Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Cyfrowe nadruk na koszulkach w technologii DTG

Wraz z popularyzacją mody na wysokiej jakości koszulki z nadrukiem, staramy się wykorzystywać wszystkie nowoczesne technologie, które gwarantują niespotykaną żywość kolorów, trwałość materiału i oszałamiający efekt. Propozycją dla najbardziej wymagających klientów są koszulki z nadrukiem wykonanym w technologii DTG. Czym jest technologia DTG i jakie są zalety wyboru produktów wykonanych w tej technologii?

Czym jest DTG?

Cyfrowy nadruk na koszulkach w technologii DTG (Direct to garment printing) to najnowsza propozycja technologii tworzenia odzieży, w szczególności koszulek, w których druk cyfrowy nanoszony jest bezpośrednio na koszulkę. W tech technologii wykorzystuje się urządzenie przypominające swoim wyglądem i zasadą działania drukarkę atramentową, jednak jest ono zaprojektowane bezpośrednio pod druk na ubraniach.

W skład takiej drukarki wchodzą przede wszystkim tusze, które nadają ubraniu niepowtarzalnej barwy, a także platforma, która transportuje tkaninę. Technologia DTG jest w branży modowej dostępna od jakiegoś czasu, i to właśnie ona cieszy się największą popularnością wśród osób, którre przykładają dużą uwagę do jakości kupowanych ubrań.

Jakie są zalety zakupu koszulki z nadrukiem w technologii DTG?

Warto podkreślić zalety wykorzystania technologii DTG w nadrukach nie tylko z punktu widzenia klienta, ale również producenta. Producent, przygotowując nadruk na koszulkę w technologii DTG, nie musi dbać o przygotowywanie szablonu. To z kolei sprawia, że chcąc zamówić koszulkę z własnym nadrukiem, nie musimy czekać w nieskończoność na realizację zamówienia, a ono samo nie będzie aż tak drogie.

Dodatkowo nadruki DTG są bardzo wysokiej jakości, co doskonale wpływa na żywotność naszych ubrań. Zakup koszulki z nadrukiem wykonanym w technologii DTG na printing-season.com zagwarantuje nam pełnię satysfakcji przez wiele miesięcy, nawet gdy ubranie będzie często prane.

Jeśli to my projektujemy swój nadruk na koszulce, w tradycyjnej metodzie nasz zaawansowany i skomplikowany projekt może wyraźnie wpłynąć na cenę końcową produktu. W przypadku DTG nie musimy martwić się o to – łatwa personalizacja sprawia, że bez względu na stopień skomplikowania naszego projektu, cena pozostanie taka sama. Co ważne dla osób zwracających uwagę na kolorystykę nadruków na koszulkach, DTG oferuje druk full color, ale nie wyklucza także przejść tonalnych.

Dla kogo koszulka w technologii DTG to dobry pomysł?

Wysokiej jakości koszulka z nadrukiem w technologii DTG to propozycja dla wszystkich osób, które dbają o swój codzienny wizerunek i starają się tworzyć swoje stylizacje pod kątem wyróżniania się z tłumu. Koszulki z ciekawymi nadrukami, które z jednej strony mogą rozśmieszyć, wprawić w zadumę lub potwierdzić nasze przekonania od zawsze były bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich tych, którzy nie boją się wyrażania siebie w taki sposób.

Koszulki z nadrukiem wykonanym w technologii DTG to także doskonały pomysł na upominki dla swoich pracowników. Nic tak dobrze nie wzbudza lojalności pracowników oraz nie gwarantuje reklamy, jak koszulki z logo firmowym.

Różnica pomiędzy koszulkami z nadrukiem DTG a sitodrukiem

Zwróćmy jeszcze uwagę na podstawowe różnice pomiędzy dwoma najpopularniejszymi technologiami tworzenia nadruków na koszulkach.

Przede wszystkim przygotowanie wzoru. W przypadku sitodruku niezbędne jest stworzenie matrycy, co generuje koszty, ale też czas przygotowania. W przypadku DTG to nie jest potrzebne. To z kolei sprawia, że w przypadku małej ilości produktów w zamówieniu, koszulki z trwałym nadrukiem DTG będą znacznie bardziej opłacalne, niż te wykonane w technologii sitodruku.