Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Gdzie kupić złoto inwestycyjne?

złoto inwestycyjne

Polacy coraz chętniej inwestują w kruszce, które przez inwestorów i ekonomistów uznawane są za „bezpieczną przystań” w niepewnych czasach. Wartość złota stale rośnie, a w trakcie kryzysów finansowych tendencja ta jest bardzo wyraźna. Kruszce doskonale sprawdzają się przy zabezpieczaniu domowego kapitału czy przy dywersyfikacji pokaźnego portfela inwestycyjnego. Gdzie zatem warto kupować złoto inwestycyjne, aby transakcje były szybkie i bezpieczne?

Złoto inwestycyjne? Sprawdź ofertę mennic!

Złoto inwestycyjne znaleźć można między innymi w ofercie mennic, które specjalizują się w sprzedaży sztabek złota, złotych monet bulionowych, numizmatów kolekcjonerskich, a także produktów inwestycyjnych wykonanych ze srebra, palladu czy platyny. Takie spółki to certyfikowani dystrybutorzy ściśle współpracujący z uznanymi w świecie producentami – mennicami i rafineriami. Doskonałym przykładem miejsca, w którym szybko i bezpiecznie można kupić złoto, jest Mennica Skarbowa. Dlaczego to właśnie takich dostawców warto wybrać?

Sprzedaż złota inwestycyjnego online i w stacjonarnych oddziałach

Najlepsze mennice dystrybuujące w Polsce złoto inwestycyjne, gwarantują sprzedaż zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i poprzez zakupy online ze sklepów internetowych. Inwestorzy nie muszą przy tym obawiać się utraty pieniędzy na skutek np. kradzieży kruszcu przy transporcie. Mennice dbają o to, by współpracować z najlepszymi firmami kurierskimi, które gwarantują bezpieczny przewóz i ubezpieczenie paczek.

Rozbudowana oferta autentycznego złota ze sprawdzonych mennic

Złoto z oferty najlepszych mennic to setki różnorodnych produktów inwestycyjnych dostosowanych do potrzeb małych i dużych inwestorów, nawet wielkich firm! Dobry dystrybutor kruszców dba o to, by jego portfolio produktowe składało się nie tylko na złote i srebrne sztabki, ale także złote i srebrne monety bulionowe, kolekcjonerskie numizmaty czy wyroby z palladu oraz platyny. Wspomniana już Mennica Skarbowa podąża krok naprzód, oferując nawet diamenty inwestycyjne! Warto przy tym podkreślić, że wymienione produkty pochodzą tylko z mennic i rafinerii zrzeszonych w LBMA. Mowa m.in. o producentach: The Royal Mint, Heraeus, Argor-Heraeus, C.Hafner, Valcambi, Umicore, Metalor.

Gwarancja skupu złota przy chęci jego odsprzedaży

Najlepsze mennice nie tylko dystrybuują złoto inwestycyjne, ale także prowadzą skupy złota. Można w nich odsprzedać swoje sztabki i monety bulionowe z gwarancją zastosowania przy transakcji rynkowej wartości kruszcu. Jest to kolejny powód, dla którego warto inwestować w złoto. Inwestor chcący upłynnić swój budżet i zyskać pieniądze, nie musi szukać nabywcy – wystarczy, że uda się do certyfikowanego skupu złota!

Zwróć uwagę na autentyczność złota inwestycyjnego

Kupując złoto inwestycyjne w mennicach, nie trzeba obawiać się o jego autentyczność. Mimo wszystko warto zwracać uwagą na kilka ważnych elementów. O jakich z nich mowa?

Złoto inwestycyjne z mennic LBMA

O autentyczność złota inwestycyjnego w postaci monety bulionowych czy szczerozłotych sztabek, dbają nie tylko organizacje rządowe, producenci, a także sami dystrybutorzy. Ważne są także ośrodki akredytacyjne oraz specjalne organizacje zrzeszające mennice i rafinerie. Jedną z nich jest Londyńska Giełda Złota (LBMA), która zrzesza:

  • banki o największym, międzynarodowym znaczeniu;
  • firmy produkujące złote sztabki oraz monety bulionowe;
  • firmy profesjonalnie transportujące i przechowujące kruszce w dużych ilościach;
  • największe rafinerie złota;
  • wytwórców przedmiotów ze złota m.in. z branży jubilerskiej.

London Bullion Market Association ma zatem ogromny wpływ na to, co się dzieje na rynku złota, przede wszystkim dbając o najwyższe światowe standardy przy jego dystrybuowaniu!

Elementy potwierdzające autentyczność złota

Elementów potwierdzających autentyczność złota jest naprawdę wiele. W przypadku złotych sztabek lokacyjnych są to: wytłoczona nazwa mennicy, waga, próba, a także indywidualny numer identyfikacyjny. Podobnie jest w przypadku monet bulionowych, które często posiadają unikalne formy zabezpieczenia. Przykładem jest technologia Bullion DNA opracowana przez Royal Canadian Mint. Wspomnieć należy także o specjalnych opakowaniach CertiPack, które również potwierdzają autentyczność kupowanego złota.

Pamiętaj! Każde inwestowanie, nawet w tak stabilne produkty inwestycyjne, jak złoto i srebro, niesie ze sobą ryzyko. Jeśli nie masz pewności co do swoich planów i ich skuteczności, skorzystaj ze wsparcia doradców finansowych, ekspertów zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią lub specjalistów zatrudnianych przez mennice.