Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Kompleksowa obsługa informatyczna firm

obsługa it

Dla odbiorcy tego typu usług ważne jest, aby obsługa informatyczna firmy była realizowana w sposób jak najbardziej kompleksowy.

Usługi informatyczne dla firm – co kryje się pod pojęciem „kompleksowa”? 

Co w praktyce powinno oznaczać słowo „kompleksowy”? Po pierwsze, dla każdego przedsiębiorstwa ważne jest, aby dostawca usług IT pełnił linię pierwszego kontaktu. Wszystkie tematy, ewentualne zgłoszenia i pilne sprawy, były kierowane do jednej firmy, która następnie zajęłaby się rozpoznaniem problemu i przekierowaniem sprawy do drugiej linii wsparcia. Niezależnie od tego, czy będzie to linia wsparcia dostawcy usług kompleksowej obsługi informatycznej czy też linia wsparcia innego dostawcy. Po drugie, znaczenie „kompleksowości” dostarczanych usług jest związane z tym, że firma informatyczna, oprócz oczywistych usług związanych z bieżącą obsługą, powinna zapewnić szeroko pojęte działania towarzyszące, do których należą na przykład:

  • wdrożenia,
  • migracje,
  • wirtualizacja,
  • prowadzenie dokumentacji technicznej,
  • prowadzenie dokumentacji związanej z ochroną danych osobowych,
  • serwis pogwarancyjny dla sprzętu i inne tym podobne.

Kompleksowość usług, to również możliwość dostarczania niezbędnego sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz urządzeń sieciowych niezbędnych do korzystania z infrastruktury informatycznej, na bazie której realizowane są usługi. Istotnym elementem kompleksowości usług informatycznych świadczonych dla firm jest również poszerzenie oferty o bardzo popularne w ostatnim czasie usługi chmury. Z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy ważne jest, aby firma informatyczna zapewniała usługi chmurowe dotyczące platform, gotowych infrastruktur w chmurze, systemów backupu do chmury, usług pamięci masowej w chmurze, ale też oprogramowania dostarczanego w ramach usług chmurowych.

Dostawca stałej i kompleksowej obsługi informatycznej dla Twojego biznesu 

Sprawdzonym dostawcą usług stałej i kompleksowej obsługi informatycznej dla przedsiębiorstw w województwie śląskim jest Centrum Systemów Komputerowych. Firma, która od ponad 30 lat rozwija swoją ofertę adresowaną do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, obejmujących swą infrastrukturą między 20 a 150 komputerów.  Kompleksowość usług informatycznych dla firm zawartych w naszej ofercie, wychodzi daleko poza wskazane powyżej obszary.

Firma IT Katowice 

Skontaktuj się z nami, aby sprawdzić, w jaki sposób możemy wspierać Twoją firmę w rozwoju poprzez kompleksową obsługę infrastruktury informatycznej!