Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Przewaga Magento 2 nad innymi systemami e-commerce

magneto 2

Przedsiębiorca planujący otworzyć sklep internetowy ma do dyspozycji wiele gotowych rozwiązań. Niektóre skrypty sklepów internetowych są dostępne w trybie online – w tym przypadku klient płaci cyklicznie abonament, lub w formie gotowego skryptu, który można pobrać na dysk, a następnie zainstalować na serwerze – w tym wypadku opłata może być jednorazowa i uwzględniać aktualizacje i dodatkowe moduły.

Jednym z popularnych skryptów sklepu ecommece jest Magneto 2. Jednak jakie ma zalety i w jakim stopniu może konkurować z innymi, podobnymi skryptami? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Czy wybór hostingu wpłynie na sukces naszego sklepu internetowego

Hosting to integralny element infrastruktury każdego sklepu internetowego stworzonego na bazie platform Open Source, takich jak Magento. Choć sama platforma ze względu na otwarty kod jest darmowa, wymaga inwestycji w dopasowanie pod względem technicznym, UX i SEO tak, by spełniał oczekiwania właściciela sklepu, a przede wszystkim klientów. Jednym z najważniejszych wyzwań jest wybór odpowiedniego hostingu.

Dlaczego to takie istotne? Gdyż hosting ma ogromny wpływ na to, jak działa nasz sklep internetowy, szczególnie wtedy, gdy jest on postawiony właśnie na platformie Magento 2. Wydajny hosting przede wszystkim wpływa na doświadczenia użytkowników. Z punktu widzenia UX największym błędem jest wybór mało wydajnego serwera, który nie zapewni błyskawicznego ładowania strony. Dodatkowo to właśnie hosting na Magento odpowiada za kwestie bezpieczeństwa witryny, które z kolei są także analizowane przez algorytmy Google. Źle dobrany hosting magento może również negatywnie odbić się na aspektach pozycjonowania naszego sklepu internetowego.

Czym jest Magento 2?

Magento 2 jest popularnym systemem e-commerce, który oferuje szereg zaawansowanych funkcji i narzędzi dla sklepów internetowych. W porównaniu z innymi systemami e-commerce, Magento 2 oferuje szereg udogodnień, które mogą być kluczowe dla sukcesu sklepu internetowego.

Jedną z najważniejszych funkcji stanowiących przewagę skryptu Magento 2 nad podobnymi systemami e-commerce  jest jego elastyczność i skalowalność. System ten jest przystosowany do obsługi dużych sklepów internetowych z wieloma produktami i kategoriami oraz z dużą liczbą odwiedzających. Dzięki temu, że Magento 2 jest oparty na systemie open-source, można go dostosować do indywidualnych potrzeb, w tym do specyfiki branży i klientów.

Kolejną ważną zaletą Magento 2 jest jego zaawansowana funkcjonalność. Wdrożenia Magento 2 pozwalają na zarządzanie wieloma językami i walutami, integrację z różnymi formami płatności oraz rozbudowane opcje personalizacji i segmentacji klientów. Co więcej, Magento 2 posiada rozbudowane narzędzia służące analizie i raportowaniu, które pozwalają na lepsze zrozumienie preferencji i zachowań klientów oraz umożliwiają skuteczniejsze działania marketingowe.

 Do innych, ważnych zalet Magento 2 możemy zaliczyć:

  • możliwość zarządzania wieloma sklepami z poziomu jednej instancji
  • pełna integracja z popularnymi narzędziami do marketingu i sprzedaży
  • szeroki wybór szablonów i motywów dostępnych na rynku
  • duże wsparcie społeczności , dostępność wielu rozszerzeń i pluginów.

Magento 2 jako baza sklepu internetowego – Podsumowanie

W porównaniu z innymi systemami e-commerce, takimi jak Shopify czy WooCommerce, Magento 2 oferuje znacznie bardziej rozbudowane funkcje i narzędzia, które pozwalają na lepsze zarządzanie sklepu. Chcąc stworzyć swój sklep internetowy, warto więc zastanowić się nieco dłużej, co chcemy osiągnąć i czy nie warto już na samym początku wybrać systemu, który umożliwi proste skalowanie działalności w przyszłości i tworzenie różnorakich funkcjonalności, niedostępnych w gotowych systemach e-commerce CMS.