Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Czy Twoją firmę stać na doradztwo cyfrowe?

Znasz swoją firmę lepiej niż ktokolwiek inny. Czasem warto jednak, by biznesowi przyjrzał się ktoś z zewnątrz, kto zwraca uwagę na zupełnie inne kwestie. Myślisz o skorzystaniu z usług doradztwa cyfrowego, ale nie wiesz, czy warto inwestować w to firmowe zasoby? Przekonaj się, że w dłuższej perspektywie to zawsze się opłaca!

Doradztwo cyfrowe – inwestycja, która się zwraca

Właściwie pytanie postawione w tytule można by odwrócić i zapytać, czy Twoją firmę stać na to, by nie skorzystać z możliwości, jakie daje doradztwo cyfrowe. Jeśli poważnie myślisz o transformacji cyfrowej, działanie na własną rękę może przynieść Ci tylko pozorne oszczędności. Technologie rozwijają się tak szybko i dają tak wiele możliwości, że wdrażając zmiany samodzielnie, ryzykujesz wybór niewłaściwych narzędzi. To może sprawić, że transformacja cyfrowa będzie tylko pozorna: w Twojej organizacji pojawią się innowacyjne rozwiązania, ale nie będzie miało to przełożenia na sukcesy rynkowe.

Co zyskasz dzięki skorzystaniu z usług doradztwa cyfrowego?

Specjaliści z zakresu doradztwa cyfrowego przyjrzą się dokładnie temu, jak funkcjonuje Twoja firma. To punkt wyjścia dla dalszych zmian. Na wstępie konieczne jest określenie poziomu cyfryzacji, na jakim obecnie znajduje się organizacja i ustalenie poziomu końcowego. Dopiero później można zaproponować odpowiednie technologie i narzędzia.

Doradztwo cyfrowe nie musi obejmować wyłącznie zagadnień związanych z funkcjonowaniem firmy. Eksperci mogą przyjrzeć się także oferowanym przez Ciebie produktom i usługom. Dzięki temu będziesz mógł lepiej odpowiadać na aktualne potrzeby klientów i zwiększać swoją konkurencyjność na rynku.

Na jakim etapie rozwoju firmy warto sięgnąć po wsparcie doradców?

Nie ma złego momentu na skorzystanie z usług doradztwa biznesowego. Są za to takie sytuacje w życiu organizacji, gdy jest to szczególnie wskazane. Funkcjonowaniu firmy warto się szczegółowo przyjrzeć, gdy myślisz o kompleksowej transformacji cyfrowej – nie takiej, która obejmie tylko wybrane obszary, ale wpływającej na całą organizację. Doradcy pomogą Ci zaplanować i uporządkować cały proces. Dzięki temu zmiany przebiegną szybciej i będą mniej kosztowne.

Na doradztwo cyfrowe można też patrzeć z perspektywy cyklu życia produktu. Usługi doradców mogą Ci się przydać zawsze, gdy planujesz wdrożenie nowych produktów lub usług cyfrowych. Będą też pomocne na etapie wprowadzania ważnych zmian w istniejących już produktach. Dzięki analizie i wdrożeniu zaproponowanych innowacji zyskasz pewność, że rozwiązania oferowane klientom przyczynią się do realizacji Twoich celów biznesowych.

Dowiedz się, jak inne firmy zyskują dzięki usługom doradztwa biznesowego – sprawdź przykłady w GlobalLogic!