Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Stała obsługa prawna firm – kiedy warto z niej skorzystać?

porada prawna dla firm

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, czy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę zatrudniającą kilkudziesięciu pracowników, spotyka na swojej drodze biznesowej wiele przeszkód prawnych. W sprawach związanych z księgowością, prawem oraz podatkami, warto korzystać z pomocy profesjonalistów.

Stała obsługa prawna

Stała obsługa prawna firm to kompleksowa i złożona usługa, która umożliwia przedsiębiorcy spokojne i zgodne z prawem prowadzenie biznesu. Polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych zawsze wtedy, gdy przedsiębiorca tego potrzebuje. Jest to niezwykle wygodne i bezpiecznie rozwiązanie, nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz także dla małych biznesów. Przepisy prawne zmieniają się tak często, że trudno być na bieżąco z nowymi regulacjami. Ponadto na przedsiębiorców stale nakładane są nowe ograniczenia i obowiązki, a niewywiązywanie się z nich skutkuje negatywnymi konsekwencjami, a nawet wysokimi grzywnami. Więcej na temat obsługi prawnej firm przeczytasz tutaj: https://jakubowskazawada.com/obsluga-prawna-firm/.

Usługi wchodzące w skład stałej obsługi prawnej przedsiębiorców

Kancelarie zajmujące się stałą obsługą przedsiębiorców sporządzają dla swoich klientów umowy oraz dokonują ich analiz. Szukają najlepszych rozwiązań prawnych – zarówno pod kątem finansowym, jak i bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Bardzo sprawnie poruszają się w przepisach prawa cywilnego, prawa spółek, prawa gospodarczego i prawa pracy. Dokonują również audytu, czyli badania stanu prawnego firmy i zgodności jej działań z przepisami. Ponadto doradzają w sprawach upadłości i restrukturyzacji oraz reprezentują swoich klientów w sądzie. Jedną z takich kancelarii jest https://jakubowskazawada.com/. Adwokat specjalizujący się w obsłudze prawnej firm dokonuje również wpisów w KRS, a także dokonuje wszelkich formalności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Może również zająć się przekształceniem i prowadzić dokumentację związaną z zatrudnianiem pracowników.

Bieżąca obsługa prawna

Polega ona przede wszystkim na wsparciu przedsiębiorcy w bieżących problemach związanych z prowadzeniem biznesu. Na czym takie wsparcie będzie polegało, zależy głównie od uzgodnień zawartych między kancelarią a przedsiębiorcą. Określa je umowa, która formułuje warunki współpracy, wynagrodzenie kancelarii oraz liczba godzin, które kancelaria przeznaczy na pracę dla danego inwestora. Oczywiście istnieje możliwość wykupu pakietu bez limitu godzin. Bieżąca obsługa prawna może odbywać się w siedzibie przedsiębiorcy, w kancelarii, a nawet online i telefonicznie. Radca prawny czy adwokat współpracujący z przedsiębiorcą może – na życzenie kontrahenta – uczestniczyć w spotkaniach biznesowych.

Kiedy warto skorzystać ze stałej obsług prawnej?

Jest to dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce prowadzić swój biznes zgodnie z prawem. Jest to również korzystne rozwiązanie pod względem finansowym. Wykup abonamentu na stałą obsługę prawną ostatecznie wychodzi dużo taniej niż opłacanie każdej porady czy pisma z osobna. Stała obsługa prawna może uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami, przedsiębiorca nie jest obarczony odpowiedzialnością za prawne działania firmy. Może prowadzić swój biznes bez obaw, a żadna kontrola nie będzie dla niego problemem.

Stała obsługa prawna firm to kompleksowa i złożona usługa, która umożliwia przedsiębiorcy spokojne i zgodne z prawem prowadzenie biznesu. Polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych zawsze wtedy, gdy przedsiębiorca tego potrzebuje. Jest to niezwykle wygodne i bezpiecznie rozwiązanie, nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz także dla małych biznesów. Przepisy prawne zmieniają się tak często, że trudno być na bieżąco z nowymi regulacjami. Ponadto na przedsiębiorców stale nakładane są nowe ograniczenia i obowiązki, a niewywiązywanie się z nich skutkuje negatywnymi konsekwencjami, a nawet wysokimi grzywnami.