Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Webinar o przyszłości – Motorola Solutions w wersji science-fiction

Motorola Solutions

Nowoczesne technologie, patenty, innowacyjne wynalazki – w dzisiejszym świecie kreatywne, autorskie rozwiązania są nieocenione, ważne i potrzebne. Motorola Solutions wspiera tych, którzy przyczyniają się do zmiany świata i dba o to, by tenże świat o nich usłyszał. W końcu pierwsze słowa, które dotarły z księżyca na Ziemię, przekazane były za pomocą technologii właśnie tej firmy.

7 września 2022 roku, w godzinach 16:00-18:00, odbędzie się webinar zorganizowany przez markę Motorola Solutions. To wydarzenie online, które przybliży tematykę patentową – w ogólnym i trochę bardziej szczegółowym rozumieniu. Co czeka na uczestników?

Technologia ratująca życie

Radiotelefony tworzone dla służb ratunkowych są flagowym produktem Motoroli Solutions. Z rozwiązań technologicznych firmy korzysta ponad 100 tysięcy klientów w ponad 100 krajach świata, w tym wielu z sektora bezpieczeństwa publicznego. Można śmiało mówić o jej znaczącej roli w budowaniu poczucia bezpieczeństwa wśród strażaków, policjantów, wojska, ratowników i samych obywateli – wszak jednym z flagowych haseł marki jest: „Pomagamy służbom być ich najlepszą wersją w momentach, które się liczą”. Sztuczna inteligencja pomaga uniknąć kryzysowych, skrajnych sytuacji – mówi Aleksandra Wojakiewicz – jedna z prelegentek webinaru, rzeczniczka patentowa pracująca w Motorola Solutions. Przykładowo – nasz opatentowany produkt, ViQi, czyli asystent na miarę Siri czy Alexy – tylko dedykowany specjalnie dla policji – to jeden z wynalazków, który realnie wpływa na pracę służb. Działa on nieco „w tle” – system sam wychwytuje, czy sytuacja, w której znalazł się oficer, jest na tyle poważna, że trzeba powiadomić „posiłki”. Ocenia również np. możliwość nadania komunikatu przez radio szacując, czy osoba, której dotyczy interwencja, może słyszeć go na głos, czy stwarza to niebezpieczeństwo.

7 tysięcy patentów, 130 nowych zgłoszeń rocznie – droga do uznania wynalazku

Uczestnicy dowiedzą się jaką drogę musi pokonać pomysł, by stać się realnym produktem – w czym wynalazców wspiera Motorola. Wyróżniamy, nagradzamy twórców, mamy specjalną nagrodę dla osób, które są współautorami 10 patentów – w Krakowie przyznaliśmy już takie 3. Chcemy jednak podkreślać, że patent to nie zawsze tzw. rocket sience. Dużo naszych wynalazków to kwestia kreatywności, a nie stricte ścisłej, inżynieryjnej wiedzy. W Motoroli wierzymy, że prawdziwe innowacje pojawiają się wtedy, gdy nowe technologie rozwiązują problemy naszych klientów o których ci klienci nawet nie wiedzieli, albo w sposób, o którym myśleli, że jest niemożliwy– mówi Aleksandra Wojakiewicz.

Najciekawsze, najważniejsze, najbardziej kreatywne

Webinar to okazja do tego, by przedstawić case studies i pochwalić się tym, co w portfolio marki jest naprawdę ciekawe. Prelegenci przybliżą też kilka innowacji z historii Motoroli, np. przełomowy wynalazek Henryka Magnuskiego – doskonale znane wszystkim walkie-talkie, oraz jeszcze niewdrożone pomysły. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z nowoczesną metodą zbierania danych inspirowaną grą… Pokemon Go. Lubimy skrót myślowy nawiązujący do znanej gry, bo zasada działania wynalazku jest bardzo podobna – policja czy straż pożarna może wysłać cyfrowego stworka w miejsce, w którym nie ma kamer, a ludzie łapiąc takiego „pokemona” przy okazji wykonają zdjęcia tej lokalizacji, które następnie mogą być przesyłane do służb. Proste na poziomie kreacji, jednak by to zaimplementować, należałoby spędzić wiele godzin przy udziale osób z ekspercką wiedzą. A to nie jest jeszcze wszystko, co można znaleźć w naszym portfolio– dodaje Wojakiewicz.

Na webinar można zarejestrować się pod adresem: https://app.evenea.pl/event/862459-18/.

Zapisy zbierane są do 7 września 2022 do godziny 15:45. Webinar prowadzony jest w całości w języku angielskim.

Powiązane artykuły

Nowy przenośny radiotelefon cyfrowy firmy Motorola Solutions

teoriabiznesu.pl

Motorola Solutions przekazuje radiostacje Grupie Podhalańskiej GOPR

teoriabiznesu.pl

Kiedy pasja równa się praca- ruszył nabór uczestników drugiej edycji Akademii Motorola Solutions

teoriabiznesu.pl