Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Dlaczego opakowania jednorazowe są ważne dla biznesu?

opakowania papierowe

Prowadząc biznes, bardzo ważną kwestią są opakowania. Dotyczy to niemalże każdego rodzaju biznesu, od gastronomii, aż po usługi. Klient oczekuje tego, że kupując produkt, otrzyma go zawsze, lub na życzenie wraz z opakowaniem jednorazowym. Co za tym idzie, opakowania te są nieodłącznym elementem każdego biznesu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, przeczytaj ten poradnik!

Opakowania jednorazowe – czym są i co warto o nich wiedzieć

Za opakowania uważa się wprowadzone do obrotu wyroby, które wykonane są z różnych materiałów. Zazwyczaj służą one do przewozu, przechowywania, czy także dostarczania itp. rozmaitych produktów. Jak sama nazwa wskazuje, omawiane opakowania jednorazowe przeznaczone są do użytku jednorazowego.

Obecnie produkuje się je z różnych materiałów, do których zaliczają się również te ekologiczne. Wymienić zatem można materiały takie jak:

 • plastik,
 • tektura,
 • styropian,

czy inne tworzywa sztuczne. Warto wiedzieć, że coraz bardziej popularne są produkty ekologiczne.

Opakowań jednorazowych można znaleźć wiele rodzajów. Zaliczają się do nich np.:

 • torby plastikowe,
 • torby papierowe,
 • pudełka tekturowe,
 • naczynia jednorazowe wykonane ze styropianu, plastiku, tektury,

i inne. Oczywiście największą ilość różnego rodzaju opakowań stosuje się w branży gastronomicznej. Firmy cateringowe również często korzystają z takiego rodzaju produktów.

opakowania jednorazowe

Jedne z najpopularniejszych opakowań jednorazowych – czyli reklamówki

Warto się nieco zatrzymać przy tej kwestii. Reklamówki foliowe, czy plastikowe, jakie znamy, są z nami od dawien dawna. Niestety nie jest to produkt ekologiczny, co więcej, reklamówka, która nie została poddana odpowiedniemu recyklingowi, może rozkładać się w glebie nawet kilkaset lat!

Pomimo wszystko, przyjrzyjmy się nieco procesowi produkcji takiego opakowania.

Pierwszym etapem w produkcji torebek foliowych, jest ich projekt. Zostają one zaprojektowane pod kątem grubości materiału, wielkości, nadruków, które będą się na nich znajdować, czy chociażby kształtu.

Jeżeli torebka zostanie już zaprojektowana, można przejść do wyboru metody produkcji. Opakowania tego typu wykonuje się z granulatu tworzywa sztucznego. Metod produkcji jest dwie, jedna polegająca na rozdmuchu, druga na formie wylewu. Metoda rozdmuchu uznawana jest za tańszą i pozwalającą otrzymać wytrzymałą folię. Metoda wylewu natomiast pozwala wyprodukować elastyczną folię, bardziej odporną na rozerwanie. Przy produkcji większej ilości reklamówek jest to korzystniejsza opcja.

Ostatni etap produkcji to wykonanie reklamówek. Chodzi o odpowiednie formowanie, przycinanie, czy zgrzewanie folii. Na tym etapie również, stosuje się zamówione przez klienta rozwiązania, np. specjalnie zamknięcia itp. Gotowe torebki zostają zapakowane i są gotowe do użytku.

Jak widać, proces produkcji popularnych reklamówek nie jest skomplikowany.

Postaw na ekologię

Patrząc przez pryzmat tego, jak duży nacisk ostatnimi czasy nakładany jest na ekologię, warto pomyśleć o przesiadce na tego typu opakowania. Szczególnie dotyczy to osób, które działają w biznesie, posiadają swoje firmy itp. Ponadto, takie rozwiązanie może być dobrą przynętą na klientów, gdyż ludzie doceniają to, że w branżach biznesu stawia się na modną i przyjazną ekologię.

Warto wiedzieć, że opakowania ekologiczne są przyjazne dla środowiska, szczególnie poprzez swoją odnawialność. Materiały, z których wykonuje się dane opakowania, ulegają szybkiej biodegradacji. To nie wszystko, gdyż recykling w przypadku takich opakowań, również jest szybszy.

opakowania jednorazowe dla biznesu

Naczynia jednorazowe z papieru, kubki z kartonu i nie tylko

Ekologiczne opakowania produkuje się zazwyczaj z papieru, kartonu, szkła, czy chociażby biopolimerów. Do rodzajów opakowań tego typu należą np. kubki, talerzyki, tacki, czy opakowania fast-food. Co za tym idzie, korzystać z takiego rozwiązania mogą branże zarówno od gastronomicznych, skończywszy na produkcyjnych.

Zalety opakowań ekologicznych

 • są przyjazne dla środowiska,
 • posiadają wszechstronne zastosowanie,
 • charakteryzują się wysoką estetyką,
 • są bezpiecznie dla zdrowia,
 • są tanie,
 • użycie ich, może poprawić ogólny wizerunek firmy.

Jak widać, warto stawiać na ekologiczne jednorazowe opakowania. Co więcej, z dużym prawdopodobieństwem mogą stanowić one przyszłość dla wielu branż.

Hurtownia opakowań jednorazowych – zakup opakowań i środków czystości

Jest to doskonałe miejsce to zakupu opakowań jednorazowych. Ponadto w takich miejscach można także kupić środki czystości, co jest dodatkowym atutem. W przypadku produktów ekologicznych również nie ma problemu, gdyż aktualnie hurtownie z opakowaniami posiadają w swoich ofertach każdy rodzaj, jakimi możemy być zainteresowani.

Podsumowanie

Jednorazowe opakowania są nie tylko przydatne podczas zakupu produktów, ale również ułatwiają bezpieczne przewożenie, czy chociażby spożywanie produktów. Aktualnie coraz bardziej popularne stają się rozwiązania ekologiczne i właśnie w tym kierunku warto spojrzeć na przyszłość.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółowych informacji na temat konkretnych opakowań jednorazowych, odpowiedź z pewnością znajdziesz w sieci. Zakup najlepiej realizować w hurtowniach opakowań. Są to świetne miejsca, bardzo dobrze zaopatrzone w dany asortyment.