Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Owoce do biura – poznaj zalety tego benefitu dla pracowników!

Owoce do biura

Benefity pracownicze nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na ich stosowanie, widząc pozytywne efekty, jakie przynoszą. Pomysłów na benefity jest całe mnóstwo. Dzisiaj nie trzeba stawiać na doskonale znane i wyeksploatowane już karty sportowe czy karnety na kursy językowe. Tym, co zasługuje na uwagę, są owoce do biura. To benefit, który cieszy się uznaniem pracowników. Co zyskamy, zapewniając pracownikom owoce w pracy?

Jaka jest rola benefitów pozapłacowych?

Benefity pracownicze to nic innego, jak dodatkowe korzyści, które pracownicy odnoszą, decydując się na pracę w danej firmie. Nie są powiązane ani ze stanowiskiem, ani stażem pracy, ani wysokością osiąganych zarobków. Przysługują wszystkim pracownikom zatrudnionym w danej firmie bądź na danym stanowisku. Sprawiają, że pracownicy lepiej oceniają firmę, uważają, że dba ona o nich. Wywołuje to efekt przywiązania do firmy. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się wprowadzić benefity pracownicze, mają zdecydowanie mniejszą rotację personelu. Za sprawą benefitów pracownikom jest bowiem dużo trudniej podjąć decyzję o zmianie pracy. W efekcie benefity przyczyniają się do budowania trwałego, zgranego, wydajnego zespołu.

Jak działają owoce do biura?

Owoce do biura to benefit, którego popularność coraz bardziej rośnie. Wiele firm decyduje się zapewniać swoim pracownikom owocowe wybrane dni tygodnia. Niektóre dbają o to, aby owoce dostępne były przez cały tydzień. Benefit w takiej formie wywołuje wszystkie efekty, które opisaliśmy powyżej. Stawiając na owoce, zyskujemy jednak coś jeszcze: lepsze zdrowie naszych pracowników. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że owoce to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Bez nich nie da się zachować zdrowia, organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Zapewniając pracownikom nieograniczony dostęp do owoców, dbamy więc o ich zdrowie. Dzięki temu rzadziej chorują, są bardziej wydajni w pracy, nie muszą korzystać ze zwolnień lekarskich, które nigdy nie są korzystne dla pracodawcy.

Na jakie owoce dla pracowników postawić?

Wszystko zależy od indywidualnej decyzji kierownictwa firmy. Pakietów owocowych jest bowiem całe mnóstwo. Dobrym posunięciem jest zawsze konsultacja z pracownikami. Pozwala to dowiedzieć się, jakie owoce są przez nich najbardziej lubiane. Wówczas benefit zostanie jeszcze lepiej oceniony. Firmy dostarczające owoce do biura proponują swoim klientom między innymi:

  • jabłka;
  • banany;
  • pomarańcze;
  • cytryny;
  • winogrona;
  • owoce sezonowe.

Dostępne są też pakiety specjalne, w których oprócz owoców znajduje się również miód, imbir czy goździki.

Dobre warunki pracy to dzisiaj coś znacznie więcej niż wynagrodzenie na odpowiednim poziomie. Pracownicy cenią te firmy, które zapewniają tak zwane benefity pracownicze. Są one wyrazem troski o pracowników, wpływają korzystnie na ich zaangażowanie w pracy. Decydując się na ich wprowadzenie, postawić można na te, które są atrakcyjne dla personelu, a jednocześnie niezbyt obciążające finansowo dla pracodawcy. Do takich zalicza się owoce.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie owocewpracy.pl