Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Dodatkowe akumulatory i stacja ładowania do DJI FPV. Czy warto kupić?

Dodatkowe akumulatory

W dzisiejszych czasach drony cieszą się dużym uznaniem. Umożliwiają nagrywanie filmów i robienie zdjęć z dużej wysokości. Warto jednak wyposażyć je w dodatkowe akcesoria, które w znacznym stopniu poprawią funkcjonalność wybranego przez nas rozwiązania. Dlaczego DJI FPV cieszy się tak dużą popularnością? Czy dodatkowe akumulatory do tego modelu drona są godne uwagi? Co powinniśmy wiedzieć o stacji ładowania do DJI FPV? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje potencjalne wątpliwości czytelników w tym zakresie.

Dlaczego DJI FPV cieszy się tak dużą popularnością?

Nie bez powodu DJI FPV jest tak chętnie wybierany przez fanów nowinek elektronicznych. Przytoczony model jest jednym z najszybszych- jest w stanie uzyskać prędkość wynoszącą nawet 140 km/h. Jest to gwarancja jeszcze większej liczby ujęć w wysokiej jakości. Przykładem jest, chociażby kręcenie świetnych samochodów sportowych lub dynamiczne kadry z gór.

Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że prędkość maksymalna jest dostępna w jednym z trybów M. Niestety wyłącza on automatyczne pozycjonowanie urządzenia, w konsekwencji musimy skupiać się na urządzeniu- nie jest w stanie utrzymać swojej wysokości w sposób automatyczny. DJI FPV posiada starannie przemyślane czujniki- o ile wykrywają one przeszkody, to jednak musimy je omijać na własną rękę. Sprzęt zwalnia, jednak kiedy znajduje się blisko niebezpiecznego miejsca. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://ironsky.pl/drony-sklep/kategoria-produktu/dji-drony-i-akcesoria/akumulatory-i-ladowarki-dji/stacje-zasilania/

Dodatkowe akumulatory — czy są godne uwagi?

Urządzenia DJI FPV warto wyposażyć w dodatkowe akumulatory. Dzięki temu możliwe jest poruszanie się w powietrzu niemalże przez cały czas, z krótkimi przerwami na ewentualną zmianę baterii. Godne uwagi są inteligentne akumulatory, których pojemność oscyluje w granicach 2000 mAh. Zaopatrzenie się w zapasowy akumulator to niemalże idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy planujemy nieco dłuższy lot naszym urządzeniem.

W pełni naładowana jednostka jest w stanie poruszać się w powietrzu przez około 20 minut, co jest satysfakcjonującym wynikiem, biorąc pod uwagę szereg możliwości. Inteligentne akumulatory DJI FPV charakteryzują się tym, że monitorują status w czasie rzeczywistym. W praktyce oznacza to, że możemy skupić się na tym, aby prowadzić drona, nie musimy obawiać się, że niespodziewanie bateria ulegnie rozładowaniu.

Stacja ładowania do DJI FPV — co powinniśmy o niej wiedzieć?

Do zestawu zalecana jest również stacja ładująca do akumulatora. W praktyce jest to wielokrotna ładowarka, która umożliwia obsługiwanie kilku baterii naraz. Jej cechą charakterystyczną jest kompaktowość i przenośność, co z pewnością jest ogromnym udogodnieniem. Stacja ładowania do DJI FPV jest gwarancją wysokiej jakości ładowania akumulatora, co zwiększa wydajność podczas poruszania się urządzenia w powietrzu. Użytkowanie jest bardzo łatwe- wystarczy podłączyć adapter do gniazdka elektrycznego i włożyć akumulatory do specjalnej komory.