Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Rekrutacja – dlaczego warto ją zlecić firmie zewnętrznej?

rekrutacja cv

Proces budowania firmy jest ciekawą przygodą, w której można wyłonić wiele wartościowych osób do naszej społeczności. Trzeba jednak uważać, gdyż łatwo się zawieść. Jeżeli nie dopasujemy kandydata odpowiednio do stanowiska będzie to niekorzystne dla obu stron. Odpowiednia strategia działania jest zatem absolutną podstawą. W takim momencie warto skorzystać z firmy zewnętrznej, która zajmie się rekrutacją.

Kiedy skorzystać z zewnętrznej rekrutacji?

Z takiej rekrutacji można korzystać w kilku przypadkach. Jeśli posiadamy małą firmę, która liczy 30-40 pracowników, nasz dział HR składa się z kilku rekruterów lub w ogóle nie posiadamy takiego zespołu. W związku z tym rekrutacją zajmuje się często zarząd lub managerowie. Jest to o tyle ryzykowne, że takie osoby mają też inne obowiązki, które na rzecz szybkiego znalezienia pracownika mogą je zaniedbać. Dodatkowo sam proces zatrudniania nowej osoby jest prowadzony bardzo powoli.

Podczas wewnętrznej rekrutacji jesteśmy ograniczeni do kompetencji rekrutera, który pracuje w naszym dziale HR. Jeżeli poszukujemy pracownika na wymagające stanowiska, jak Marketing Manager czy Sales Director może to stanowić o wiele większe wyzwanie. Nie wszyscy mają bowiem rozległą wiedzę na ten temat oraz kompetencji potrzebnych, aby jakościowo zbadać i zweryfikować umiejętności kandydata.

Dynamiczne potrzeby rekrutacyjne

Bardzo często zdarza się, że firmy tworzą nowe produkty lub usługi i decydują się na rozwój jednej z gałęzi swojej działalności. Wiąże się to zwykle z koniecznością stworzenia lub powiększenia istniejącego już działu, który zaopiekuje się daną sferą. Jest to szczególne wyzwanie, ponieważ wymaga to niezwykle szybkiego tempa rekrutacji. W takich sytuacjach nawet duże korporacje nie mogą zapewnić takich potrzeb. Działy HR mają z kolei liczne obowiązki, które związane są z projektowaniem wszelkich działań organizacyjnych. Rekrutacja z Fast Service jest bardzo intuicyjna, a pracownicy starannie selekcjonowani.

Przeprowadzanie rekrutacji w innej lokalizacji

Zdarza się, że nasza firma może otworzyć nową filię w innym mieście czy nawet kraju. Poszukujemy wtedy pracowników, które zasilą jej zespoły. Najlepszy rezultat osiągniemy poprzez outsouring procesu rekrutacji. Rekruterzy wewnątrz firmy często nie posiadają wiedzy na temat rynku pracy ani praktyk rekrutacyjnych w obcym mieście bądź państwie. To znacznie utrudnia proces pozyskania dobrego pracownika. Z pomocą może przyjść Agencja pracy Fast Service.