Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Leasing SUV-a, czyli optymalny wybór dla przedsiębiorcy

leasing suv

Wielu kierowców marzy o jeżdżeniu efektownym, luksusowo wykończonym SUV-em. Stosunkowo łatwo mogą to zrealizować przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na opcję leasingu operacyjnego. To wciąż najpopularniejsza forma finansowania samochodu, niosąca ze sobą liczne korzyści – nie tylko podatkowe. Sprawdź, dlaczego leasing SUV-a może być optymalnym wyborem również dla Ciebie.

Kto może skorzystać z leasingu operacyjnego?

Leasing to propozycja skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą. Jest to umowa cywilnoprawna zawierana między leasingodawcą (finansującym) a leasingobiorcą, w ramach której przedsiębiorca może użytkować samochód w zamian za spłacanie comiesięcznych rat.

Na koszt leasingu składają się trzy elementy, czyli:

  1. Wpłata początkowa – wynosi od 1 do 45 proc. wartości pojazdu.
  2. Rata leasingowa.
  3. Wykup pojazdu.

Po wykupieniu auta z leasingu, co następuje na koniec umowy, przedsiębiorca staje się jego właścicielem i może dalej użytkować je w działalności gospodarczej. Możliwy jest również wykup do majątku prywatnego, przy czym trzeba pamiętać o zmianie przepisów. Po 1 stycznia 2022 roku sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu na umowę kupna-sprzedaży jest możliwa dopiero po upływie 6 lat kalendarzowych (wcześniej trzeba to zrobić na fakturę).

Dlaczego leasing?

Leasing operacyjny niesie ze sobą liczne zalety, które doceni każdy przedsiębiorca osiągający regularne przychody. Przede wszystkim jest to znakomity sposób na optymalizację podatkową. Każda faktura od leasingodawcy stanowi koszt uzyskania przychodu, co pozwala odliczyć nawet 100% kwoty z faktury (włącznie z podatkiem VAT).

Inne warte odnotowania zalety leasingu to m.in.:

  • pełna swoboda użytkowania samochodu (np. brak limitu kilometrów),
  • możliwość wliczenia do miesięcznej raty wydatków eksploatacyjnych, jak ubezpieczenie komunikacyjne i GAP czy umowa serwisowa,
  • bezobsługowość leasingu,
  • niskie obciążenie finansowe dla przedsiębiorstwa,
  • elastyczność w zakresie dopasowania warunków leasingu do realnych potrzeb i możliwości przedsiębiorcy.

Leasing SUV-a, czyli świetna alternatywa dla zakupu gotówkowego

SUV-y to efektowne, wszechstronne, bezpieczne i komfortowe, ale także dość kosztowne samochody – zwłaszcza modele klasy premium. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup takiego auta i dotyczy to również przedsiębiorców.

Jeśli chcesz jeździć SUV-em, na przykład z przyczyn wizerunkowych, to rozważ leasing, który pozwala użytkować takie auto przy minimalnym zaangażowaniu finansowym. Dzięki leasingowi operacyjnemu możesz zachować cash flow, nie pozbywać się gotówki i zostawić ją na ważniejsze cele, na przykład inwestycyjne.

Znajdź najlepszą ofertę leasingu SUV-a bez wychodzenia z domu

Załatwienie formalności leasingowych wcale nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Wystarczy wejść na iBemo i porównać wiele ofert w jednym miejscu. iBemo to platforma internetowa dająca dostęp do najlepszych ofert leasingu prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo.

Z poziomu platformy możesz skonfigurować parametry oferty, poznać ostateczny koszt leasingu wybranego SUV-a, a nawet zawrzeć umowę online, bez wychodzenia z domu, z odbiorem samochodu w jednym z kilkunastusalonów w Polsce lub z dostawą pod wskazany adres.

Aktualne oferty leasingu SUV-ów i crossoverów różnych marek znajdziesz na stronie https://ibemo.pl/samochody-osobowe/crossover-suv.