Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Franczyza Reklama

Jaką Franczyzę do 10 000 zł wybrać?

franczyza do 10 tysięcy złotych

Czy istnieje franczyza do 10 tys. złotych? Okazuje się, że tak. Otwarcie własnego biznesu pod znaną marką nie zawsze musi wiązać się z wysokimi kosztami. Niniejszy artykuł ma za zadanie przybliżyć, jaki biznes na zasadzie franczyzy możemy otworzyć dysponując kwotą mniejszą niż 10 tysięcy złotych. Wśród propozycji znalazły się dwie oferty franczyzy do 15 tysięcy złotych.

Franczyza do 10 tysięcy złotych

Spośród ponad 300 propozycji współpracy na zasadach franczyzy, wybraliśmy kilka naszym zdaniem ciekawych form współpracy z różnych kategorii.

Inmedia – sprzedaż prasy

Propozycja jaką oferuje franczyzodawca, to sprzedaż prasy na terenie naszego kraju. Jego oferta może być przystępna dla osób dysponujących kapitałem poniżej 5 tysięcy złotych. Franczyzodawca dysponuje ponad 450 jednostkami własnymi, a jedynym wymaganiem jest uruchomienie działalności w mieście powyżej 100 000 mieszkańców.

Oskroba – sklepy piekarnicze

Franczyza z firmą Oskroba, to współpraca na początek wymagająca od nas kapitału około 12 tysięcy złotych. Franczyzodawca posiada dwie jednostki własne i 150 jednostek franczyzowych. Specjalistyczne sklepy piekarnicze oferują wypieki na miejscu.

Trafika – salon prasowy

Trafika to propozycja dla wszystkich, którzy są zainteresowani uruchomieniem swojego salonu prasowego. Znana marka posiada 144 jednostki własne i 26 partnerskich. Franczyzodawca posiada swoje placówki w centrach handlowych i pasażach marketów. Wymagana kaucja zwrotna w kwocie 10 000 złotych.

Ad Plus – sklepy z biżuterią

Kolejna propozycja na której zrealizowanie potrzebujemy 5 tysięcy złotych to współpraca z franczyzodawcą AdPlus. Jest to firma oferująca sprzedaż srebrnej biżuterii. W swoim portfolio firma posiada 2 jednostki własne i ponad 970 jednostek franczyzowych.

Larome – perfumy z Francji

Franczyza z Larome to propozycja dla osób dysponujących kapitałem w kwocie 6 tysięcy złotych. Franczyzodawca posiada 30 jednostek franczyzowych i jedną własną, a wszystko to na terenie Chorwacji. Wystarczy posiadać lokal od 15 do 40 metrów kwadratowych.

Molluscoo – kosmetyki ze śluzem ślimaka

Ciekawą propozycją jest otwarcie lokalu z kosmetykami ze śluzem ślimaka. Oferuje to firma Molluscoo która posiada dwie jednostki franczyzową. Co ciekawe kwota inwestycji zaczyna się już od 500 złotych.

Salon sprzedaży sieci Play

Tej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać. Sieć Play oferuje współpracę na zasadach franczyzy dla wszystkich zainteresowanych siecią komórkową i innowacjami technologicznymi. Minimalna kwota inwestycji to 5 tysięcy złotych. Warto dokładnie zapoznać się ofertą franczyzy i dowiedzieć jakie koszty leżą po naszej stronie, a co zapewnia franczyzodawca.

Dom finansowy QS

Dla osób chcących spróbować swoich sił w finansach dobrą propozycją może być otwarcie placówki domu finansowego QS. Franczyzodawca wymaga 10 000 złotych kwoty inwestycji i placówki wielkości minimum 20 metrów kwadratowych. Dodatkowo franczyzobiorca musi zadbać o stworzenie dwóch stanowisk obsługi klienta. Franczyzodawca posiada 100 jednostek franczyzowych.

Fines – operator bankowy

Jeżeli mowa o finansach, warto wspomnieć o propozycji otwarcia agencji kredytowej z firmą Fines. Posiada ona 280 jednostek własnych i aż 3000 jednostek partnerskich. W tym wypadku minimalna kwota inwestycji to 10 tysięcy złotych oraz lokal od 20 do 50 metrów kwadratowych umiejscowiony na parterze.

Finanse – platforma sprzedaży produktów mBanku

Kolejna finansowa propozycja to placówka sprzedająca usługi produkty mBanku. Minimalna kwota inwestycji na start to 10 000 złotych. Franczyzodawca wymaga lokalu o wielkości 20 metrów kwadratowych w centrach handlowych i 40 metrów kwadratowych w pozostałych lokalizacjach.

CUK Ubezpieczenia

Jeżeli o pieniądzach mowa, to warto zastanowić się nad otwarciem firmy pod bardzo dobrze znaną marką. CUK Ubezpieczenia to firma znana na terenie całej Polski. Minimalna kwota inwestycji to 10 tysięcy złotych, a nasz lokal musi mieć co najmniej 40 metrów kwadratowych. Franczyzodawca posiada 60 jednostek własnych i 70 punktów partnerskich. Co ważne, franczyzę możemy otworzyć w każdym mieście bez ograniczeń dotyczących liczby mieszkańców.

Onet – Mój Biznes

Franczyza z Onet Mój Biznes to propozycja dla osób które nie posiadają gotówki na start biznesu. Oferta jest skierowana do mieszkańców zarówno dużych, jak i małych miejscowości. Na czym polega franczyza ? Nawiązanie współpracy polega na promowaniu i sprzedaży produktów reklamowych jednego z największych portali w Polsce. Od każdego zdobytego klienta franczyzodawca wypłaca nam prowizje. Oferta skierowana jest dla osób, które nie posiadają większych środków na start biznesu.

Tax Care – obsługa księgowa firm

Tax Care to forma współpracy na otworzenie której potrzebujemy 7 tysięcy złotych. Naszym zadaniem będzie obsługa księgowa firm, doradztwo podatkowe oraz sprzedaż produktów finansowych. Franczyzodawca posiada ponad 350 jednostek partnerskich i 20 franczyzowych. Franczyzobiorca musi posiadać minimum 30 metrowy lokal, a biznes najlepiej otworzyć w mieście powyżej 20 tysięcy mieszkańców.

Modry Słoń – produkcja książek dla dzieci

Niski budżet jaki może ograniczać przyszłego franczyzobiorca może pozwolić na otwarcie franczyzy z firmą Modry Słoń. Kwota inwestycji to 1800 złotych. W wypadku tej współpracy zajmować będziemy się produkcją i sprzedażą książek dla dzieci.

New York Hot Dog – stoisko z Hot-dogami

Jedna z propozycji to franczyza z firmą New York Hot Dog. To przykładowa propozycja na rozpoczęcie której musimy przeznaczyć około 14 tysięcy złotych. Jest to koszt zakupu wózka mobilnego. Przy tego typu inwestycjach warto zastanowić się czy propozycja franczyzodawcy nie będzie rentowna tylko w okresie letnim.

Jaką franczyzę wybrać

Przedstawiliśmy kilka propozycje współpracy na zasadach franczyzy do kwoty 10 tysięcy. Ostatecznie jednak to nie cena powinna być jedynym wyznacznikiem jaki weźmiemy pod uwagę przy wyborze firmy z którą zamierzamy współpracować. Dodatkowo – podobnie jak w ostatnim przykładzie – warto zastanowić się, czy oferta nie będzie rentowna tylko w sezonie letnim lub zimowym. Niektóre propozycje wyglądają jak dodatkowe źródła dochodu, a nie jako stabilna i pełnoetatowa praca. Internet to źródło informacji w którym znajdziemy opinie na temat poszczególnego franczyzodawcy. Zwróćmy uwagę na to ile czasu firma istnieje i działa terenie Polski.

Gdzie szukać franczyzy ?

Źródeł z których możemy skorzystać podczas szukania pomysłu na biznes możemy znaleźć wiele. Korzystajmy z katalogów franczyz i wywiadów z franczyzodawcami. Bardzo ciekawą opcją jest udział w targach franczyzy. Najbliższe z nich to Targi Franczyzy Expo 2020 które odbędą się w marcu. To doskonałe miejsce na bezpośredni kontakt z franczyzodawcą i skorzystanie z serii szkoleń przygotowanych przez organizatorów.
Strefy eksperckie pomogą zrozumieć jak stworzyć umowę i strategię biznesu.
Akademia franczyzy pomoże znaleźć odpowiednią lokalizację w której chcemy prowadzić naszą działalność.

Powiązane artykuły

Targi Franczyza Expo 2020

teoriabiznesu.pl

Catering, masażysta, a może tajemniczy klient – kolejne pomysły na biznes

teoriabiznesu.pl

Szukasz idealnego pomysłu na biznes? zapraszamy na Targi Franczyza Expo 2021

teoriabiznesu.pl