Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Platformy szkoleniowe dla pracowników firm – dlaczego warto?

platforma szkoleniowa elearning

Ciągłe podnoszenie kompetencji pracowników to działanie, które wspiera organizację w zdobyciu i utrzymaniu przewagi konkurencyjnej. To szczególnie ważne w świecie dynamicznych zmian i niepewności. Coraz więcej firm ma tego świadomość i inwestuje w rozwój zatrudnionych. Dzięki platformom szkoleniowym, można znacznie zoptymalizować ten proces.

Kryzys jako szansa

Rosnące koszty prowadzenia działalności, kryzys energetyczny i inflacja sprawiają, że przedsiębiorstwa ostrożniej podchodzą do inwestycji i nowych projektów rekrutacyjnych. Coraz więcej z nich, pamiętając o trudności w znalezieniu odpowiednich kandydatów do pracy, woli zostawić pracowników w okresie zmniejszonej produkcji. Innymi słowy, zamiast w trudniejszych, niepewnych czasach zwalniać pracowników, zatrzymują ich w organizacji. To najlepszy czas na identyfikację i rozwój kompetencji zatrudnionych. Polepszenie wewnętrznej sytuacji w firmie może wpłynąć na wprowadzenie i rozwinięcie nowych produktów czy usług. Tak więc trudniejszy okres w gospodarce warto postrzegać jako szansę, ponieważ może okazać się dobrym momentem do wprowadzenia zyskownych rozwiązań.

Efektywne szkolenia online

Firmy, które mają swoje oddziały w kilku miastach i takie, w których zatrudnieni pracują hybrydowo lub zdalnie, nie muszą rezygnować z rozwoju kompetencji zatrudnionych ani też zamartwiać się skomplikowaną logistyką szkoleń stacjonarnych. Coraz popularniejsze stają się szkolenia online.

Aby usprawnić prowadzenie programów szkoleniowych w przedsiębiorstwie, warto zdecydować się na uruchomienie platformy szkoleniowej. Jakie niesie to ze sobą korzyści? Przede wszystkim platformy e-learningowe to narzędzia wspierające szeroko pojęte procesy HR-owe – począwszy od usprawnienia onboardingu, przez rozwój pracowników, po chociażby zarządzanie i dzielenie się wiedzą.

Korzystanie z takich narzędzi pozwala na optymalizację kosztów. Nie trzeba martwić się o salę szkoleniową, catering, przygotowanie materiałów, zatrudnienie szkoleniowca, zorganizowanie noclegu i transportu dla pracowników, co jest szczególnie kłopotliwe dla organizacji rozproszonych. Nie ma też konieczności szukania kursów z każdego tematu osobno, gdyż. wszystkie najważniejsze obszary mogą znajdować się w jednym miejscu. W Dolineo oferujemy dostęp do bazy ponad 200 gotowych szkoleń online z zakresu: RODO i bezpieczeństwa, rozwoju osobistego, obsługi klienta, sprzedaży, zarządzania i planowania pracy, do których pracownicy zawsze mogą wrócić.

Narzędzia takie jak platformy e-learningowe pozwalają na zintegrowanie wszystkich procesów szkoleniowych w jednym miejscu. Dzięki intuicyjnym kreatorom można również stworzyć własne materiały z zakresu wewnętrznych procedur, standardów czy produktów. Zarówno gotowe szkolenia, jak i wewnętrzne treści można łączyć w dowolne ścieżki rozwojowe i udostępniać je wybranym pracownikom lub działom. W ten sposób można przygotować także ścieżkę wdrożeniową dla nowych członków załogi.

W przypadku procesu adaptacji, warto skorzystać z gotowych szkoleń dotyczących np. RODO i BHP oraz własnych prezentacji firmowych i produktowych. Na platformie szkoleniowej można zaprojektować również testy wiedzy (po ukończonych szkoleniach) oraz ankiety, dzięki którym możliwe jest zbadanie opinii pracowników. Tworzenie wszelkiego rodzaju szkoleń, ankiet czy testów jest proste dzięki gotowym szablonom i intuicyjnym rozwiązaniom. Wszystkie te elementy składają się na wewnętrzną, firmową bazę wiedzy, co pomaga zapewnić pracownikom szybki i łatwy dostęp do niezbędnych informacji o dowolnej porze i z dowolnego urządzenia.

szkolenia dolineo

Wsparcie dla twojej firmy

Platforma e-learningowa Dolineo to narzędzie wspierające organizację w wielu procesach HR-owych. Od onboardingu nowo zatrudnionych, przez rozwój kompetencji pracowników czy dzielenie się wiedzą, aż po ocenę okresową.

W systemie znajdują się intuicyjne kreatory, szablony i wskazówki, które ułatwiają tworzenie własnych treści. Dzięki możliwości dodania plików tekstowych, zdjęć, grafik, plików audio i wideo, szkolenia mogą być różnorodne i atrakcyjne.

Dbanie o rozwój pracowników to niezbędny element działań każdej organizacji, która chce pozostać konkurencyjna. To szczególnie ważne w trudnych, niepewnych czasach. Kluczowe jest korzystanie z takich narzędzi, które rzeczywiście będą wspierać wszelkie procesy kadrowe w organizacji.

Można to zweryfikować podczas 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Po wypełnieniu formularza uzyskuje się dostęp do demonstracyjnej wersji platformy. To dobra okazja do przetestowania funkcjonalności. Zachęcamy także do rozmowy z konsultantem na temat potrzeb organizacji i tego, w jaki sposób Dolineo może na nie odpowiedzieć. Podczas wideoprezentacji, przedstawi dostępne moduły i systemy rozliczeń.