Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

Acer liderem na rynku monitorów

acer monitor

Trzeci kwartał 2020 roku był dla firmy Acer szczególny. Jak podaje firma Context, producent monitorów dostarczył na polski rynek ponad 55 tys. urządzeń tego typu, czym poprawił swoje wyniki o prawie 132 procent.

Zdalne nauczanie, a branża komputerowa

Do takiego wyniku z pewnością przyczyniła się obecna sytuacja panująca na świecie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy kupują więcej laptopów, komputerów stacjonarnych i innych akcesoriów komputerowych, w tym monitorów. Jak się okazuje trzeci kwartał 2020 roku to wzrost w naszym kraju o ponad 27 procent. Dobre wyniki odnotowują wszyscy producenci, ale na krajowym rynku zdecydowanie wyróżnia się w tej kategorii marka Acer. Jak wskazuje producent, ważnym czynnikiem jaki mógł to zagwarantować jest z pewnością cena. Obecnie ma ona kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę niepewne czasy i  sytuację ekonomiczną w naszym kraju.

– Pandemia łagodnie obeszła się z firmami z branży komputerowej. Sekret sukcesu Acer i rekordowych wyników sprzedaży tkwi głównie w jakości monitorów, a także w skutecznym zarządzaniu produktem – mówi Piotr Nowok, Product Manager w Acer Polska. W naszej ofercie znajdują się monitory przeznaczone dla różnych kategorii odbiorców: modele biurowe, dla użytkowników domowych, a także dla graczy. Monitory Acer trafiają więc do bardzo szerokiego grona klientów – dodaje.

 

– Monitory Acer mogą się pochwalić najlepszym stosunkiem jakości do ceny. W Polsce jest to wartość szczególnie wysoko oceniana przez klientów, a Acer oferuje dobrą jakość i wysokie parametry techniczne monitorów w bardzo atrakcyjnych cenach. Odpowiedzią rynku jest wyraźny wzrost sprzedaży – komentuje Piotr Nowok.

O firmie Acer

Firma Acer została założona w 1976 roku. Zajmuje się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. W ofercie firmy znajdziemy zarówno sprzęt komputerowy, jak i:

  • wyświetlacze
  • projektory
  • serwery
  • tablety
  • smartfony
  • akcesoria do ich przenoszenia
  • rozwiązania chmurowe

Zobacz także: Jak obrócić ekran w laptopie i komputerze stacjonarnym?

Powiązane artykuły

Jak obrócić ekran w laptopie i komputerze stacjonarnym

teoriabiznesu.pl