Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jak powitać nowego pracownika?

Jak powitać nowego pracownika

Wiele firm kompletnie nie dba o to, aby nowych pracowników wprowadzać w odpowiedni sposób. Tak zwany onboarding jest niezwykle ważny i ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie firma robi na nowym członku zespołu. Jeśli zostanie przeprowadzony odpowiednio, można liczyć na to, że pracownik poczuje się ważny, doceniony, a firma wzbudzi w nim szereg pozytywnych emocji. Przedsiębiorstwa dbające o odpowiednie wprowadzenie nowych osób cieszą się lepszą opinią i notują większe zyski. Jak w takim razie powitać nowego pracownika? O czym pamiętać, jeśli w zespole pojawia się nowa osoba?

Co zalicza się do procesu onboardingu pracownika?

Onboarding ma ogromne znaczenie dla każdej nowej osoby, która pojawia się w firmie. Pierwszy dzień to czas, kiedy nowo zatrudniona osoba wymaga szczególnej troski i uwagi. Chodzi o to, aby poczuła się naprawdę komfortowo. Planując przyjęcie nowej osoby w zespole, warto pamiętać, aby procedura obejmowała:

  • wprowadzenie w kulturę firmy;
  • dostęp do materiałów na temat firmy;
  • wsparcie materiałowe;
  • dostęp do niezbędnych narzędzi.

Pracownik już pierwszego dnia powinien mieć zapewnione swoje miejsce i niezbędne narzędzia pracy. Niedopuszczalne jest, aby nie miał swojego biurka czy musiał dzielić komputer z inną osobą. Nie wpłynie to pozytywnie na wizerunek firmy, może w pracowniku wywołać frustrację, niechęć i niezadowolenie. Nie można zapomnieć także o integracji z pracownikami.

Czy paczka ze świeżymi owocami to dobre powitanie nowego pracownika?

Tym, co bez wątpienia pomaga w budowaniu przyjaznej, miłej atmosfery jest drobny podarunek dla nowego członka zespołu. Pomysłów na taki prezent jest wiele. Tym, na który warto postawić, jest z całą pewnością paczka ze świeżymi owocami. Taki drobny benefit pokaże pracownikowi, że firma cieszy się z tego, że zdecydował się podjąć pracę właśnie w niej, jasno sugeruje, że firma ceni swoich pracowników i naprawdę o nich dba. Warto pamiętać, że taka owocowa paczka to podarunek miły, uprzejmy, a jednocześnie niezbyt drogi. Firma, która zdecyduje się na taki prezent dla nowego pracownika, nie poniesie zbyt dużych kosztów.

Skąd wziąć owoce dla nowego pracownika?

Pytanie to zadaje wiele firm, które podjęły decyzję o witaniu nowego personelu owocowymi paczkami. Odpowiedź jest bardzo prosta: wystarczy skorzystać z usług firmy, która dostarcza owoce do biura. Mamy wówczas gwarancję, że owoce dotrą na czas. Do tego można być pewnym ich naprawdę wysokiej jakości. Wybór owoców, które znajdą się w owocowej paczce, też jest niemały. Postawić można na polskie jabłka, sycące banany, soczyste winogrona czy dostarczające dużych ilości witaminy C owoce cytrusowe.

Wprowadzenie nowych pracowników do firmy powinno odbywać się według ściśle określonych procedur. Warto zadbać o to, aby nowe osoby czuły się zaopiekowane i ważne. Sprzyja to budowaniu pozytywnej opinii o firmie i przywiązania do niej. Tym, co w przypadku wprowadzania nowych osób do przedsiębiorstwa sprawdza się świetnie, są owocowe paczki. Nie są to prezenty drogie, a naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://dailyfruits.pl/dailyfruits-welcome-pack/