Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Internet Pieniądze

Wygodny kredyt bez wychodzenia z domu. Co musisz wiedzieć?

kredyt online

Kredyt przez internet to nowoczesne rozwiązanie, które potrafi znacząco przyspieszyć proces uzyskania finansowania. Wielu zainteresowanych wciąż ma jednak pytania odnoście do funkcjonowania całego procesu. Czas rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na kilka z nich. Co warto wiedzieć o kredycie online?

Kredyt online – jak złożyć wniosek?

Proces uzyskania tradycyjnego kredytu rozpoczyna się wizytą w oddziale banku. W przypadku kredytu bez wychodzenia z domu, jego funkcję spełnia strona internetowa. Wystarczy zasiąść wygodnie w fotelu i przejrzeć interesujące oferty. Gdy już podejmiemy decyzję, przechodzimy do elektronicznego formularza. A jeżeli potrzebujemy pomocy – pomoże nam konsultant. Pracownik banku przejdzie z nami cały proces krok po kroku.

Jaką kwotę mogę pożyczyć?

Jakie możliwości finansowania oferuje kredyt przez internet? Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest elastyczność i możliwość określenia warunków według własnych potrzeb i możliwości. Przykład? Santander Consumer Bank – bank od kredytów, oddaje do naszej dyspozycji kalkulator kredytowy. Co to takiego? System pozwala określić odpowiadająca nam kwotę finansowania – nawet do 25 000 zł. Co więcej, wpływ mamy także na liczbę oraz wysokość rat. Jeśli zachodzi taka potrzeba, okres kredytowania możemy wydłużyć nawet do 60 miesięcy. Wszystko po to, by spłatę uczynić wygodniejszą i lżejszą dla kieszeni. Kalkulator pokazuje także informacje na temat kosztów kredytu. Warto pamiętać, że finalną informację o warunkach po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Kiedy otrzymam pieniądze?

Wysłaliśmy już wniosek kredytowy – kiedy możemy spodziewać się pieniędzy? Minimum formalności potrzebne przy składaniu dokumentów (konieczne są jedynie potwierdzenie tożsamości oraz zaświadczenie o zarobkach) przekłada się również na szybkość uzyskania finansowania. Wniosek kredytowy jest weryfikowany na podstawie danych z Biura Informacji Kredytowej i innych systemów banku. O jego pozytywnym rozpatrzeniu dowiemy się często już po kilkunastu minutach. Pożyczone środki mogą trafić na nasze konto nawet w ciągu 24 godzin.      

Kredyt online – czy to bezpieczne?

Czy pożyczanie pieniędzy przez internet to bezpieczne rozwiązanie? W końcu coraz częściej słyszymy o złośliwych plikach wykradających poufne dane oraz oszustwach internetowych. Zachowanie zasad bezpieczeństwa to w bankowaniu online podstawa. Upewnijmy się, że korzystamy z aktualnej wersji przeglądarki i posiadamy oprogramowanie antywirusowe. Operacji bankowych dokonujmy wyłącznie przy użyciu zaufanego połączenia internetowego. Unikajmy ogólnodostępnych sieci Wi-Fi m.in. w centrach handlowych. W ten sposób zapewniamy sobie ochronę poufnych danych.

Powiązane artykuły

Polacy coraz chętniej zakładają profile zaufane używając bankowości elektronicznej

teoriabiznesu.pl

Jakie są kody IBAN i BIG SWIFT oraz adresy i infolinie banku

teoriabiznesu.pl

17 i 18 maja przerwa techniczna w Santander Banku

teoriabiznesu.pl