Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Pożyczka na PESEL — czy jest bezpieczna, na czym polega, jak załatwia się formalności.

pozyczka na pesel

Pożyczka na pesel to rodzaj kredytu, którego poszukuje wielu ludzi w naszym kraju. Istnieje wiele instytucji pozabankowych oferujących tego typu rozwiązania finansowe. Pożyczka na pesel jest niezwykle prosta do uzyskania, jak również oferuje przyjazne warunki spłaty. Warto jednak dowiedzieć się, jakie są wymagania co do pożyczki na pesel i czy rzeczywiście wystarczy podanie numeru identyfikacyjnego.

Czym jest numer PESEL?

Numer PESEL to ciąg 11 cyfr, które stanowią identyfikator każdej osoby fizycznie urodzonej na terenie Polski. Wpisujemy go w różnych formularzach i wnioskach, jak również przy zawieraniu wszelkiego rodzaju umów, czy zeznaniach podatkowych oraz przy załatwianiu wielu innych spraw. Z tego powodu, wiele osób zna swój numer identyfikacyjny na pamięć.

W rejestrze ludności PESEL przetwarza informacje o wielu danych osobowych m.in. imieniu i nazwisku, adresie zameldowania, danych małżonki lub małżonka, czy numerze dowodu osobistego. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek zmian, będą one widoczne w rejestrze, do którego mają dostęp nieliczne uprawnione instytucje lub organy.

Czy istnieje możliwość uzyskania pożyczki na pesel?

Coraz większe zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi przekłada się na wzrost różnego rodzaju przekazów reklamowych przez instytucje finansowe. Jednym z haseł, z którymi możemy się spotkać jest „pożyczka na pesel”. Wygląda to bardzo zachęcająco i choć będą wymagane dodatkowe dane to wciąż chwilówki stanowią jeden z najszybszych sposobów pozyskiwania pożyczek.

Jakie dane są w takim razie wymagane, gdy potrzebna jest pożyczka na pesel? Zostaniemy poproszeni o podanie swojego imienia i nazwiska, daty urodzenia, wykonywanego zawodu, numeru dowodu osobistego (jak również przesłanie jego skan), czy oświadczenia o dochodach. Najczęściej weryfikacja obejmuje również sprawdzenie danych w rejestrze BIK.

Pożyczka na pesel i jej zalety

Brak możliwości uzyskania pożyczki w banku, nie oznacza, że nie otrzymamy kredytu w instytucji pozabankowej – najczęściej pożyczki są bowiem udzielane takim osobom. Cały proces ubiegania się o pomoc odbywa się bez wychodzenia z domu, a system weryfikuje nasz wniosek w kilka chwil.

Pieniądze otrzymasz na swoje konto nawet w ciągu 15 minut. Wiele instytucji pozabankowych oferuje niezwykle atrakcyjne promocje i rabaty dla nowych Klientów. Powszechną praktyką jest pierwsza pożyczka gratis bez dodatkowych kosztów, jeżeli zostanie ona spłacona w terminie.

Szybka i bezpieczna pożyczka z TAKTO Finanse

Zastanawiasz się jak sfinansować nowy sprzęt AGD czy remont mieszkania? Sprawdź pożyczkę od TAKTO Finanse. Rozłóż swoją pożyczkę nawet na 40 wygodnych rat, a wszystkie formalności załatw przez internet lub kontaktując się z konsultantem telefonicznie. Firma TAKTO Finanse gwarantuje bezpieczną pożyczkę nawet w 15 minut na Twoim koncie.

Źródło: taktofinanse.pl