Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

10 korzyści wynajmu długoterminowego samochodów dla firm

wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy samochodów to ciekawa alternatywa dla leasingu oraz kupna auta na własność. Dlaczego warto zdecydować się na taką ofertę dla firmy? Oto 10 najważniejszych korzyści!

1. Niskie koszty

W przypadku wynajmu długoterminowego firma nie musi ponosić bardzo wysokich kosztów związanych z kupnem samochodu, dlatego jest to bardzo dobry wybór dla mniejszych przedsiębiorstw.

Wybierając wynajem długoterminowy dla firm, trzeba tylko opłacać regularnie raty za najem i wnieść niską wpłatę początkową.

2. Brak konieczności utrzymywania floty samochodowej

Wynajem długoterminowy pozwala przedsiębiorcy skupić się na swojej działalności, zamiast zajmować się zarządzaniem flotą samochodów.

3. Większa elastyczność

W ramach usługi wynajmu długoterminowego firma może bez problemów wymienić samochód na nowy, gdy zakończy się jej umowa najmu, dzięki czemu zawsze dysponuje nowoczesną flotą.

4. Brak konieczności przeglądów, napraw i serwisów

Przedsiębiorca nie musi obawiać się o koszty, przeglądów serwisowania i napraw samochodu – czynnościami tymi zajmuje się wypożyczalnia samochodów, a koszty są zwykle wliczone w cenę wynajmu.

5. Możliwość dostosowania usługi wynajmu do potrzeb firmy

Warto też wskazać, że wynajem długoterminowy dla firm jest bardzo elastyczny i może być dostosowany do jej aktualnych potrzeb. Można wtedy zdecydować się na konkretny rodzaj samochodu, wybrać najlepszy czas wynajmu czy pakiety usług.

6. Brak konieczności sprzedaży auta

Po zakończeniu umowy z wypożyczalnią samochód wystarczy do niej zwrócić. Wobec tego nie ma wtedy potrzeby sprzedawania go we własnym zakresie.

7. Brak ryzyka utraty wartości pojazdu

W przypadku własności samochodu istnieje ryzyko utraty jego wartości na skutek upływu czasu, awarii, usterek. W przypadku wynajmu długoterminowego takie ryzyko jest po stronie wypożyczalni samochodowej.

8. Korzyści podatkowe dla firm

Następną korzyścią, jaką ma wynajem długoterminowy dla firm, jest możliwość odliczenia kosztów dotyczących najmu od podatku. To powoduje, że firma może zoptymalizować swoje koszty podatkowe.

9. Duży wybór samochodów

Wypożyczalnie samochodowe prowadzące wynajem długoterminowy dla firm mogą zaprezentować klientom różne warianty pojazdów do wyboru. Są to samochody osobowe, dostawcze, także modele prestiżowe.

10. Łatwy dostęp do usługi

Nie można też zapominać o tym, że wynajem długoterminowy dla firm jest bardzo łatwo dostępny i nie wymaga od firmy posiadania aż tak dużej zdolności kredytowej jak w przypadku finansowania przez kredyt samochodowy. To zatem dobra opcja dla nowych i mniejszych firm.