Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Co zrobić, aby została Ci przyznana konsolidacja chwilówek?

Jeśli niedawno odmówiono Ci pożyczki konsolidującej zadłużenie, takiej jak konsolidacja chwilówek – nie poddawaj się jeszcze. Nawet jeśli raz zostałeś odrzucony, nie oznacza to, że nie możesz poprawić swoich finansów i zostać zaakceptowanym w najbliższej przyszłości. Postępuj zgodnie z zalecanymi krokami, pamiętając o swoim celu i myśl pozytywnie.

Znajdź poręczyciela, aby konsolidacja chwilówek została zatwierdzona

Nawet jeśli odmówiono Ci otrzymania pożyczki konsolidacyjnej na własną rękę, możesz zostać przyjęty ze swoim wnioskiem, jeśli masz poręczyciela z wystarczająco silnym kredytem. Poręczyciel może być przyjacielem lub członkiem rodziny, który ma bardzo dobry kredyt i zgadza się na spłatę pożyczki, jeśli Ty nie będziesz w stanie. Oznacza to, że poręczyciel ponosi całkowitą odpowiedzialność, dopóki pożyczka nie zostanie w pełni spłacona. Pożyczkodawcy są bardziej skłonni do udzielania pożyczek, jeśli masz poręczyciela z niesamowitym kredytem, ponieważ mają zagwarantowany zwrot pieniędzy.

Zastanów się nad wykorzystaniem własnego kapitału własnego. Korzystając z kapitału własnego, który zbudowałeś poprzez spłatę kredytu hipotecznego, możesz zabezpieczyć pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową. Następnie możesz wykorzystać swoją pożyczkę lub linię kredytową do spłacenia długów konsumenckich. Nadal będziesz zadłużony, ale najważniejsze jest, aby:

  • przenieść swój wysokooprocentowany dług na pożyczkę lub linię kredytową o niższym oprocentowaniu,
  • zaoszczędzić na odsetkach,
  • szybciej uwolnić się od długów.

Żyj z ograniczonym budżetem, aby zapobiec dalszym problemom. Jeśli zamierzasz w przyszłości ponownie ubiegać się o kredyt taki jak konsolidacja chwilówek, postaw sobie do tego czasu ścisły budżet. Jeśli wydajesz więcej, niż zarabiasz każdego miesiąca, jest bardziej niż prawdopodobne, że popadniesz głębiej w długi i będzie ci jeszcze trudniej uzyskać aprobatę. Zaplanuj, ile wydasz w każdym tygodniu, aby pozostała kwota dodatnia (zarób więcej niż wydajesz). To nie tylko powstrzyma cię przed pogłębieniem zadłużenia, ale pomoże ci się z niego wydostać.

Problem z chwilówkami – poradź sobie z nim!

Często ludzie ubiegają się o kredyt konsolidacyjny, kiedy tak naprawdę go nie potrzebują, ponieważ ich problemem są nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, a nie to, ile zarabiają. Konsolidacja chwilówek nie jest łatwym wyjściem z twoich zmagań finansowych i nie pomoże ci na dłuższą metę. Znajdź swój problem i pracuj nad nim, niezależnie od tego, czy jest to impulsywne podejmowanie decyzji, nadużywanie kart kredytowych, kiepski biznes, niepłacenie rachunków na czas i tak dalej. Problem mający wpływ na Twoje finanse nie zniknie tak po prostu, więc rozwiąż go, zmieniając swoje zachowanie finansowe.

Porozmawiaj z doradcą kredytowym

Jeśli odmówiono Ci kredytu konsolidacyjnego i przeczytałeś ten artykuł, a nadal czujesz się nieswojo lub nie masz pewności, co zrobić, porozmawiaj z doradcą kredytowym o dostępnych opcjach – konsolidacja chwilówek jest jedną z wielu. Pomagając w tworzeniu budżetu i wyjaśniając wszystkie możliwe wybory, doradca kredytowy może zaoferować pomocną radę podczas tego żmudnego procesu.