Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak zastrzec numer? Ukrywanie prezentacji nr kodem *#31#

Jeżeli posiadasz urządzenie mobilne, jesteś w stanie stać się niewidocznym dla innych. Wystarczy zastrzec swój numer telefonu. Celem takiego działania jest ochrona prywatności. Oznacza to, że odbiorca nie będzie w stanie zachować numeru telefonu bez twojej zgody.

JAK UKRYĆ NUMER TELEFONU JEDNORAZOWO?

Jest na to prosty sposób, wystarczy przed wybranym numerem telefonu wpisać kod #31#. Dzięki temu, numer naszego telefonu nie wyświetli się osobie, do której dzwonimy.

W większości smartfonów z systemem Android możliwe jest stałe zastrzeżenie numeru. W ustawieniach telefonu należy wybrać ”Ustawienia połączeń”, następnie przejść do zakładki ”Ustawienia dodatkowe” i wybrać zakładkę ”ID rozmówcy” i opcję ”Ukryj numer”.

JAK ZASTRZEC NUMER TELEFONU W ORANGE

Dla klientów Orange usługa blokady prezentacji numeru jest bezpłatna i dostępna w obu wersjach, mianowicie

  • stałej (numer zostaje zastrzeżony przy każdym połączeniu)
  • ruchomej (klient sam decyduje, kiedy jego numer będzie widoczny, a kiedy nie).

Jak uruchomić wersję stałą?

Są dwie metody. Można zadzwonić na infolinię dla klientów indywidualnych *100 (z numeru Orange)/ 510100100 (z numeru z innej sieci) lub zadzwonić na infolinię dla klientów biznesowych *600 ( z numeru Orange), bądź 510600600 ( z numeru z innej sieci).

Jak uruchomić wersję ruchomą ( jednorazową)?

Pierwszym sposobem jest zalogowanie się do serwisu internetowego ,,Mój Orange”, drugim sposobem jest skorzystanie z aplikacji mobilnej ,,Mój Orange”, zaś trzecią opcją jest zadzwonienie pod numer *500 do Automatycznego Biura Obsługi i postępowanie zgodnie z instrukcjami lektora.

Numer telefonu można też zastrzec, udając się do salonu Orange. Jeśli chcesz upewnić się, czy aktywacja blokady prezentacji numeru telefonu przebiegła pomyślnie, na klawiaturze telefonu wpisz kod *#31# i zatwierdź go zieloną słuchawką. Następnie otrzymasz informację zwrotną z aktualnym statusem usługi.

JAK UKRYĆ PREZENTACJĘ NUMERU W T-MOBILE

Usługa dotyczy tylko połączeń głosowych. Możliwe jest stałe i jednorazowe zastrzeżenie numeru telefonu. Wystarczy przed numerem telefonu osoby, do której się dzwoni wpisać kod #31# i wówczas nasz numer jednorazowo nie wyświetli się. Możliwe jest też ukrycie numeru poprzez menu telefonu, jeżeli telefon posiada taką opcję. Jeśli zaś nasz numer nie wyświetla się u osoby, do której dzwonimy, istnieje możliwość jednorazowego włączenia prezentacji numeru telefonu poprzez wpisanie przed wybranym numerem kodu *31# lub przez włączenie prezentacji numeru z menu telefonu.

JAK ZASTRZEC NUMER NA ANDROIDZIE

Samo zastrzeżenie telefonu nie jest trudne, ale ustawienie do tego potrzebne może znajdować się w zupełnie różnej lokalizacji w zależności od telefonu i wersji systemu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyszukanie za pomocą lupki w ustawieniach frazy ,,ID rozmówcy”, ,,Nazwa rozmówcy”, ,,Ukrycie numeru”, itp. Po znalezieniu danej frazy wybieramy opcję ,,Ukryj numer” lub ,,Ukryj ID”, co pozwoli nam na blokadę prezentacji na stałe. Jeżeli jednak interesuje nas jednorazowe ukrycie numeru, to wystarczy przed wybranym numerem telefonu wpisać kod #31#.

Warto jednak pamiętać, że usługa zastrzeżenia numeru nie działa w przypadku dzwonienia na numery alarmowe oraz podczas wysyłania wiadomości SMS/MMS. Trzeba się też liczyć z tym, że wiele osób nie odbiera telefonów od osób z zastrzeżonym numerem, a nawet je blokuje. W związku z tym, blokada prezentacji numeru telefonu może utrudniać kontakty.

Opracowała: Oliwia Kondradzka

Powiązane artykuły

Co to za numer telefonu – kto dzwoni z nieznanego numeru

teoriabiznesu.pl