Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet

Strona firmowa oparta o skrypt WordPress

biznesowe strony internetowe

Obecnie WordPress to najpopularniejsze oprogramowanie internetowe. Obecnie obsługuje 1/3 wszystkich stron internetowych, a ich ilość ciągle wzrasta. Jest on wykorzystywany przez wszelkiego rodzaju witryny z różnych branż. Jego uniwersalność sprawiła, że wykorzystują go zarówno małe blogi, jak i duże marki.
Dlaczego warto oprzeć firmową stronę właśnie o skrypt WordPress?

WordPress jest darmowy

Ściągnięcie i używanie WordPress jest całkowicie darmowe. Wersja bezpłatna to świetna podstawa do zbudowania czegoś, ponieważ pozwala eksperymentować bez większych inwestycji. Większość firm na początku swojej kariery szuka oszczędności, a wiele rzeczy realizowanych jest po jak najmniejszych kosztach. Początkujący przedsiębiorca może rozpocząć z nim mały projekt, a następnie w razie potrzeby rozwinąć go w płatne rozwiązania

Popularność WordPress

Popularność WordPress sprawiła, że stworzono wiele suportów, darmowych szkoleń, for, grup i blogów, które pomagają zrozumieć, jak rozwiązać ewentualne problemy spowodowane złą konfiguracją skryptu. Dzięki popularności, dostępnych jest bardzo dużo praktycznych i darmowych motywów, widgetów i innych dodatków.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu, WordPress jest często aktualizowany, ulepszany i chroniony przez tzw. dziurami. Chociaż popularne skrypty są narażone na ataki hakerów, to jednak regularna aktualizacja ma za zadanie wykluczyć błędy spowodowane włamaniem na stronę.

Od prostych blogów do portali

Wykorzystać WordPress możemy, aby stworzyć prosty mały blog, ale może to być również duży portal, czy sklep z tysiącami produktów. Dzięki bezpłatnym wtyczkom, skrypt można dostosować do każdej branży. Warto zaznaczyć, że skrypt jest cały czas rozwijany, a z jego obsługą może poradzić sobie nawet zwykły użytkownik, mający nawet minimalne pojęcie o obsłudze stron. Wiele dodatków staje się kompatybilne z innymi popularnymi serwisami, na przykład takimi które umożliwiają płatność w internecie, portalami społecznościowymi lub z API innych firm.

W tej chwili WordPress zostawia w tyle takie skryptu jak:

  • Joomla,
  • Drupal,
  • Magento,
  • Typo3,
  • Concrete5,
  • Wix,
  • Weebly

Powiązane artykuły

home.pl z usługą „Strona WWW z obsługą administratora”

teoriabiznesu.pl

Jak usunąć wirusa rogueads.unwanted_ads? z WordPress?

teoriabiznesu.pl

Pozycjonowanie stron opartych o skrypt WordPress

teoriabiznesu.pl