Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Franczyza

Studio Synergy z trzema franczyzobiorcami w pierwszej połowie 2021 roku

Studio-Synergy

Studio Synergy z trzema franczyzobiorcami w pierwszej połowie 2021 roku. 20-minutowy trening EMS to nowa potrzeba zabieganych Polaków?

W czasie lockdownu Polacy szukali dostępnej i bezpiecznej alternatywy dla aktywności fizycznej. Popularną opcją okazał się trening personalny EMS.  To inwestycja, która nie wymaga bardzo dużego wkładu, a odpowiednio prowadzona stanowi dochodowy interes.

EMS to skrót wywodzący się języka angielskiego i oznacza Electrical Muscle Stimulation. Elektrostymulacja mięśni to metoda ćwiczeń, która wzięła początek z fizjoterapii. Takie rozwiązanie miało pierwotnie za zadanie pomagać w powrocie do zdrowia po kontuzjach.

Zalecana sesja EMS to 20 minut, raz w tygodniu. Trening pobudza 90% wszystkich mięśni, a efekty można uzyskać po 10-12 treningach. Regularne ćwiczenia przyspieszają metabolizm, a klienci są w stanie spalić tkankę tłuszczową szybciej niż na tradycyjnej siłowni. EMS ponadto zmniejsza uciążliwy ból pleców, poprawia wydolność płuc oraz eliminuje cellulit.

Biznes z potencjałem prosto z Niemiec

Niemcy z metody rehabilitacji utworzyli nowoczesny trening, który pokochali nasi zachodni sąsiedzi. Biznes okazał się tak rentowny, że studia EMS zaczęły powstawać przy każdej ulicy w niemieckich miasteczkach. Kameralna atmosfera, szybkość i efektywność – to przeważyło na popularności usługi.

Za pomysłowością Niemców poszły inne kraje jak m.in. Szwajcaria, Francja i Austria. Trening EMS stał się stałą potrzebą zapracowanych Europejczyków.

Od małego gabinetu EMS do ogólnopolskiej marki

Elektrostymulacja dotarła również do Polski. Pierwszym Studiem w województwie małopolskim był krakowski start-up Studio Synergy. Biznes z niewielkiego pomieszczenia w klinice urody estetycznej na krakowskim Salwatorze ewoluował w ogólnopolską sieć, liczącą już 7 lokali w kraju, w tym 4 studia własne.

Od początku rozwoju firmy myślałem o Studio Synergy jako koncepcie biznesowym.  Firma powstała z pasji do aktywnego trybu życia, do innowacyjnego treningu. Chcieliśmy zaproponować coś więcej niż zwykły trening zapracowanym mieszkańcom z Krakowa, a teraz już z całej Polski. – mówi Bartłomiej Stanek, właściciel marki Studio Synergy.

Studio EMS – produkt eksportowy na wschód?

Od początku 2021 sieci Studio Synergy udało się zrealizować dwie umowy franczyzowe w województwie śląskim – w Katowicach i w Bielsku Białej. Po wakacjach jest planowane otwarcie nowego lokalu w Radomiu (woj. mazowieckie).  Równolegle trwają również rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami.

Przez najbliższe 2-3 lata planujemy ekspansję na kolejne miasta w Polsce. Na ten moment prowadzimy skrupulatną rekrutację franczyzobiorców i dużo czasu poświęcamy nowo otwartym klubom – zapewnia Bartłomiej Stanek, dyrektor ds. Rozwoju sieci Studio Synergy.  Pierwszy rok rozwijania się franczyzy jest dla nas bardzo istotny, bo chcemy, aby jakość nowych klubów była równie wysoka jak w Krakowie. Naszą główną wizją jest działanie w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje.

___________________________________

STUDIO SYNERGY – to sieć butikowych studiów EMS z najdłuższym doświadczeniem w Polsce. W kameralnej przestrzeni o butikowym charakterze oferujemy trening przy użyciu najnowocześniejszej i wyjątkowo skutecznej metody EMS (Electrical Muscle Stimulation). Największą zaletą innowacyjnego treningu EMS jest jego efektywność oraz krótki czas, tylko 20 minut 1 raz w tygodniu. Jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy wieloletnie doświadczenie w stosowaniu elektrostymulacji mięśni, które poparte jest certyfikatami jedynej na świecie, niemieckiej akademii szkoleniowej specjalizującej się w treningu EMS. Posiadamy 4 studia własne w Krakowie oraz 2 studia franczyzowe w województwie śląskim – w Katowicach i w Bielsku-Białej.

Powiązane artykuły

Studio Synergy na Targach Franczyza EXPO 2021

teoriabiznesu.pl

Studio Synergy z pierwszym punktem franczyzowym

teoriabiznesu.pl

Pomysł na biznes lub franczyza – otwieramy lokalną siłownię

teoriabiznesu.pl