Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Jak tworzyć strony internetowe? Krok po kroku

Jak tworzyć strony internetowe

Jak się tworzy strony internetowe, które skutecznie prezentują firmę i przyciągają do niej nowych klientów? Sprawiają, że chcą oni kupować od tej konkretnej marki, ignorując inne? Chcesz dowiedzieć się, jak robić strony internetowe, które zwiększają widoczność firmy w Internecie i chronią przedsiębiorców przed wydatkami na naprawę złego designu? O tym właśnie jest ten artykuł. Poznasz doświadczenia z tworzenia stron internetowych dla firm na różnym etapie rozwoju i co ważniejsze, wnioski jakie z nich wypływają. Podzielę się z Tobą kilkoma kluczowymi elementami, które pomogą Ci stworzyć stronę firmową, która naprawdę zwraca uwagę i zaspokaja potrzeby Twoich klientów, Tobie zapewniają lepsze wyniki sprzedażowe. Weź kawę i zaczynajmy!

Zdobycie klienta jest ważne, ale sprawienie, żeby do Ciebie  wrócił, to już sztuka

Strony firmowe muszą być klarowne, proste i wypełnione istotnymi dla Twoich potencjalnych klientów informacjami w miejscach, które są dla nich intuicyjnie dostępne.

Zacznij więc od opracowania architektury informacji, dzięki której poprowadzisz klienta przez stronę aż po punkt konwersji.

Dobrze zaprojektowana strona firmowa powinna być spójna i unikalna. Nie korzystaj z generycznych szablonów. One sprawiają, że wszystko wygląda tak samo.

Skutek? Zamiast wyróżnić się od innych firm, stajesz się łudząco podobny do tych korzystających z tego samego szablonu co Ty.

Stwórz witrynę, która odzwierciedla charakter Twojej firmy i wywiera trwałe wrażenie na klientach. Postaraj się, aby już na pierwszy rzut oka użytkownik widział wartość, jaką gwarantuje mu Twoja oferta.

Jak to zrobić?

Obraz ma moc przyciągania, a tekst – zatrzymywania klienta przy firmie

Prawie połowa naszego mózgu jest zaangażowana w przetwarzanie obrazu. Nic więc dziwnego, że elementy graficzne tak mocno przyciągają wzrok.

Z drugiej jednak strony klienci nauczyli się naprawdę dobrze ignorować obrazy wyglądające jak reklamy. Dlatego unikalny, przemyślany design robi dużą różnicę na stronach firm.

Kolejnym aspektem są skuteczne treści – hipnotyzujące nagłówki, wartościowe dla odbiorcy i przekonujące teksty, które skłaniają do konkretnej akcji. 

Większość użytkowników w sieci zwraca uwagę tylko na nagłówki. Jeśli są dobrze napisane, Twoja strona jest w stanie zatrzymać ich przy sobie i zachęcić do zapoznania się z ofertą.

Jak projektować strony internetowe pomocne w sprzedaży?

Głównym celem strony jest konwersja – proces zmiany osoby odwiedzającej Twoją stronę w rzeczywistego klienta.

W tym miejscu wiele firm zaczyna się gubić, ale dobrze skonstruowana strona i skuteczna strategia zawartości pomagają im się odnaleźć.

Najważniejsze jest zrozumienie procesu zakupowego, przez który przechodzi  klient – od momentu, kiedy po raz pierwszy odwiedza Twoją stronę, aż do chwili, kiedy staje się lojalnym klientem.

Wiedząc, co sprawia, że odbiorcy odwiedzają Twoją stronę i co ich tam zatrzymuje, jesteś w stanie dostosować zawartość i układ strony w taki sposób, aby zachęcić ich do stania się stałymi klientami.

Jeśli bierzesz na poważnie zasady projektowania stron firmowych, powinieneś skupić się na swoich odbiorcach. Skoncentruj się na tym, aby zwiększyć klikalność tych elementów, które odpowiadają za sprzedaż.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, projektanci stron internetowych z Owocnych mogą stworzyć dla Ciebie stronę ze spersonalizowanym designem i zawartością, która przemówi bezpośrednio do Twoich klientów.

Jak robić strony internetowe to tylko responsywne

Świat współczesny to świat urządzeń mobilnych. Dlatego strony firmowe muszą być responsywne, to znaczy automatycznie dostosowywać się do ekranów o różnej rozdzielczości. 

Strony responsywne są przy tym łatwiejsze w prowadzeniu i lepiej widoczne w sieci.

Podsumowując, pamiętaj o tych pięciu kluczowych elementach podczas tworzenia strony firmowej: unikalny i spójny design, jakościowa grafika, ciekawa zawartość, skuteczna strategia konwersji i responsywność.

Dbając o nie, jesteś w stanie stworzyć stronę, która przyciąga klientów i sprawia, że chcą oni wracać po więcej.