Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Catering, masażysta, a może tajemniczy klient – kolejne pomysły na biznes

pomysły na biznes

W tym artykule prezentujemy kolejne pomysły na biznes, których podjąć może się każdy z nas. Koszty otwarcia takich działalności są stosunkowo niewielkie, jeżeli poprzedzisz je dobrym biznesplanem.

Firma cateringowa w Twojej kuchni

Wiele ludzi nie potrafi gotować lub nie ma na to czasu. Organizacja różnych imprez zazwyczaj jest zbyt czasochłonna, by mieć jeszcze czas na przygotowanie jedzenia dla kilkunastu czy kilkudziesięciu gości. Takie osoby zazwyczaj chętnie korzystają z usług cateringowych. Jeśli gotowanie jest dla Ciebie przyjemnością i jesteś wystarczająco zorganizowany, by przygotować posiłki dla wielu osób-  firma cateringowa to doskonały pomysł na Twój biznes, który poprowadzisz nawet we własnej kuchni. Od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz potrafić gotować, ale zawsze możesz także poszukać inspirujących przepisów w Internecie i książkach kulinarnych. Od firm cateringowych najczęściej wymaga się dowozu zamówienia pod wskazany adres, dlatego samochód jest niezbędny. Na starcie zacznij od mniejszych zamówień- drobne przekąski, kanapki lub desery na przyjęcia biznesowe i rodzinne. Proste opcje cateringowe przygotujesz samodzielnie nawet w swojej kuchni, jeżeli nie stać Cię na wynajęcie lokalu, a co więcej- nie obciążą one zbytnio Twojego sprzętu. W miarę rozwoju możesz pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowej osoby i zakupie profesjonalnego sprzętu, który umożliwi Ci obsługiwanie większych imprez.

W biznesie mających styczność z żywnością konieczne jest posiadanie wszelkich niezbędnych licencji- świadectwo higieny czy ubezpieczenie gastronomiczne, ponieważ zatrucie pokarmowe jest realnym potencjalnym zagrożeniem w tej branży.

Może Twoim następnym krokiem okaże się oferowanie cateringów z całodziennym wyżywieniem dla tysięcy klientów?

Piercing jest w modzie

Modyfikacje ciała- przekłuwanie uszu, wszczepienie implantów to jedynie część zabiegów jakie na co dzień wykonuje piercer. Czujesz się świetnie sprawdziłbyś się w tym zawodzie, ale nie wiesz jak zacząć?

Tego fachu nauczysz się bardzo szybko, dzięki kursom organizowanym przez profesjonalne studia piercingowe. Zdobycie certyfikatów potwierdzających Twoje umiejętności pozwoli Ci na zatrudnienie w profesjonalnym salonie, gdzie dopracujesz swoje umiejętności i nabędziesz doświadczenia.

Swoje prace możesz publikować na portalach społecznościowych, dzięki czemu więcej osób zainteresuje się Twoimi usługami. Zatrudnienie w renomowanym salonie z atrakcyjną lokalizacją również pozwoli rozwinąć Ci skrzydła. Z czasem możesz pomyśleć o własnym studio, do którego przyjdą na pewno Twoi stali klienci.

Masaż z dojazdem do klienta

Masaże to coraz popularniejsza forma wypoczynku preferowana głównie przez osoby będące w ciągłym biegu, a od niedawna także jako pomysł na oryginalny prezent.

W tej branży niezbędne są kwalifikacje w zakresie masażu lub fizjoterapii, które uzyskasz po ukończeniu uczelni wyższej lub szkoły policealnej. Potrzebujesz również przestrzeni i stołu do masażu. Warto dodatkowo umilić czas swoim klientom dzięki odpowiednio dobranej muzyce, a przejrzysty cennik czy atrakcyjne oferty przyciągną grono stałych klientów. Jeżeli z różnych przyczyn nie dysponujesz odpowiednim miejscem- możesz oferować masaże w domu klienta.

Najlepszym sposobem na zareklamowanie działalności w okolicy jest umieszczenie swojej wizytówki w internetowym katalogu firm. Nie zapomnij także o tradycyjnych sposobach- ulotki i reklamy lokalne sprawdzą się tutaj świetnie. Dbaj o zadowolenie swoich klientów, a poczta pantoflowa rozkręci Twój lokalny biznes.

Kim jest tajemniczy klient?

Globalne koncerny handlowe nieustannie dbają o swoją renomę, jednak często uzyskanie feedbacku od klientów na podstawie badań rynkowych może być trudne. Pozytywne doświadczenia dotyczące pobytu w sklepie, obsługi i sprzedaży są ściśle powiązane z ogólnymi odczuciami i lojalnością klienta względem marki. To czy lubimy daną markę czy też nie decyduje o wystawieniu subiektywnej oceny. Odpowiedzią na to zjawisko jest pojawienie się tajemniczego klienta, który w obiektywny sposób oceni jakość obsługi, wyposażenie, czystość i wiele innych elementów, na które nacisk kładą właściciele firm.

