Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Praca w domu – jak dobrać odpowiednie biurko?

domowe biuro

Artykuł sponsorowany

Praca zdalna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Aby jednak była efektywna, spełnionych musi być kilka warunków. Tym najważniejszym jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do pracy. Mowa tu w szczególności o wyborze optymalnego biura. Na rynku ich oczywiście nie brakuje. Warto jednak przed zakupem przeanalizować kilka istotnych czynników, ale mieć pewność, że wybierze się takie biurko do pracy, które bez wątpienia spełni swoje zadanie. Na co zatem zwrócić uwagę?

Czym kierować się wybierając biurko do pracy w domu?

Dostępne na rynku biura różnią się od siebie pod wieloma względami. Wybierając konkretny model, uwagę zwrócić trzeba na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim, biurko do pracy w domu musi być funkcjonalne. Ma to bowiem duży wpływ na efektywność codziennej pracy. Pod tym względem ważne jest, aby biurko cechowało się odpowiednimi wymiarami. Co więcej, dobre biurko do pracy to takie, które wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Zakup takiego mebla będzie wówczas inwestycją na długie lata. Wszystko to sprawia, że wybór konkretnego biurka nie może być przypadkowy. Warto dokładnie przeanalizować parametry różnych modeli i wybrać taki, który najlepiej odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Jaka funkcjonalność biurka do pracy w domu?

Jak wspomniano, biurko do pracy w domu musi być funkcjonalne. Aby praca przy takim biurku było efektywna, musi być ono właściwie dobrane pod kątem rozmiaru. Wymiary standardowych biurek to 160 cm szerokości i 80 cm głębokości. Takie wymiary z całą pewnością zapewnią wystarczającą ilość miejsca do wygodnej pracy. Jeśli zaś chodzi o wysokość biura, to ta dobierana powinna być indywidualnie. Na rynku dostępne są biurka regulowane, które umożliwiają regulację wysokości. Dzięki temu wysokość blatu dopasować można do własnych potrzeb. Ustawiając odpowiednią wysokość biurka, warto pamiętać o kilku zasadach. W przypadku osób o wzroście 170 cm wysokość biura wynosić powinna 72-75 cm. Wyższe osoby, o wzroście powyżej 180 cm, wysokość biurka ustawić powinny na 80-85 cm. Regulacja wysokości biurka to idealne rozwiązanie zwłaszcza wówczas, kiedy korzysta z niego więcej niż jedna osoba. Wówczas każdy może dopasować ustawienie biurka do własnych potrzeb.

Jaki materiał wykonania biurka do pracy w domu?

Biuro do pracy w domu musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Pod tym względem nie powinno się oszczędzać. Biuro z wysokiej jakości materiałów to zarówno lepszy komfort pracy, jak i inwestycja na długie lata. Dobrym wyborem będzie na pewno biurko drewniane. Dużą popularnością cieszą się także biurka wykonane z materiału imitującego drewno. Takie meble są nie tylko wytrzymałe, ale również świetnie się prezentują. Alternatywą może być biurko, którego blat wykonany został z płyty MDF. To również odporny i wytrzymywały materiał, ale tańszy w porównaniu z litym drewnem. Oczywiście pamiętać trzeba, aby biurko pasowało do aranżacji pomieszczenia. Dzięki temu wszystko stanowić będzie spójną całość.