Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Ranking pożyczek dla firm – jak wybrać najlepszą ofertę dla swojej firmy?

pozyczki ranking

Zanim przedsiębiorstwo zdecyduje się na kredyt gotówkowy, warto w pierwszej kolejności sprawdzić ranking pożyczek dla firm, który znacznie ułatwi wybór najlepszej oferty. W poniższym artykule odpowiadamy na kilka najważniejszych pytań dotyczących uzyskania kredytu, które powinien poznać każdy właściciel firmy starający się o dodatkowe środki.

Ranking pożyczek dla firm – dlaczego warto z niego skorzystać?

Zdarza się, że nawet najlepiej prosperujące przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowych środków, aby móc dalej funkcjonować bądź się rozwijać. Nie oznacza to jednak, że firma jest zmuszona sięgnąć po zgromadzone oszczędności – w takim przypadku warto rozważyć wzięcie pożyczki dla firm, dzięki której można poprawić sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto jednak dokładnie prześledzić ranking pożyczek dla firm, dzięki któremu w prosty sposób można wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, skierowany specjalnie do przedsiębiorców. Ponadto, z jego pomocą można łatwo sprawdzić oprocentowanie kredytu gotówkowego proponowanego przez banki oraz firmy pożyczkowe.

Pożyczki dla firm przeznaczone są dla wszystkich klientów biznesowych, w tym spółek osobowych i cywilnych, osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą oraz prowadzących gospodarstwo rolne. Warto wspomnieć, że wśród ofert skierowanych do firm znajdują się różne produkty finansowe, które odróżnia od siebie kilka czynników. Należą do nich między innymi dostępna kwota finansowania, długość oraz metoda spłaty kredytu, a także sposób korzystania z przyznanych środków.

Pożyczki dla firm – jaki rodzaj pożyczki lub kredytu może wybrać przedsiębiorca?

Rodzaj kredytu jest uzależniony od celu, na jaki firma potrzebuje dodatkowych środków, od długości stażu przedsiębiorstwa oraz historii finansowej. Firma może starać się zarówno o pożyczkę gotówkową, przeznaczoną na dowolne cele, jak i kredyt nakierowany na konkretne potrzeby. Do drugiej grupy należą między innymi kredyt hipoteczny, który umożliwia zakup bądź przebudowę nieruchomości oraz kredyt konsolidacyjny, stanowiący wsparcie dla przedsiębiorców, którzy posiadają już inne zobowiązania finansowe i chcą kilka różnych rat połączyć w jedną o niższej wartości.

Firmy z niedługim stażem mogą natomiast starać się o kredyt na start, przeznaczony specjalnie dla nowo powstałych przedsiębiorstw. W tym przypadku należy przedstawić bankowi solidny biznesplan, jednak po uzyskaniu finansowania, środki można wydać na dowolny potrzebny cel. Jeżeli jednak firma istnieje dłużej, niż 12 miesięcy, może zdecydować się na kredyt inwestycyjny – pozwoli on na zakup niezbędnych do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa maszyn, pojazdów, a nawet nieruchomości. Wybierając ten rodzaj kredytu, można uzyskać nawet kilka milionów złotych, jednak finalna decyzja uzależniona jest od zdolności kredytowych wnioskodawcy.

Przedsiębiorcy oczekujący na wpływ środków z przyznanej dotacji mogą ubiegać się zaś o kredyt pomostowy, który przyznawany jest jednak wyłącznie wtedy, gdy dotacja została już przyznana firmie, jednak środki jeszcze nie dotarły. Banki jednak oczekują w tym wypadku od wnioskodawców nie tylko solidnego biznesplanu, ale także wysokiej zdolności kredytowej.

Najpopularniejszym rodzajem kredytów gotówkowych dla firm jest jednak kredyt obrotowy, który służy finansowaniu bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Środki uzyskane z tego tytułu można przeznaczyć na bieżące zobowiązania w ramach uzgodnionego między stronami limitu kredytowego. Spłaty umożliwiają korzystanie z debetu, a okres kredytowania jest mocno elastyczny.

Udzielenie kredytu dla firm – czy można wziąć pożyczkę przez internet?

W dzisiejszych czasach pożyczki online są mocno spopularyzowane. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe są świadome, jak cenny jest dla nas czas, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, umożliwiając im uzyskanie kredytu przez internet. Dotyczy to również przedsiębiorców, którzy szczególnie często miewają problem z wygospodarowaniem dodatkowego czasu na załatwianie niezbędnych formalności.

Firma może najszybciej uzyskać takie produkty jak pożyczka gotówkowa oraz kredyt obrotowy. Obie formy wymagają minimum formalności, co daje możliwość, by uzyskać kredyt gotówkowy online. Pozostałe rodzaje kredytu mogą wymagać nie tylko okazania dodatkowych dokumentów, ale także osobistej wizyty w oddziale banku, mimo zobowiązywania zawieranego drogą internetową. Bardziej zobowiązujące formy finansowania, takie jak kredyt konsolidacyjny bądź hipoteczny, wiążą się z większą ilością formalności, dlatego też mogą wymagać załatwiania ich wyłącznie w oddziale.

Kiedy przedsiębiorstwo planuje wziąć pożyczkę, w znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomoże ranking pożyczek dla firm. W ten sposób można poznać nie tylko całkowity koszt kredytu, ale także w szybki sposób można dowiedzieć się, które firmy pożyczkowe umożliwiają przedsiębiorcom uzyskanie pożyczki gotówkowej online. Taka procedura pozwala również zaoszczędzić wiele czasu – nie ma potrzeby oddzielnego wertowania kilku różnych ofert, gdyż znajdują się one w jednym miejscu.