Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług wirtualnych biur. Oszczędność, atrakcyjny adres i wygoda to zaledwie kilka spośród wielu zalet e-biura. A co z tymi, którzy jeszcze się wahają? Czego dotyczą ich wątpliwości? Z naszego doświadczenia wynika, że wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy wirtualne biura są na pewno legalne. Odpowiadamy!
Jak działa wirtualne biuro?
Wirtualne biuro polega na udostępnianiu adresu i skrzynki pocztowej podczas rejestracji w urzędzie oraz na czas prowadzenia działalności. Jest usługą outsourcingową, oferowaną przez firmę zewnętrzną, która jest celowana do mniejszych przedsiębiorstw: jednoosobowych działalności, wszelkiego rodzaju spółek itd. Ale wirtualne biuro nie jest tylko adresem na papierze. W rzeczywistości kryje się za nim szereg usług, które znacząco ułatwiają profesjonalne prowadzenie działalności, w prestiżowym miejscu z pełnym zapleczem dodatkowych udogodnień. Wirtualne biura są wygodniejszą i tańszą alternatywą biur stacjonarnych a przede wszystkim idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy preferują pracę zdalną. Decydując się na współpracę np. z wirtualnym biurem w Warszawie Beyond Office, wybierasz renomowany adres w sercu Warszawy oraz duże wsparcie związane z prowadzeniem firmy. Fabryka Norblina, w której mieści się nasze biuro, mieści się na warszawskiej Woli, coraz szybciej rozwijającej się pod względem biznesowym dzielnicy. Oferujemy wynajem ekskluzywnych sal konferencyjnych na godziny, w pełni wyposażonych biur, organizację eventów a także odbiór i skanowanie poczty. Pomożemy we wszystkich etapach formalnych związanych z rejestracją firmy, zapewniamy kompleksową obsługę księgową, współpracę w wykwalifikowanym zespołem doradców podatkowych i kancelarią prawną. Wirtualne biuro bogate w dodatkowe usługi, zapewnia przedsiębiorcy możliwość załatwienia większości trudniejszych spraw formalnych w jednym miejscu.
Jak wygląda kwestia prawna wirtualnych biur?
Rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące kwestii prawnej wirtualnych biur – tak, wirtualne biura są w pełni legalne. Według rozporządzenia Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku, przedsiębiorstwa zarejestrowane pod wirtualnym adresem można prowadzić tak samo legalnie, jak te, które zarejestrowano we własnym lokum. Na mocy polskiego prawa, wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa w wirtualnym biurze, odbieranie i archiwizowanie korespondencji, organizowanie spotkań etc. jest w pełni legalne i uzasadnione. Jeżeli już wybierzesz konkretne e-biuro, sama procedura podpisania umowy jest prosta. Do zawarcia umowy z firmą świadczącą usługi wynajmu wirtualnych biur, potrzebny jest dokument tożsamości oraz adres zameldowania w Polsce. Po dokonaniu opłaty za wynajem wybranego e-biura, Twoja działalność zyskuje tytuł prawny do prowadzenia działalności pod jego adresem. To przedostatni krok do zakończenia całej procedury. Mając wirtualny adres, możesz z powodzeniem zarejestrować pod nim swoją firmę w urzędzie. Jeśli potrzebujesz wsparcia podczas procesu rejestracji, lub nie masz na nią czasu – w Beyond Office dysponujemy szerokim gronem specjalistów, którzy dopełnią wszelkich formalności w Twoim imieniu. Kiedy firma jest już zarejestrowana pod wirtualnym adresem, możesz swobodnie umieszczać go na wizytówkach, materiałach promocyjnych i marketingowych a także w social mediach. Dzięki prestiżowej lokalizacji podniesiesz renomę i rozpoznawalność Twojej firmy, a spotkania biznesowe będą profesjonalne i dobrze skomunikowane, co jest dużym atutem w przypadku klientów z różnych stron świata.
Ceny usług oferowanych przez wirtualne biura zależą od lokalizacji i obszerności pakietu. W Beyond Office za ekskluzywny adres w centrum Warszawy ceny wahają się od około 200 do 400 złotych. Zachęcamy do kontaktu z konsultantami wirtualnego biura w Warszawie, którzy poświęcą Ci czas i zaproponują optymalny pakiet usług trafiający w potrzeby Twojej firmy: https://www.beyondoffice.pl/kontakt/ .