Tajemniczy klient zanim dokona zakupu w sklepie, ocenia wyposażenie, asortyment, a często prosi o pomoc obsługę, przez co jest w stanie ocenić jej kompetencje na wykonywanym stanowisku. Taka osoba analizuje i ocenia wszelkie aspekty zawarte w zleceniu, a następnie wydaje obiektywną opinię według wytycznych. Doświadczenia tajemniczego klienta są przedstawiane zleceniodawcy w formie raportu, który zazwyczaj służy jako podstawa do wprowadzania zmian i ulepszeń.

Wiele pojedynczych zleceń jest dostępnych na stronach z ofertami pracy, jest to jednak forma dodatkowego jednorazowego zarobku, na którą najczęściej decydują się studenci. Jeżeli chcesz, by stało się to Twoim głównym źródłem utrzymania pomyśl o założeniu firmy. Taki biznes wymaga zbudowania dobrych relacji z klientami, aby zapewnić ich o wysokiej jakości oferowanych przez Ciebie usług oraz pozyskaniu osób, które będą tajemniczymi klientami. Jako pośrednik, będziesz odpowiedzialny za dostarczanie zleceniodawcom badań rynkowych oraz wszelkich raportów i analiz dotyczących wizyt Twoich pracowników w ich sklepach.

Otwieramy myjnię samochodową

Samochody to najpopularniejsza forma transportu, a właściciele najczęściej przykładają dużą wagę do ich wyglądu i czystości. Myjnie samochodowe cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ to szybki, tani i wygodny sposób by zadbać o swoje auto. Taką działalność możesz założyć łatwo i sprawnie- powiemy Ci jak!

Kluczem do sukcesu jest lokalizacja o dużym natężeniu ruchu- może to być plac w pobliżu stacji benzynowej czy supermarketu. Podstawowa myjnia samochodowa to stosunkowo niski koszt utrzymania i wysokie zyski- potrzeba Ci jedynie dostępu do wody i środków czyszczących oraz drobnej robocizny.

Zarobki są uzależnione od tempa Twojej pracy, oszczędność czasu jest kluczowa w tej branży. Oznacza to, że im szybciej umyjesz jeden samochód, tym prędzej zaczniesz czyścić następny, co przekłada się na większą liczbę umytych samochodów w ciągu dnia i większy zysk. Pamiętaj jednak, aby tempo Twojej pracy nie miało wpływu na dokładność wykonywanego zadania- sprzątania i mycia auta.

Jeżeli po czasie zdecydujesz się rozwijać firmę, możesz zainwestować w automatyczną myjnię samochodową- przyciągnie to więcej klientów, a Ty zmniejszysz zapotrzebowanie na siłę roboczą.

Zostań franczyzobiorcą

Chcesz zacząć własny biznes, ale nie masz na niego pomysłu? Jeśli pragniesz odnoszącej sukces marki- po prostu kup do niej prawa! Franczyza polega na założeniu własnego biznesu pod logo znanej marki w zamian za stałą opłatę za używanie znaku towarowego, systemów i modelu zarządzania oraz regulację zobowiązań z wyprzedzeniem. Popularne franczyzy to m. in.: McDonald’s, Pizza Hut, H&M czy Zara, ale również nasza rodzima marka- Żabka. Od czego zacząć?

Najpierw przyjrzyj się dostępnym franczyzom, a następnie dokonaj analizy rynku, dzięki której ustalisz jaki rodzaj marki ma szansę na dobre funkcjonowanie w Twojej okolicy. Franczyzodawcy z reguł nie pozwalają na powielanie franczyz na tym samym rynku, dlatego wybierz taką, której jeszcze nie ma w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Po dokonaniu decyzji, skontaktuj się z firmami, aby zdobyć informacje o oferowanych przez nie warunkach i początkowych kosztach inwestycji, które obejmą opłatę za lokalizację, personel i wyposażenie.

Fenomen franczyzy polega na tym, że kupujesz markę, która cieszy się popularnością, odnosi sukces i gwarantuje zyski, dlatego jest to bezpieczny i przyszłościowy plan na biznes dla osób, które chcą dobrze zainwestować swoje pieniądze.

 

Pomysł na biznes w 2021 roku

Powiązane artykuły

Pomysł na biznes w nowym roku

teoriabiznesu.pl

Jak zarabiać na biznesie? – ING Bank Śląski startuje z kampanią

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes – salon kosmetyczny – infografika

teoriabiznesu.pl