Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Leasing dla nowych firm – co musisz wiedzieć?

leasing samochodu

Leasing samochodów osobowych to bardzo wygodna forma finansowania, a także korzyści dla każdego przedsiębiorcy. ClickLease jest firmą zajmującą się leasingiem samochodów nowych oraz używanych. Każdy, kto skorzysta z usług firmy ma zapewnioną profesjonalną oraz szybką obsługę, a także fachowe doradztwo z zakresu leasingu samochodów osobowych.

ClickLease to pośrednik, który zapewni Ci najlepsze warunki leasingowe na rynku! Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem zajmą się Twoją sprawą, a spośród 40 firm leasingowych wybiorą ofertę, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej https://clicklease.pl/oferta/leasing-na-start.

Jak działa leasing samochodu?

Auto w leasing może wziąć praktycznie każdy – i stare i nowe firmy. Każdy może ubiegać się o leasing już od pierwszego dnia prowadzenia działalności! Jest to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co więcej, stanowi ono świetną alternatywę dla kredytu na samochód osobowy. Leasing łączy bowiem w sobie elementy kredytu oraz wynajmu. Wszystko odbywa się na podstawie podpisanej umowy, a leasingobiorca otrzymuje samochód na określony czas. W zamian za to, musi płacić comiesięczne raty. Co ważne, samochód, który jest przedmiotem leasingu nie należy do osoby wynajmującej, a firmy, która wynajmuje. Po zakończonej umowie istnieje jednak możliwość wykupienia pojazdu na własność.

Leasing dla start – co musisz wiedzieć?

W naszym kraju, jako w jednym z niewielu, każdy kto zakłada firmę już od pierwszego dnia prowadzonej działalności może ubiegać się o leasing. Pomimo tego, że wiele firm leasingowych nie udziela takiego rodzaju finansowania nowym firmom, CleackLease zapewnia swoim klientom dostęp do szerokiej bazy firm proponujących takie rozwiązanie. W ofercie znajdziemy nie tylko leasing na samochody nowe, ale także te sprowadzone z zagranicy!

Leasing samochodów, a także innych pojazdów dla nowych firm jest na wyciągnięcie ręki. W wielu firmach leasingowych oraz bankach wymaga on jednak przedstawienia wielu dokumentów świadczących o zabezpieczeniu – wyników finansowych poprzedniej prowadzonej firmy lub własnych przychodów. Wymagania te dotyczą wyłącznie nowych działalności, które nie przynoszą jeszcze zysków.

Dokumenty, które najczęściej będziemy musieli przedstawić to:

  • hipoteka na własną nieruchomość,
  • poręczenie innej firmy lub osoby prywatnej,
  • przewłaszczenie majątku osobistego,
  • inne ustalenia wymagane przez bank lub firmę leasingową.

W ofercie leasingowej ClickLease znajdują się również firmy, które nie wymagają żadnej dokumentacji, a przedstawić musimy im jedyne minimum dokumentów – dokumenty rejestrowe działalności oraz dowód osobisty. Okres leasingu dla nowych firm to z reguły czas od 12 do 84 miesięcy.

Jakie płyną korzyści z leasingu dla nowych firm?

Leasing dla nowych firm ma wiele zalet. Nie jest to bowiem procedura, a ClickLease zapewnia bardzo szybką realizację marzeń! Najważniejsze z nich to:

  • niskie wpłaty wstępne,
  • długi okres finansowania,
  • wygoda, a także oszczędność czasu – już teraz skorzystaj z szybkiego rozpatrywania wniosków oraz uproszczonych procedur!
  • pakiety ubezpieczeń rozbite na raty,
  • bezpieczne i proste finansowanie oraz możliwość rozwoju firmy – a to wszystko bez konieczności zwiększenia kapitału potrzebnego na start,
  • finansowanie używanych oraz nowych przedmiotów – wszystko w zależności od potrzeb Twojej firmy.

Co więcej, ClickLease zapewnia minimalne wpłaty początkowe wraz z maksymalnymi okresami finansowania, a także przejrzyste warunki każdej umowy! Harmonogram spłat rat leasingowych zależny jest wyłącznie od indywidualnych potrzeb oraz możliwości danej firmy.

ClickLease zajmuje się nie tylko leasingiem samochodów osobowych, ale także wielu innych pojazdów – niezależnie od ich wieku! Dodatkowym atutem firmy jest również to, że każdy leasingobiorca może skorzystać z atrakcyjnego pakietu ubezpieczeń.

Nowy samochód w leasing – co po zakończeniu umowy?

W zależności od tego, jaką umowę podpiszemy, samochód po leasingu może pozostać w posiadaniu leasingobiorcy lub zostać oddany firmie leasingowej. Wykup auta nie stanowi żadnego problemu, a ClickLease pomaga zająć się tym na każdym etapie. Jak wykupić jednak pojazd? Wystarczy, że kwotę widniejącą na umowie wpłacimy do leasingodawcy, a samochód przejdzie we własność leasingobiorcy.

Istnieją także przypadki, kiedy to po zakończonym najmie wykupimy samochód, a następnie chcemy go odsprzedać. Takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla każdej nowej firmy. Firma, która wykupuje samochód od leasingobiorcy płaci wartość umowną. Osoba trzecia może natomiast kupić pojazd wyłącznie w cenie rynkowej. Należy jednak pamiętać, iż transakcja stanowi dla firmy przychód, a co za tym idzie – należy od niej zapłacić podatek VAT. Mnóstwo nowych firm, aby uniknąć płacenia podatków w momencie sprzedaży pojazdu decyduje się na zawarcie umowy leasingowej na kolejny pojazd. Czynsz inicjalny od nowo podpisanej umowy pomniejsza wówczas podstawę opodatkowania, co pozwala na odliczenie VAT.