Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Jak działa pożyczka online?

pożyczka online

Artykuł sponsorowany

Pożyczki online zdobywają coraz większą popularność dzięki uproszczonym procedurom i minimum formalności. Są wygodnym sposobem na uzyskanie środków potrzebnych do realizacji marzeń i planów – wnioskowaną kwotę można otrzymać od ręki. Jak działają pożyczki online?

Pożyczka online – co warto wiedzieć?

Pożyczki online, w porównaniu do kredytów gotówkowych czy hipotecznych, są wygodnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na swobodzie i niewielu formalnościach. Udzielane na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim, pozwalają na szybkie uregulowanie nagłych wydatków, realizację marzeń czy zainwestowanie w rozwój osobisty.

Obawiasz się formalności związanych z pożyczką online? Składając wniosek o dodatkowe wsparcie finansowe, nie musisz przygotowywać wyciągów bankowych, zaświadczeń o zatrudnieniu czy innych istotnych dokumentów, które są potrzebne podczas ubiegania się o kredyt. Wystarczy Ci jedynie dowód osobisty, dzięki któremu w kilka chwil wypełnisz formularz online.

Zalety pożyczek online

Pożyczki online wymagają od pożyczkobiorcy minimum formalności oraz – w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów bankowych – wyróżniają się:

  • intuicyjnością – w kilka chwil dostosujesz wysokość kwoty, wielkość rat oraz liczbę miesięcy potrzebną do spłaty należności;
  • wygodą – wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu za pośrednictwem komputera czy smartfona;
  • szybkością – po złożeniu wniosku o udzielenie wsparcia finansowego w kilka chwil otrzymasz decyzję kredytową oraz pieniądze na konto bankowe.

Zastanawiasz się nad pożyczką online? Skorzystaj z jednej z ofert Smartney i dostosuj warunki umowy do własnych potrzeb. Sprawdź szczegóły: https://www.smartney.pl/

Czy pożyczka online jest bezpieczna?

W trakcie ubiegania się o kredyt gotówkowy bank dokładnie sprawdza Twoje dane oraz historię i zdolność kredytową – działania te opierają się na różnych procedurach zapewniających bezpieczeństwo zebranych informacji. Dodatkowo placówka może zobligować Cię do założenia konta osobistego czy wizyty w jednym z oddziałów. Jak jest w przypadku pożyczek online – czy są bezpieczne? Jak najbardziej!

Wiele instytucji finansowych do weryfikacji tożsamości wykorzystuje m.in. specjalne aplikacje (np. Kontomatik) lub prosi o niewielkie przelewy na wskazane konto bankowe. Dzięki temu pożyczkodawca może mieć pewność, że pod osobę ubiegającą się o pożyczkę online nie podszywa się przestępca. Co więcej, instytucje nie wymagają załatwiania dodatkowych formalności czy otwierania rachunku osobistego. A co z danymi osobowymi? Bez obaw – stosowane systemy bezpieczeństwa chronią wszystkie wrażliwe informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Warto wiedzieć:

Dzięki automatyzacji procesu weryfikacji czas oczekiwania na decyzję dotyczącą pożyczki online skraca się do kilkunastu minut.

 Pożyczki online są bezpieczne także ze względu na to, że umożliwiają dokładne rozplanowanie budżetu. Znając wysokość raty oraz całkowitą kwotę zobowiązania z łatwością zapanujesz nad płynnością finansową czy bieżącymi wydatkami.

Pożyczka online krok po kroku

Jak działa pożyczka online? Jej mechanizm jest bardzo prosty i nie wymaga od Ciebie wielotygodniowych przygotowań. Na początku zastanów się, ile środków potrzebujesz na realizację celu i zadecyduj, przez jaki czas chcesz regulować zobowiązanie. Następnie odwiedź stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej, gdzie:

  1. Ustawisz najważniejsze parametry pożyczki – w tym jej wysokość oraz czas spłaty;
  2. Przeanalizujesz szczegółowe informacje – in. RRSO czy całkowitą kwotę do spłaty;
  3. Złożysz wniosek online – uzupełniając pola np. z numerem PESEL;
  4. Potwierdzisz swoją tożsamość – za pomocą aplikacji bankowej;
  5. Zaakceptujesz ofertę – pieniądze trafią na Twoje konto w kilka minut.

Pożyczkę online możesz wziąć w dowolnym miejscu i czasie – bez konieczności wychodzenia z domu! Jeżeli rozglądasz się za ciekawą ofertą, odwiedź Smartney, gdzie proces starania się o kredyt konsumencki zajmuje dosłownie kilka minut. Złóż wniosek online i zrealizuj swoje marzenia dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu.