Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Pieniądze Reklama

Pomysł na biznes dla studenta

pomysł na biznes

Przedstawiamy w skrócie, jaki pomysł na biznes proponują zagraniczne portale. Niektóre z nich mogą nie sprawdzić się na naszym rynku, jednak postanowiliśmy opisać je wszystkie.

Główną przewagą studenta jest fakt, że jest on w trakcie edukacji, dlatego wiedza którą nabywa, jest świeża i na czasie. To duży plus tym bardziej, że obecne trendy zmieniają w bardzo szybkim tempie. Przypominamy, poniższe zalecenia pochodzą z poradnika skierowanego do studentów, ze Stanów Zjednoczonych. Być może ktoś z czytelników znajdzie inspirację na otwarcie własnego biznesu w Polsce.

Pomysły na biznes dla studenta:

 • Usługi transportowe w tym Uber i BlaBlaCar
 • Szkolenia osób indywidualnych
 • Trener zawodowy
 • Trener personalny
 • Organizowanie imprez i eventów
 • Przewodnik dla zagranicznych turystów
 • Projektowanie graficzne
 • Pisanie tekstów SEO na zlecenie i projektowanie stron
 • Wyprowadzanie psów i inne prace
 • Opieka nad dziećmi i osobami starszymi
 • Fotografowanie osób i obiektów
 • Dostarczanie jedzenia ( na przykład Uber eats )
 • Kanał na YouTube
 • Franczyza

Zobacz także: Pomysł na biznes w 2020 roku

Usługi transportowe w tym Uber i BlaBlaCar

uberJeżeli posiadasz stary samochód, może warto pomyśleć nad jego odrestaurowaniu. Posiadanie takiego środka transportu może okazać się dobrym pomysłem na biznes. Jak go w takim razie wykorzystać. Organizowanie transportu wśród znajomych z roku może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pomijając aspekty prawne panujące w naszym kraju z którymi musisz się zaznajomić, warto pomyśleć nad aplikacją Uber służącą do organizowania przejazdów dla osób prywatnych. Odpowiednia aplikacja pozwoli na otrzymywanie zleceń i organizacji kursów.

Dodatkowo BlaBlaCar umożliwia organizowanie przejazdów na dłuższych dystansach. Może się to okazać opłacalne przy dłuższych kursach przy jednoczesnym posiadaniu dużego samochodu. W tym wypadku także warto sprawdzić wszystkie aspekty prawne pozwalające na organizowanie takich usług.

Szkolenia osób indywidualnych

Jako student posiadasz rozległą, a co za tym idzie świeżą wiedzę w danej dziedzinie. Warto to wykorzystać odpowiednio przekazując swoje umiejętności drugim. Mogą to być zarówno osoby starsze, jak i studenci z tej samej szkoły, na przykład rozpoczynający dopiero edukację w danym kierunku. Jeżeli Twoja wiedza jest odpowiednia dla dzieci, a kierunek studiów to pedagogika, możesz organizować przemówienia dla dzieci w zaprzyjaźnionych przedszkolach.

Trener zawodowy

Jeżeli lubisz kontakt z ludźmi, może warto pomyśleć nad spotkaniami z pracodawcami i rekruterami w celu przeprowadzenia wywiadów, czego oczekują od potencjalnych pracowników. Jeżeli Twoja wiedza będzie obszerna, możesz prowadzić spotkania z kolegami ze szkoły w celu przedstawienia im, na co mają zwrócić uwagę podczas szukania pracy oraz podczas rozmowy z przyszłym pracodawcą. Jeżeli jesteś studentem kierunku informatycznego, skieruj swoje zapytania do osób szukających pracowników i zatrudnienia właśnie w tej branży.

Trener personalny

trener personalnyDobrym pomysłem na biznes może okazać się prowadzenie treningów personalnych. Jeżeli posiadasz umiejętności w jakiejś dziedzinie sportowej, warto to wykorzystać aby pomóc innym, a przy tym zarobić dodatkowe pieniądze. Jeżeli uwielbiasz zajęcia sportowe i chciałbyś dokształcić się w jakiejś dziedzinie, zrób odpowiednie do tego celu szkolenie.

Jakie przykładowe szkolenia możesz zrobić?
-kurs instruktora kulturystyki
-nauka pływania
-nauka jazdy na nartach

Organizowanie imprez i eventów

Kolejną propozycją jest organizowanie imprez. Do elementów tego pomysłu należy promowanie wydarzenia, zatrudnienie dj i odpowiedniego nagłośnienia. Możesz także organizować występy znanych piosenkarzy i artystów.
Eventy dla studentów mogą cieszyć się dużą popularnością. Mowa tutaj o małych wydarzeniach podobnych do targów. Zatrudnienie mentora pomoże uczestnikom zrozumieć daną branżę, nawiązać kontakty lub podsunąć pomysł na biznes. Zorganizowanie takiego wydarzenia wymaga jednak dobrej promocji oraz odpowiedniego zrównoważenia wydatków.

Przewodnik dla zagranicznych turystów

Wykorzystując fakt, że mieszkasz w danym mieście, na przykład Warszawie może warto przełożyć to na dodatkowy zarobek. Wielu przyjezdnych poszukuje przewodników którzy przedstawią im miasto, pokazując jakie miejsca są warte odwiedzenia. W tym wypadku bardzo ważna jest komunikacja, dlatego znajomość języka angielskiego będzie niezwykle przydatna.
Podobnie można wykorzystać wydarzenia odbywające się w Twoim mieście – na przykład mistrzostwa świata. Turyści poszukują ciekawych miejsc oraz osób, które pomogą im odnaleźć się w obcym mieście.

Projektowanie graficzne

Podobnie jak z trenerem personalnym, tu także może przydać się dodatkowy kurs. Mówimy o projektowaniu graficznym. Podszkolenie swoich umiejętności, może sprawić, że zarobimy dużo pieniędzy. Usługi graficzne mogą być bardzo rozległe – w zależności od firmy mogą to być duże bannery lub małe wizytówki. Jeżeli nasza usługa będzie wykonana na dobrym poziomie, zostaniemy poleceni innym, a firm zainteresowanych takimi usługami z pewnością nie zabraknie. Zawsze możemy wykorzystać bezpłatne szablony, które możemy wykorzystywać do użytku komercyjnego. Na nasze usługi może niekiedy być potrzebna faktura.

Pisanie tekstów SEO na zlecenie i projektowanie stron

kurs htmlOstatnio bardzo popularną formą zarabiania pieniędzy, jest pisanie artykułów na zlecenia danej firmy. Firmy oferujące pozycjonowanie stron potrzebują osób, które zajmą się redagowaniem treści zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Google. Są to praktyki, które mają za zadanie wzbogacić blog o wartościowa treść, a przy okazji podnieść daną podstroję w wynikach wyszukiwania. Praktyka ta spowodowała, że Internet zalany jest sztucznie stworzoną treścią – często bezwartościową.

Osobiście, jeżeli dobrze czujesz się w danej tematyce możesz założyć blog internetowy na którym będziesz zamieszczać poradniki i inne wartościowe treści. O tym jak stworzyć stronę internetową za pomocą kodów html pisaliśmy w osobnym artykule. Jeżeli wraz z wartościową treścią, chcesz aby blog zajmował wysokie miejsce w wyszukiwarce Google, skorzystaj z porad, jak pozycjonować stronę internetową opartą o skrypt WordPress. Dlaczego WordPress? To najpopularniejszy skrypt do tworzenia blogów, który niejako prowadzi nas za rękę jeśli chodzi o obsługę strony internetowej. Podsumowując, prowadzenie bloga może okazać się dobrym pomysłem na biznes.

Pozostańmy przy tematyce pisania tekstów. Możesz spróbować napisać E-booka, który dogłębnie poruszy daną tematykę, a osoby zainteresowane mogą zakupić taki poradnik.

Wyprowadzanie psów i inne prace

wyprowadzanie psówCiekawą propozycją prosto z USA, jest odprowadzanie czworonogów. Dotyczy to zarówno odprowadzania, jak i spacerowania. Możesz udać się do osób starszych potrzebujących pomocy przy tego typu obowiązkach.
Jeżeli już mowa o osobach starszych, istnieje możliwość wykonania prostych czynności takich jak zakupy, czy dla fachowca naprawy drobnej usterki. Jest to dobry sposób na dodatkowe zarobienie pieniędzy oraz nawiązanie kontaktu z osobami starszymi.

Opieka nad dziećmi i osobami starszymi

Kolejny pomysł na dodatkowy biznes to opieka nad starszymi osobami. Ten punkt jest kontynuacją poprzedniego, jednak dotyczy bezpośrednio osoby z która mamy styczność. Osoby starsze wymagają opieki, a Ty możesz na tym także skorzystać.
Jeżeli nie znajdziesz oferty opieki nad osobami starszymi być może zainteresujesz kogoś propozycja opieki nad jego dzieckiem. Niektóre osoby potrzebują dodatkowej pomocy nad opieką, na przykład kiedy muszą swoją pociechę zostawić w domu. To doskonały sposób na dodatkowy zarobek, który pomoże w okresie studiów.

Sprzątanie mieszkań i innych obiektów

Wiele zamożnych osób jest zabieganych i nie mają czasu na posprzątanie mieszkania. W tym ceku wynajmują na przykład pokojówkę, która dogląda porządku. Być może dodatkowe pieniądze zarobisz ogłaszając się na terenie domków jednorodzinnych. Podobnie rzecz ma się z utrzymanie porządku po wszelkiego rodzaju budowach. Jest to nieraz ciężka praca, wymagająca dużego nakładu sił. Wiąże się to z usunięciem pozostałości po budowach na przykład gruzu czy innych zanieczyszczeń. To także doskonały sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów.

Fotografowanie osób i obiektów

Jeżeli lubisz robić zdjęcia i masz przekonanie, że wychodzą Ci one całkiem nieźle, może warto pomyśleć o biznesie jakim jest fotografowanie osób i przedmiotów. Istnieje wiele portali internetowych, na których możesz sprzedać swoje dzieła. Jeżeli chodzi o osoby. Możesz zaproponować stworzenie portretu wraz z efektami jakie daje potęga fotografowania. To kolejny sposób na dobry zarobek, wymaga on jednak inwestycji w bardzo dobry sprzęt oraz program do obróbki graficznej.

Dostarczanie jedzenia ( na przykład Uber eats )

Chociaż pomysł pochodzi z USA to każdy z nas zauważył na naszych drogach osoby z zielonymi plecakami. Dorabiają sobie w ten sposób wożąc żywność do końcowego odbiorcy. Wiele dużych sieci gastronomicznych wynajmuje takie osoby, aby dostarczały ich produkty klientowi. Bardzo popularna usługa to Uber eats.

Jeżeli jednak nie chcesz wozić żywności w taki sposób, może warto pomyśleć o dostawie pizzy czy sushi. Pracownicy chwalą się wysokimi napiwkami, dlatego w ten sposób można zasilić swój domowy budżet.

Wirtualny asystent i obsługa social mediów

Coraz bardziej popularnym pomysłem na biznes, jest obsługa mediów społecznościowych. Firmy zainteresowane takim rozwiązaniem wolą zatrudnić osobę z zewnątrz, niż zatrudniać pracownika etatowego. Wykorzystaj ten fakt i uczyć obsługę social mediów swoim pomysłem na biznes. To dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a zainteresowanych firm z pewnością nie brakuje. Warto wcześniej stworzyć kilka fanpage na Facebooku w celu przedstawienia swoich realizacji.
Podobnie jak obsługa social mediów wiąże się z obsługą klienta, tak samo obecnie coraz popularniejsze jest zatrudnienie osoby pełniącej role wirtualnej asystentki udzielającej odpowiedzi na pytania klientów w czasie rzeczywistym. Możesz spróbować nawiązać współpracę z firmami, które nie chcą zatrudniać w tym celu pracownika etatowego.

Pozostałe pomysły na biznes:

Tłumaczenie tekstów
Jeżeli bardzo dobrze znasz język angielski – lub jakiś inny – bardzo dobrym pomysłem na zarobienie dodatkowych pieniędzy na studiach może być usługa tłumaczenia. Mogą to być zarówno słowa wypowiedziane podczas przemówienia, jak i test umowy. To bardzo ważne, aby usługa była wykonana bardzo rzetelnie i dokładnie w szczególności jeśli chodzi o umowy kupna sprzedaży.

Kanał na YouTube
Stworzenie praktycznego kanału na YouTube pomoże w zarobieniu dodatkowych pieniędzy. Zyskując grono odbiorców, dzięki wartościowym filmom możesz w późniejszym czasie zarabiać na wyświetleniach swoich materiałów lub na lokowaniu produktów.

Pomysł na biznes

Znalezienie pomysłu na biznes dla studenta może nie być łatwe. Jednak jeżeli spojrzymy, jakie możliwości otwiera przed nami Internet może się okazać, że wcale nie będzie to takie trudne. Często można czerpać inspirację od osób, które dzięki swojemu zaangażowaniu znalazły pomysł na biznes. Łącząc to z wytrwałością możemy osiągnąć sukces i zarobić dodatkowe pieniądze na studia.

Franczyza

Naszą inspiracją mogą być także pomysły, jakie oferują franczyzodawcy. Niekoniecznie musimy skorzystać z danej oferty, jednak możemy zainspirować się danym produktem lub usługa i otworzyć podobny biznes pod własnym szyldem. Katalog franczyz umożliwia przegląd ciekawych pomysłów od franczyzodawców. Gdzie jeszcze możemy czerpać inspiracje? Trzymając się tematyki jaką jest franczyza, możemy skorzystać na przykład z targów franczyzy organizowanych raz w roku. Można tam osobiście porozmawiać z pomysłodawcami. Każdy biznes jaki chcemy otworzyć musi być przemyślany.

Niniejszy artykuł napisany jest na podstawie informacji zawartych w portalu https://www.profitableventure.com/college-students/.

Powiązane artykuły

Twórz i zarabiaj: biznes hand-made

teoriabiznesu.pl

Jaką Franczyzę do 10 000 zł wybrać?

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes podczas epidemii koronowirusa

teoriabiznesu.pl