowe informacje wraz z agendą i formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie internetowej eventu https://secdays.pl.

Powiązane artykuły

eTradeShow już jutro – III edycja targów e-commerce

teoriabiznesu.pl

VIII Targi IT Future Expo – rozwijaj firmę dzięki nowym technologiom

teoriabiznesu.pl

dev.js Summit 2021 (online) – Konferencja poświęcona JavaScript i Front-endowi

teoriabiznesu.pl