Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Co Twoje okulary przeciwsłoneczne mówią o Tobie?

okulary przeciwsłoneczne

Nie wyobrażasz sobie upalnych dni bez ulubionej pary okularów przeciwsłonecznych? Dowiedz się, co mówi o Tobie ten dodatek!

Okulary przeciwsłoneczne to dla wielu osób nieodłączny element wiosennych i letnich stylizacji. Ochrona oczu przed promieniowaniem UV i ostrym słońcem nie tylko pozwala dbać o wzrok, ale także zapobiega zmęczeniu, bólom głowy czy powstawaniu zmarszczek wokół oczu. Dla wielu osób stanowią także nieodłączny element własnego stylu. Co ciekawe, inni mogą podświadomie przypisywać nam pewne cechy charakteru właśnie poprzez nasz ubiór i akcesoria. Okulary przeciwsłoneczne nie są wyjątkiem! Pomyśl — czy tak samo będziesz postrzegać osobę, która ma na nosie ekskluzywne okulary Gucci i kogoś w krzykliwych oprawkach o intensywnym kolorze? Bardzo prawdopodobne, że na pierwszy rzut oka ocenisz je zupełnie inaczej — pierwsza wyda Ci się profesjonalna, przykładająca dużą wagę do swojego wyglądu, a druga — ekstrawagancka, cechująca się poczuciem humoru i dystansem do siebie, lub nawet… niepoważna. Warto o tym pamiętać, wybierając okulary dla siebie.

Klasyka i prostota — na każdą okazję

Uniwersalne kształty, czyli zaoblone prostokąty i delikatnie zarysowane kocie oczy, bez ostrych krawędzi, w delikatnej oprawie. Kolorystyka bardzo neutralna — czerń, szarości i granaty, ewentualnie brązy i metalowe elementy ozdobne. Soczewki okularowe czarne, szare lub brązowe, czasem gradientowane. Takie okulary są chętnie wybierane przez miłośniczki klasyki i wszechstronności oraz przez osoby, które muszą dbać o profesjonalny wizerunek.

Osoby w klasycznych, uniwersalnych oprawkach postrzegamy jako obowiązkowe, rozsądne i praktyczne, mające wszystko pod kontrolą, nieprzepadające za wyróżnianiem się z tłumu. Zamiast chwilowych trendów sięgają po ponadczasowe rozwiązania i wybierają to, co jest dopasowane do ich rysów twarzy, zamiast tego, co jest obecnie modne. Takie osoby wiedzą, czego chcą i mają bardzo praktyczne podejście do życia, często pełnią ważne funkcje w swoich firmach i są uznawane za intelektualistów. Jeśli dodatkowo okulary przeciwsłoneczne są wyprodukowane przez znaną markę (np. okulary Gucci ze sklepu iOkulary.pl), przypisujemy właścicielowi lub właścicielce wysoki status społeczny. Co ciekawe, sam fakt noszenia okularów przeciwsłonecznych kojarzy się z osobami pewnymi siebie!

A może ekstrawagancja i efektowny design?

Kanciaste kształty, wyraziste kwadraty, mocno zarysowane kocie oczy, idealne koła — takie okulary od razu przyciągają spojrzenia! Kolor szkieł jest intensywnie niebieski, różowy, zielony lub żółty. Powierzchnia soczewek okularowych może być także lustrzana. Oprawki są wykonane z cienkich drucików, nawiązujących do klimatów retro i vintage lub odwrotnie — są masywne, często w intensywnych barwach lub z efektownymi wykończeniami mostka oraz zauszników. Takie modele okularów kojarzą się z nowoczesnością i przebojowymi osobami — nie bez powodu! Niektórzy z nas pewnie mieliby opory przed założeniem wyrazistych, kolorowych okularów, ale posiadacze takich modeli zdają się zupełnie nie przejmować zdaniem innych.

Osoby, które noszą okulary o niespotykanym, efektownym designie, postrzegamy jako pełne energii, otwarte osoby, które łatwo nawiązują kontakty i chętnie zawierają nowe znajomości. Dodatkowo mają swój wyjątkowy styl i nie obawiają się go podkreślać, chętnie wykorzystują modne dodatki i testują nowości. Bardzo liczy się dla nich wyrażenie siebie! To silne osobowości, które wiedzą, czego chcą, mają poczucie humoru i dystans do siebie. Warto jednak wiedzieć, że ekstrawaganckie okulary mogą być negatywnie odebrane w niektórych sytuacjach — np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Przykłady można mnożyć — okulary w kształcie kociego oka wydają się nam nieco zalotne, a ciepłe barwy kojarzymy z osobami przyjacielskimi i opiekuńczymi. Dobrze jest o tym pamiętać, gdy zamawiamy nowe okulary przeciwsłoneczne — co wybrany model okularów powie o nas innym osobom?