Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jakie korzyści wiążą się z zatrudnieniem pracownika tymczasowego?

pracownik tymczasowy

Jeżeli pracodawcy brakuje pracowników, wówczas może zgłosić się do agencji pracy tymczasowej, która ma wiele zalet. Agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl oferuje swoim klientom wiele korzyści jak nieponoszenie kosztów rekrutacyjnych czy też pracodawca nie prowadzi rozliczeń płacowych. Agencja dokonuje wstępnej selekcji pracowników, jeśli występuje jako pracodawca.

Kim jest pracownik tymczasowy?

Pracownik tymczasowy jest osobą zatrudnioną w agencji pracy tymczasowej w celu wykonywania pracy u konkretnego pracodawcy pod jego kierownictwem. Prawo polskie umożliwia zatrudnianie pracowników tymczasowych podczas prac niebezpiecznych, o których jest mowa w Kodeksie pracy. Pracodawca nie może zwolnić pracownika mającego umowę na stałe pracownikiem tymczasowym. Tego typu zachowanie pracodawcy jest niemożliwe w ciągu 3 miesięcy od momentu zwolnienia go z przyczyn, które go nie dotyczą.

Jakie są korzyści przy zatrudnianiu pracowników z agencji tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl oferuje wiele korzyści w momencie zatrudnienia pracowników za jej pośrednictwem. Pracodawca, zatrudniając pracownika poprzez agencję, ma znacznie zmniejszoną ilość, formalnych obowiązków, które wynikają z takiej formy zatrudnienia. Część obowiązków zostanie przeniesiona na agencję pracy tymczasowej. W praktyce wygląda to następująco. To ona zatrudnia pracownika oraz przeprowadza z nim rozmowę. W ten sposób pracodawca oszczędza na kosztach rekrutacji oraz czas w momencie szukania odpowiedniego kandydata do pracy. Pracodawca również nie zgłasza nowego pracownika do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przyszły pracodawca nie ponosi kosztów zaliczek na podatek dochodowy do urzędu skarbowego. Wszystkie tego typu koszty przenoszone są na agencję pracy tymczasowej. Agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl pozwala przedsiębiorcą, elastycznie reagować na wahania cykli koniunkturalnych. Agencja pracy tymczasowej wypłaca wynagrodzenie pracownikowi oraz pozostałe kwestie administracyjne.

Co zyskuje pracownik zatrudniony w agencji pracy tymczasowej?

Jeżeli planujemy zatrudnić się w agencji pracy tymczasowej, nie musimy kończyć specjalistycznych kurów lub posiadać dużego doświadczenia. To w takim miejscu jak agencja przyszły pracownik będzie zdobywał określone doświadczenie. Dlatego jest to świetna forma dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową oraz dla osób wracających do pracy zawodowej po dłuższej przerwie. Agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl to stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które szukają pracy od zaraz oraz chcą mieć elastyczne godziny pracy. To również bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy traktują taką formę zatrudnienia za początek długiej współpracy. Agencja pracy tymczasowej Atlaswork.pl pozwala odszukać się pracownikowi na rynku pracy. Jest to wspaniały sposób na przekwalifikowanie się oraz na dalszy rozwój kariery. Elastyczność zatrudnienia umożliwia łączenie pracy tymczasowej z innymi obowiązkami. Jest to również ciekawe rozwiązanie na pierwszą pracę dla młodych osób.