Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

Dlaczego warto inwestować w hosting? Bezpłatny webinar z najlepszymi ekspertami w branży

Webinar Hostersi vs iCEA_grafika

Właściciele stron internetowych oraz e-sklepów powinni ze szczególną uwagą podchodzić do tematu ochrony swoich źródeł. Bezpieczeństwo danych to praktyka polegająca na zabezpieczeniu ich przed kradzieżą, uszkodzeniem bądź utratą. Bardzo ważne w tym przypadku jest nie tylko ochrona danych z punktu widzenia RODO, ale także ogromne ryzyko poniesienia strat wizerunkowych w momencie wycieku lub kradzieży danych. Istotną rolę w tym procesie odgrywa hosting.

 iCEA Group – międzynarodowa agencja digital marketingu, która od 16 lat wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu wraz z doświadczonymi ekspertami rynku e-commerce, ruszyła z cyklem bezpłatnych webinarów edukacyjnych, podczas których specjaliści dzielą się swoją wiedzą z obszarów e-handlu. Webinary skierowane są do właścicieli, e-commerce, managerów oraz specjalistów digital marketingu. Celem cyklu edukacyjnego jest pomoc w lepszym rozumieniu i wykorzystaniu potencjału marketingu internetowego w e-biznesie.

O tym dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniej usługi hostingowej,  a co za tym idzie zabezpieczenie danych, opowie gość najbliższego webinarium: Karolina Kołek – Account Manager w Hostersi – firmie, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach projektowania infrastruktury serwerowej, wdrażania chmury obliczeniowej i zarządzania serwerami oraz wspiera zabezpieczenie danych.

 Aby zwiększyć ochronę danych oraz zdolności operacyjne e-sklepu niezbędne jest posiadanie hostingu z systemem regularnych kopii zapasowych. To bardzo ważne dla każdego właściciela witryny, który chce zapewnić sobie bezpieczeństwo i chronić swoje dane. Regularne tworzenie kopii zapasowych pozwala na odzyskanie danych w przypadku awarii lub utraty danych. Ponadto, hosting z systemem regularnych kopii zapasowych może pomóc w ochronie przed atakami hakerskimi i innymi cyberzagrożeniami.

 Inwestowanie w hosting jest koniecznością dla każdego właściciela strony internetowej czy e-sklepu, który chce chronić swoje dane. W przypadku awarii lub utraty danych, wsparcie dostawcy hostingu pozwala na szybkie odzyskanie danych, dzięki czemu możemy oszczędzić czas i pieniądze dlatego w najbliższym odcinku wraz z naszym ekspertem skupimy się na analizie rodzajów hostingu – ich wadach i zaletach, powiemy czym jest architektura serwera dla e-sklepu, oraz czym jest real use cases, czyli jak nie spalić akcji promocyjnych – mówi prowadzący Paweł Borowik, Vice President of Business Development w iCEA Group.

Całodobowa, profesjonalna opieka administracyjna hostingowa pozwala uniknąć nawet 90% problemów, związanych zarządzaniem infrastrukturą serwerową i chmurową. Dbanie o utrzymanie środowiska serwerowego, jego rozwój, aktualizacje, kopie zapasowe, reakcja na wszelkie problemy i awarie z czasem odpowiedzi sprawia, że właściciele sklepu, którzy powierzyli swój hosting ekspertom, mogą się skupić na rozwoju swojego biznesu, a profesjonaliści zadbają, o to by ich platformy online były zawsze dostępne, wydajne i bezpieczne.

Ludzie, otwierając sklep internetowy, zapominają o wielu rzeczach, które będą miały ogromne znaczenie dla rozwoju ich e-commerce w przyszłości. Chodzi o infrastrukturę, albo po prostu hosting. Zastosowanie szybkiego i niezawodnego hostingu wpływa na szybkość wczytywania strony, co z kolei ma bezpośredni wpływ na doświadczenie użytkowników, wyniki sprzedaży, a nawet koszty reklamy w wyszukiwarce Google. O tym, jak wybrać właściwy hosting, na co zwrócić uwagę oraz ile będzie to kosztować opowiem podczas najbliższego webinaru – mówi Karolina Kołek – Account Manager w firmie Hostersi.

Kolejny bezpłatny webinar edukacyjny iCEA Group pt. „Dlaczego hosting to mądra inwestycja dla twojego e-commerce? ” już 30 sierpnia 2023 r. o godzinie 10:00, zapisy do udziału na stronie organizatora.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnych czołowych portali branżowych: eGospodarka.pl, Nowy Marketing, Teoria Biznesu oraz Digital Now! Magazine – tytułu dla branży e-biznesu.

_________________

O firmie

iCEA Group to międzynarodowa agencja digital marketingu, która od 16 lat wyznacza standardy w pozyskiwaniu i konwertowaniu ruchu. Dzięki biznesowemu podejściu do pozycjonowania stron internetowych realizuje strategie, które bezpośrednio przekładają się na realizację celów sprzedażowych klientów. Od 2007 roku z sukcesem działa w obszarach: SEO, SXO, SEM, UX/UI i Content Marketingu. Dysponuje największym działem technicznym w Polsce, liczącym ponad 400 pracowników, ekspertów SEO z wieloletnim doświadczeniem. Firma rozwija się także poza granicami Polski, gdzie z powodzeniem realizuje projekty w USA i Azji. iCEA Group od lat wspiera znane marki jak: Romet, Viessmann, PZU, Orange, Bielenda, Sneaker Peeker, nokaut.pl, epaka.pl, 123 Łazienka, Lou, Gerda, merlin.pl i wiele innych.

Powiązane artykuły

Grupa iCEA wyodrębniła nową spółkę – ADSRight

teoriabiznesu.pl

Grupa iCEA z nowym Zarządem

teoriabiznesu.pl

iCEA Group wśród laureatów rankingu „Diamenty Forbes 2023”

teoriabiznesu.pl