Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Praca w Szwajcarii – jak znaleźć sprawdzoną agencję pracy?

Praca w Szwajcarii

Szwajcaria to nie tylko piękny turystycznie kraj, ale także świetne miejsce do zarabiania! Niecałe dwie godziny lotu z Polski powodują, że można zarabiać „tam”, a wydawać w Polsce. Brzmi nieźle? Bo tak właśnie jest. Jak znaleźć wymarzoną pracę w Szwajcarii? Czy szukać na własną rękę czy przez agencję pracy?

Jak znaleźć dobrą pracę w Szwajcarii?

Szwajcaria to bogaty kraj, który przyciąga wiele osób z całej (i nie tylko) Europy! Nie ma się czemu dziwić. Nie tylko piękne widoki latem i zimą, ale przede wszystkim wysoka jakość poziomu życia, w tym opieki zdrowotnej czy edukacji, powodują szeroki przepływ pracowników wszystkich szczebli i zawodów.

Pracy można szukać na wiele sposobów, ale najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest jednak podjęcie współpracy z agencją pracy, zwłaszcza gdy nasza znajomość językowa jest niewystarczająca. Co to oznacza w praktyce? Szwajcarzy wymagają znajomości języka na poziomie minimum B2 i dodać należy, że z oficjalnymi językami w Szwajcarii są: niemiecki, francuski i włoski, w zależności od regionu.

Osoby bez znajomości języka lub ze znajomością na poziomie podstawowym także mogą liczyć na zatrudnienie, ale wypełnianie dokumentów i poszukiwanie lepiej zostawić wyspecjalizowanej agencji pracy. Praca w szwajcarii może być dla Ciebie osiągalna – warto w tej kwestii zaufać fachowcom!

Praca Szwajcaria – co warto wiedzieć?

Jak wspomnieliśmy, w Szwajcarii obowiązują trzy języki (niemiecki, francuski i włoski), ale w korporacjach międzynarodowych można znaleźć także pracę w języku angielskim. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad wyjazdem, ale brak Ci pewności czy sobie poradzisz – wiedz, że nie jesteś sam! Zaufana agencja pracy pomoże Ci zapisać się na kursy językowe, a także pomoże w znalezieniu odpowiedniej pracy!

Pamiętajmy, aby przed wyjazdem skompletować najważniejsze dokumenty:

  • CV

  • List motywacyjny
  • Przetłumaczone odpisy dyplomów / ukończonych szkół
  • Przetłumaczone certyfikaty poświadczające wymagane umiejętności
  • Certyfikaty językowe
  • Inne / dodatkowe dokumenty.

Będąc w posiadaniu tych dokumentów, Szwajcaria praca dla Polaków zawsze będzie stałą przed Tobą z otwartymi ramionami! Niezależnie od tego czy zostaniesz na dłużej u pierwszego, szwajcarskiego pracodawcy czy będziesz chciał zmienić pracę po jakimś czasie, będąc w posiadaniu wskazanych dokumentów, Twojej agencji pracy będzie łatwiej znaleźć Ci szybko nowe zatrudnienie.

Jak znaleźć najlepszą agencję pracy?

To, którą agencję pracy wybierzesz, może bardzo szybko Ci się zwrócić. Dlatego warto zadbać o te sprawy przed wyjazdem, żeby być spokojnym będąc w obcym państwie. Jeżeli myślisz o wyjeździe lub ogólnie o zmianie pracodawcy, pamiętaj o pracy w Szwajcarii – to nie jest wcale tak daleko, szczególnie samolotem.

Dobra agencja pracy to taka, która przeprowadzi Cię przez proces rekrutacji krok po kroku i przede wszystkim znajdzie Ci dobrą pracę! Ponadto, agencja pracy, która jest uznawana za sprawdzoną, nie wysyła Cię do nieznanych miejsc czy klientów, a przed Twoim wyjazdem weryfikuje także pracodawcę. Na szczególne uwzględnienie zasługuje agencja pracy https://njujob.pl/

Dzięki temu możesz być spokojny o podstawowe rzeczy, takie jak to, że za określoną pracę otrzymasz określone w umowie wynagrodzenie. A przecież o to chodzi najbardziej, nieprawdaż?