Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Hosting i serwer dla PrestaShop

sklep internetowy preta

Prowadząc sklep internetowy w platformie PrestaShop konieczne jest także posiadanie odpowiedniego hostingu i jego obsługa. Dobry serwer dla PrestaShop musi być zarówno wydajny, bezpieczny i bezproblemowy w eksploatacji. Dzięki połączeniu tych cech, możesz skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, bez zmartwienia, czy hosting działa prawidłowo.

Wysoka wydajność serwera dla PrestaShop

Jednym z najważniejszych parametrów, jakie musi posiadać odpowiedni serwer dla PrestaShop, jest jego wysoka wydajność. Dzięki temu sklep internetowy działa szybko i bezproblemowo. To ważne nie tylko dla Twoich klientów, którzy oczekują wysokiej jakości funkcjonowania sklepu. Wydajny serwer dla PrestaShop zapewni też sprawną konfigurację sklepu i pracę jego obsługi. Szybkie dodawanie produktów i obsługa zamówień to podstawa efektywnego prowadzenia biznesu online.

Dzięki wybraniu najlepszego hostingu i odpowiedniej, autorskiej konfiguracji przeprowadzonej dla Twojego sklepu, sklep internetowy może działać o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent szybciej!

Bezpieczeństwo sklepu internetowego

Prowadząc sklep internetowy jesteś odpowiedzialny za zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa transakcji i przechowywanych danych. Jest to nie tylko wymagane przepisami, obowiązującymi w Polsce i na terenie Unii Europejskiej, ale oczekują tego Twoi klienci. Tylko odpowiedni, bezpieczny serwer dla PrestaShop w odpowiedni sposób chronić dane i treści znajdujące się na stronach sklepu internetowego oraz w powiązanych bazach danych.

Bezpieczeństwo sklepu internetowego i jego serwera to nie tylko odpowiednia ochrona przed dostępem osób trzecich oraz zastosowanie szyfrowanego połączenia (certyfikat SSL dla całego sklepu). To także odpowiednio szybka reakcja obsługi w przypadku incydentu naruszenia bezpieczeństwa. Wybierając serwer dla PrestaShop warto więc zagwarantować sobie odpowiedni support i zapewnić szybki termin realizacji dodatkowych zadań.

bezpieczeństwo sklepów

Usługa hostingu dla PrestaShop – co w nią wchodzi?

Dla Twojego pełnego zadowolenia, usługa dostarczenia i obsługi serwera dla PrestaShop nie kończy się na uruchomieniu go i skonfigurowaniu. Dla bezpieczeństwa i wydajności stosowane są jedynie najnowsze technologie, takie jak MySQL 5.7.x, Nginx 1.10+, HTTP/2. czy PHP 7.x. Dzięki temu możemy uzyskać najwyższą wydajność i dobry poziom bezpieczeństwa.

Nie bez znaczenia pozostaje pomoc indywidualnego opiekuna, który odpowie na wszelkie pytania, a także pomoc techniczna. W celu uzyskania pomocy wystarczy zadzwoni do swojego opiekuna, który pomoże jak najszybciej rozwiązać problem.

Naszą praktyką jest wykonywanie kopii zapasowych Twojego sklepu. Robimy to cyklicznie, co dwanaście godzin. Dzięki temu w razie problemów możemy szybko i sprawnie przywrócić poprawnie funkcjonujący wariant sklepu, a żadne dane nie zostaną utracone. Dla bezpieczeństwa stosujemy certyfikat SSL, który automatycznie się odnawia. Dzięki temu Twój sklep pozostanie dobrze chroniony w każdym momencie. W razie pytań, skontaktuj się z naszą obsługą – chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Powiązane artykuły

Na jakie integracje mogą liczyć użytkownicy Prestashop?

teoriabiznesu.pl