Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Bezpyłowe czyszczenie powierzchni — o czym mowa w praktyce?

sandbot

Przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej, technicznej, budowlanej ale i firmy sprzątające szczególnie doceniają metodę bezpyłowego czyszczenia powierzchni. Urządzeniem, które umożliwia wykorzystanie tej technologii jest hydropiaskarka. Sprzęt ten można stosować w szerokim zakresie czyszczenia powierzchni technicznych. Jest on bezpieczny i precyzyjny w życiu. Jak działa? Podpowiadamy.

Technologia piaskowania

Piaskowanie swoją nazwę wzięło od tworzywa, które kiedyś najczęściej było wykorzystywane do czyszczenia, czyli piasku. Specjalistyczna nazwa tego procesu to jednak czyszczenie strumieniowo-ścierne — może się ono różnić w zależności od rodzaju wykorzystanego ścierniwa, prędkości wyrzucanych cząstek, a także sposobu ich podawania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich konfiguracji możliwe jest stosowanie tej metody w wielu przypadkach.

Technologia hydropiaskowania

Technologia hydropiaskowania, którą wykorzystują urządzenia dostępne na stronie https://www.sandbot.pl/, polega na wytworzeniu trójfazowej mieszaniny. Składa się ona z powietrza, wody, a także ścierniwa, które za pomocą specjalnej dyszy są kierowane na powierzchnię jaka ma zostać poddana czyszczeniu. Jest to znacznie wydajniejsza metoda niż tradycyjne piaskowanie i dodatkowo zapewnia bezpyłowe czyszczenie powierzchni, ponieważ ścierniwo jest zwilżone wodą. Taka technika pozwala na uzyskiwanie większej energii kinetycznej ziaren, dzięki czemu wydajność pracy tego typu sprzętów jest znakomita.

Technologia ta umożliwia wykorzystanie szerokiej gamy różnych materiałów ściernych, których dobór powinien być uzależniony od rodzaju czyszczonej powierzchni. Sam proces piaskowania może odbyć się w trzech trybach — pierwszy to klasyczny, w którym łączy się powietrze, wodę i ścierniwo. Drugi polega na spłukiwaniu, czyli zastosowaniu samej wody z powietrzem. Trzeci z kolei to suszenie powierzchni za pomocą nadmuchu z dyszy.

Gdzie wykorzystuje się hydropiaskarki?

Hydropiaskarki to dość uniwersalne urządzenia, w których można dowolnie regulować ciśnienie, ilość piasku i wody, a także rodzaj kruszywa, dzięki czemu wykorzystywane są w wielu różnych gałęziach przemysłu. Dodatkowo używając mokrego piasku zamiast drogich ścierniw, firmy notują spore oszczędności finansowe. Hydropiaskarka jest to więc doskonałe rozwiązanie dla przemysłu wydobywczego, budownictwa i drogownictwa. Wykorzystuje się ją również w przemyśle stoczniowym i morskim. Coraz częściej możemy ją znaleźć także w warsztatach samochodowych. Stosowana jest też podczas renowacji przestrzeni miejskiej.