Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Zdobądź prestiżowy adres dla firmy. Co oferuje usługa wirtualnego biura?

wirtualne-biuro

W dobrej lokalizacji trudno znaleźć nie tylko mieszkanie za rozsądną cenę. Podobnie jest z ofertami najmu pomieszczeń biurowych. Wiele firm marzy o posiadaniu prestiżowego adresu, dzięki któremu mogliby otworzyć się na nowe rynki. Początkowy poziom dochodów zazwyczaj jednak nie pozwala na wynajem biura np. w Warszawie.

Czy aby na pewno? Biznes nie znosi próżni i gdzie potrzeba, tam rozwiązanie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują biura wirtualne. Dzięki nim można pracować w dowolnym mieście i jednocześnie posiadać warszawski lub krakowski adres siedziby. Co jeszcze wchodzi w zakres tej usługi? Pora się o tym przekonać.

Poznaj zalety wynajmu wirtualnego biura

Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację i skontaktować się z odpowiednim usługodawcą. Rynek biur wirtualnych w Warszawie, ale także w innych miastach, rośnie z roku na roku. Największe firmy mają w swojej ofercie kilka miejsc w różnych metropoliach oraz daleko poza nimi, np. w Rzeszowie.

Większość klientów przyciąga jednak możliwość posiadania wirtualnego biura w Warszawie. Dlaczego? Centralna część stolicy jest szczególnie gościnna dla najpoważniejszych korporacji oraz instytucji. Kontrahenci oraz inwestorzy zagraniczni oceniający potencjał firmy przed podjęciem współpracy, dużo szybciej zgodzą się zawiązać partnerstwo, gdy na wizytówce zobaczą “Warszawa”, a nie “Konin”, “Olsztyn lub “Zawiercie”.

Nie wynika to przecież z potencjału wymienionych miast mniejszej wielkości. Nie uzyskały one jednak takiej rozpoznawalności poza granicami kraju, co stolica Polski. Choć dla niektórych jest to teza nieco dyskusyjna, to mimo wszystko praktyka biznesowa ją potwierdza. Adres wirtualny w Warszawie może znacząco przyczynić się do zwiększenia zainteresowania daną firmą w oczach klientów.

Wirtualne biuro w Warszawie? Nic prostszego!

Co ciekawe, Wirtualne Biuro to nie tylko prestiżowy adres. Poza nim wiele firm oferuje pomoc w rejestracji spółki lub jednoosobowego przedsiębiorstwa. Przed przypisaniem siedziby do konkretnej lokalizacji, na etapie rozważania założenia biznesu można skorzystać z doradztwa z zakresu doboru formy działalności gospodarczej. Zespół np. wirtualnego biura śledzi na bieżąco zmiany w KRS i ma doskonałe rozeznanie w aspektach prawnych założenia firmy.

Obecne na rynku wirtualne biura w Warszawie proponują swoim klientom szereg innych rozwiązań. Wśród nich najważniejsza z punktu organizacyjnego jest obsługa korespondencji i prowadzenie sekretariatu. Warto wspomnieć też m.in. o części oferty związanej z wynajmem pomieszczeń. Gdy podmiot gospodarczy chce zorganizować spotkanie biznesowe lub szkolenie, ma do dyspozycji świetnie wyposażone sale konferencyjne ze sprzętem multimedialnym.

Ale to nie wszystko. Wirtualne biura w Warszawie mogą zaoferować pełną obsługę księgową przez wykwalifikowaną kadrę finansową. Wszystkie powyżej wymienione zalety zamiany tradycyjnej siedziby na adres wirtualny pokazują, że z pewnością jest to rozwiązanie godne rozważenia.