Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Technologie

Co to za numer telefonu – kto dzwoni z nieznanego numeru

Codziennie na ekranach naszych telefonów komórkowych – i to nieważne czy prowadzimy własny biznes czy nie – wyświetlają się informacje, które chcemy oglądać, ale także takie które nie do końca nas interesują. Podobnie jest z połączeniami telefonicznymi. Już nieraz zastanawiamy się widząc połączenie kto dzwoni, czyj to numer, albo w ogóle co to za numer telefonu, ponieważ jego wygląd jest różny od tego co widzimy na co dzień na przykład za sprawą numeru kierunkowego ( np. do Niemiec ). Większe firmy ogłaszające się w internecie nie mają możliwości sprawdzenia, który numer akurat jest potencjalnym klientem.

Co to za numer telefonu

Numery telefonu w obecnych czasach są zróżnicowane i aby dowiedzieć się co to za numer telefonu, nieraz trzeba spojrzeć na listę numerów kierunkowych. I tak dla przykłady numer kierunkowy do Nieniec to +49. Numer osoby dzwoniącej do nas z Niemiec będzie dla nas wydawał się inny. . Jeżeli nie prowadzimy firmy, ani biznesu z osobami z Niemiec, taki numer należy zignorować. Podobnie jest z numerami kierunkowymi w Polsce. Osoba dzwoniąca do nas z telefonu stacjonarnego może mieć przed numerem telefonu, numer kierunkowy – także wtedy możemy się zastanawiać co to za numer.

Kto dzwoni – nieznany numer

Zebraliśmy w jednym miejscu listę nieznanych numerów telefonów komórkowych i stacjonarnych wpisywanych w przeglądarkę, w celu sprawdzenia kto do nas wykonał akurat połączenie. Niektóre z nich są zastrzeżone, inne mogą w nas wzbudzić podejrzenie, a jeszcze inne nieznane numery będą wyglądać całkowicie normalnie. Niektórzy mają wątpliwości, czy numer który dzwoni nie narusza przepisów RODO. Poniżej prezentujemy listę dzięki której przeprowadzimy sprawdzanie numeru telefonu.

Nieznany numer:

Jeżeli się zastanawiasz co to za numer telefonu przed chwilą do Ciebie dzwonił sprawdź poniższą listę często wyszukiwanych nieznanych numerów:
Telefon 733492922 – określany jako nieznany numer należący do jednej ze stacji radiowych
Telefon 699822463 – Czyj to numer? Według informacji na temat takich numerów należy on do jeden z firm ubezpieczeniowych
Numer kierunkowy Siedlce – Telefon 257493941 – Numer ten zachęca do skorzystania z pokazów w okolicach miejsca zamieszkania
Odbierając połączenie z nieznanego numeru 857223114 zostaniemy zaproszeni na bezpłatny masaż
123629189 – numer telefonu jednego z banków. Użytkownicy z początku nic nie słyszą w słuchawce po czym zgłasza się przedstawiciel firmy.
691898255 – numer należący do sieci komórkowej Plus, po odebraniu połączenia w słuchawce cisza.

Odebrać nieznany numer?

Jeżeli nie masz pojęcia do kogo należy nieznany Ci numer i nie wiesz co to za numer telefonu albo jego format wydaje Ci się dziwny, pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj i nie odbieraj takiego połączenia. Zasada ta jest bardzo ważna w szczególności posiadania telefonu na abonament.

Zablokuj numer

W naszych telefonach istnieją opcje dzięki którym zablokujemy niechciane numery. W niektórych z nich wystarczy dłużej przytrzymać nękający nas numer i dodać go do listy zablokowanych. Jeżeli nasz smart fon nie posiada wbudowanej aplikacji mobilnej, możemy ją ściągnąć i zainstalować z powszechnie dostępnych aplikacji ze sklepu Google. Zablokowanie nieznanego numeru może być jedynym skutecznym rozwiązaniem, dzięki któremu unikniemy nękających połączeń.

Powiązane artykuły

+48221043705 – co to za numer? Z jakiego numeru dzwoni Sanepid?

teoriabiznesu.pl

Co to za numer telefonu +690 – nieodebrane połączenie, głuchacz?

teoriabiznesu.pl

Jak zastrzec numer? Ukrywanie prezentacji nr kodem *#31#

teoriabiznesu.pl