Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Mieszkania na Wilanowie w Warszawie: dla miłośników miasta i przyrody

Wilanów to jedna z najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Jest chętnie wybierany zarówno przez rodziny z dziećmi jak i singli. Można tam znaleźć wiele ofert sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym – podaż mieszkań jest w tej dzielnicy wysoka już od kilku lat.

Mieszkania na sprzedaż – Wilanów rynek pierwotny

Rynek pierwotny mieszkań na Warszawskim Wilanowie prężnie się rozwija już od wielu lat. Deweloperzy chętnie rozpoczynają nowe inwestycje ponieważ popyt na mieszkania jest duży, a Wilanów jest atrakcyjną i chętnie wybieraną lokalizacją przez klientów z różnych grup: można tu mieszkaniem zainteresować i singla, i wielodzietną rodzinę. Wilanów oferuje wiele możliwości mieszkaniowych w różnych przedziałach cenowych, zależnych od dokładnego położenia, rozmiaru powierzchni użytkowej oraz budującego je dewelopera. Najczęściej spotykane ceny za m2 wynoszą miedzy 10400zł a 14100zł (dane za rok 2021).

Obecnie w budowie jest parę inwestycji w dzielnicy Wilanów. Mieszkania na sprzedaż znajdują się też w ukończonych osiedlach. Planowanie są również nowe osiedla – co najmniej kilku dużych developerów jest na etapie finalizacji zakupu gruntów. Jednak należy zauważyć że w ukończonych inwestycjach ilość mieszkań pozostałych w sprzedaży jest niewielka. Większy wybór nowych mieszkań jest w obecnie realizowanych inwestycjach oraz tych planowanych.

Obecnie trwające inwestycje to:

  • Royal Residence Robyg S.A – Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Sarmackiej na Błoniach Wilanowskich. Oddanie mieszkań do użytku planowanie jest na drugi kwartał 2023 roku. W sprzedaży wciąż pozostaje kilkanaście mieszkań o różnych metrażach od 27,69m2 do 83,09m2. Budynek składa się z 5 kondygnacji i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, oraz oferuje prywatną strefę fitness z sauna i pokojem do jogi. Na dziedzińcu znajdzie się strefa relaksu przy fontannach, oczkach wodnych oraz plac zabaw dla dzieci.
  • Infinity Wilanów Dor Group (strona: https://dor.pl/wilanow-infinity)- Osiedle znajduje się przy ulicy Herbu Janina na Błoniach Wilanowskich. W sprzedaży jest kilkadziesiąt mieszkań 1,2,3,4,5-cio pokojowych od 32,26m2 do 116,24m2. Oddanie mieszkań do użytku zaplanowane jest na 4 kwartał 2022 roku. Budynek zawiera 4 kondygnacje, halę garażową, przestrzeń rekreacyjną, lobby z recepcją oraz wiele innych udogodnień. Mieszkania mają ponadstandardową wysokość i zawierają przestronne balkony, tarasy i ogródki.
  • Wilania, Wiktoria, Wioletta Polnrod S.A – Osiedle zlokalizowane jest na skrzyżowaniu ulic Rzeczpospolitej i Branickiego. Zostało oddane do użytku w 2020 roku. Składa się z trzech budynków wykończonych z wysokiej jakości materiałów, każdy posiada 4 kondygnacje. Budynki otoczone są zieloną strefą rekreacyjną i posiadają podziemne garaże. Dostępnych jest kilkadziesiąt mieszkań 2,3 i 4 pokojowych w metrażu od 55m2 do 89m2. Dodatkowo mieszkania są wysokie, widne oraz zawierają spore ogródki i balkony.

Mieszkania na sprzedaż – Wilanów rynek wtórny

Jeśli chodzi o rynek wtórny, mieszkania na sprzedaż i wynajem można znaleźć w wielu ofertach pośredników nieruchomości oraz indywidualnych osób. Metraże zaczynają się już od niewielkich kawalerek po 19 m2, a kończą nawet na 250 m2. Ceny sprzedaży za m2 wahają się od 7800 zł do nawet 29000 zł (dane za rok 2021). Miesięczne ceny wynajmu mieszkania na Wilanowie wynoszą pomiędzy 1900 zł a 12000 zł.

Mieszkanie w Wilanowie to dobry pomysł

Jedna z najlepiej skomunikowanych i atrakcyjnych dzielnic Warszawy oferuje wiele wysokiej jakości inwestycji. Niezależnie od tego czy mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego, czy ma być kupione czy wynajęte. Wilanów gwarantuje korzystne warunki mieszkaniowe.