Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Sposób na świeżą wodę pitną – jakie urządzenie wybrać?

woda do biura

Woda jest substancją niezbędną do życia, dlatego coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dostęp do niej powinien być powszechny i darmowy. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i osób prowadzących lokale gastronomiczne czy zarządców placówek edukacyjnych. Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

Woda dla biura i gastronomii – przegląd rozwiązań

Choć każde z wymienionych miejsc cechuje się innym charakterem funkcjonowania, nie ulega wątpliwości, że dostęp do wody pitnej jest ważny w każdym z nich. W przypadku biur pracownicy powinny mieć stały dostęp do napoju, z którego będą mogli korzystać według swoich potrzeb. Wynika to z przepisów – pracodawca powinien zapewnić zatrudnionym osobom wystarczającą ilość wody. Może to zrobić na różne sposoby – zamawiając produkty butelkowane lub decydując się na dystrybutor wody gazowanej na wynajem. Może także kupić takie urządzenia lub wziąć je w leasing – istnieje sporo możliwości.

Jest to opcja, którą warto się zainteresować, ponieważ dzięki niej można zaoszczędzić, a jednocześnie zadbać o ekologię. Zakup dozownika wody pozwala ograniczyć ilość plastikowych odpadów, a warto wziąć pod uwagę, że proekologiczne postawy przedsiębiorców są obecnie premiowane przez ich klientów.

Dystrybutor wody gazowanej na wynajem to także świetna opcja do lokali gastronomicznych. Dzięki niemu będą mogły oferować gościom świeży napój – o doskonałym smaku i optymalnych właściwościach. To, czy będą robić to darmowo, czy w ramach oferty restauracji, zależy od ich polityki biznesowej. Zakup lub wynajem takiego urządzenia jest jednak bardzo korzystny w każdym przypadku.

Co więcej, zarówno w biurach, jak i w kawiarniach czy barach, sprawdzą się także inne modele dystrybutorów o zróżnicowanych funkcjach i sposobach montażu:

  • wolnostojące,
  • podblatowe,
  • nablatowe,
  • butelkowe.

Każdy przedsiębiorca może wybrać opcję, która najbardziej mu odpowiada i zaspokaja jego potrzeby biznesowe. Szeroki wybór możliwości finansowania takiego urządzenia stanowi dodatkowy atut.

Fontanny wody do szkoły

Kolejnym miejscem, w którym warto zadbać o dostęp do wody pitnej, są szkoły. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne w przypadku najmłodszych. Wpływa to na ich aktywność, koncentrację i pozwala się skupić na codziennych obowiązkach.

Wiszące fontanny wody ciągle stanowią w szkołach rzadkość. To błąd, ponieważ takie urządzenia zapewniają wiele korzyści. Przede wszystkim pozwalają uczniom na ugaszenie pragnienia zawsze wtedy, gdy tego potrzebują. Niektóre modele mają także wygodne kraniki, które umożliwiają napełnianie wodą butelek. Są odporne na uszkodzenia i można zamontować je niemal wszędzie.

Fontanny wody do szkoły zachęcają uczniów do dbania o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, a przy tym pozytywnie wpływają na zdrowie najmłodszych. Dzieci nie muszą kupować napojów (a warto zauważyć, że zwykle wybierają te najsłodsze, kolorowe i gazowane), tylko mają możliwość korzystania ze świeżej wody. Co więcej, niektóre fontanny wody do szkoły można wzbogacić o filtry, które jeszcze bardziej poprawią właściwości pobieranego płynu.