Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Rośliny do biura – sposób na większą efektywność i piękną aranżacje

Rośliny do biura – sposób na większą efektywność i piękną aranżacje

Rośliny powinny być wyposażeniem każdego biura. W pracy spędzamy wiele godzin, dlatego ważne jest komfortowe, poprawiające efektywność zaaranżowanie przestrzenie. Jakie żywe rośliny najlepiej wybrać? Co daje biurowa zieleń?

Rośliny biurowe – piękne wnętrze i zdrowy klimat

Rośliny doniczkowe są coraz częściej wykorzystywane do aranżacji biurowej przestrzeni. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również sprawiają, że biuro staje się bardziej przytulne, a wydajność pracowników rośnie. Zielona barwa roślin uspokaja, wprowadza do wnętrza harmonię, relaksuje. Udowodniono, że rośliny i zielone ściany świetnie działają na ludzką psychikę, zdrowie i samopoczucie, wspomagają koncentrację, pomagają w skupieniu, a także obniżają poziom stresu i przeciwdziałają oznakom zmęczenia. Rośliny zielone są naturalnym filtrem, pochłaniają dwutlenek węgla, oddając jednocześnie tlen, doskonale nawilżają, regulują wilgotność powietrza, temperaturę, a także pochłaniają szkodliwe substancje. Oczywiście ważny jest wybór odpowiednich roślin, które dobrze zniosą biurowe warunki, niewielką ilość światła czy nieregularne podlewanie.

Jak ustawić kwiaty w przestrzeni biurowej?

Rośliny biurowe mogą stać w różnych pomieszczeniach tj. recepcja, hol, poczekalnia, a także wnętrza przeznaczone dla pracowników np. pomieszczenia socjalne, stołówka, gabinety. W zależności od posiadanej przestrzeni, doniczki można postawić na regałach, parapetach, a nawet biurkach. Kwiaty doniczkowe świetnie rozładowują napięcie, dlatego warto je mieć w swoim pobliżu. Warto zadbać, aby rośliny do biura miały doniczki dopasowane do pozostałej aranżacji, a także zwrócić uwagę na wymagania kwiatów.

Jakie dobrać rośliny do biura wybrać?

Kwiaty do biura muszą być dobrane do miejsca, w którym będą stały. Należy zwrócić uwagę na warunki świetlne, wilgotność, temperaturę, panującą w danym pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzą się kwiaty biurowe o niewielkich wymaganiach, łatwe w pielęgnacji, silne i wytrzymałe. Dobrym wyborem będzie:

  • Zamiokulkas – to kwiat odporny na brak wody, małą ilość światła i niską wilgotność. Jest elegancki, może stanowić ozdobę wielu przestrzeni. Jego zaletą jest dobre oczyszczanie powietrza.

  • Chamedora – to duża roślina, która świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny na holach, korytarzach czy poczekalniach. Lubi jasne stanowiska, ale nie powinna stać bezpośrednio na słońcu.

  • Dracena – to popularna roślina biurowa, która lubi wysoką temperaturę i jasne stanowiska, ale nie powinna stać bezpośrednio na słońcu. Można ją postawić na biurowych parapetach po zachodniej lub wschodniej stronie. Tworzy duże kępy trawiastych, czerwono obrzeżonych liści, które nadają wnętrzu egzotycznego charakteru.

  • Fikus (figowiec Benjamina) to roślina o dużych liściach, występująca w wielu odmianach, które może osiągać bardzo duże rozmiary. Lubi zraszanie, ale dobrze znosi suche powietrze.

  • Skrzydłokwiat – to ciekawa roślina doniczkowa, która można spotkać w wielu biurach. Można ją postawić w cieniu lub półcieniu, wymaga regularnego podlewania oraz zraszania.

  • Sansewieria – to roślina wytrzymała na niekorzystne warunki tj. suche powietrze, słońce, nieregularne podlewanie. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych, sklepach, poczekalniach. Świetnie nadaje się do oczyszczania powietrza, wyłapuje i neutralizuje toksyczne substancje, tworzy przyjemną atmosferę.

Rośliny do biura to doskonały pomysł na stworzenie przyjemnej, sprzyjającej pracy aranżacji. Rośliny doniczkowe doskonale działają zarówno na pracowników, jak i odwiedzających biura gości. Warto dobrać najlepsze rośliny domowe do biura i cieszyć się ich pozytywnym oddziaływaniem.