Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię – wybór zlewozmywaka

zlew

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia. To miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. W kuchni przygotowujemy posiłki, spożywamy je, ale także relaksujemy się i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Od tego, jak funkcjonalna i praktyczna będzie kuchnia zależy nasze samopoczucie oraz nasz dobowy rytm dnia. Im szybciej, łatwiej i sprawniej będziemy poruszali się po kuchni i wykonywali w niej codzienne czynności, tym więcej czasu zaoszczędzimy, tym rzadziej będziemy spóźniali się do pracy, a nawet tym rzadziej będziemy kłócili się w rodzinie. To co codzienne obowiązki, bałagan, a w szczególności bałagan w kuchni staje się sercem większości domowych awantur.

Wybór zlewozmywaka

W kuchni znaczenie ma wszystko. Jej rozmiar, ilość mebli, sposób, w jaki są rozstawione. Istotne są też detale: wysokość krzeseł, rodzaj uchwytów, czy rodzaj zlewozmywaka. Zlewozmywak służy do mycia: naczyń, rąk, warzyw, owoców, wszystkie, co tego wymaga. Im więcej w kuchni myjemy i gotujemy, tym ważniejszy jest wybór odpowiedniego zlewozmywaka. To szczególnie ważne, jeśli w kuchni znajduje się tylko jeden zlew, który służy do mycia i płukania wszystkiego. Jednym z chętniej wybieranych modeli jest zlew z ociekaczem. Cieszy się on dużą popularnością ze względu na swój wymiar praktyczny. Ociekacz jest częścią zlewozmywaka, osadzoną bezpośrednio na blacie. Dzięki temu nie wymaga on wycinania dodatkowych przestrzeni w szafkach i przygotowywania specjalnych blatów kuchennych.

Na co zwrócić uwagę podczas wybory zlewu z ociekaczem?

Zlewozmywaki z ociekaczem powinien być nie tylko praktyczny, ale i estetyczny. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. To powinien być ten sam materiał, z którego wykonany jest zlew. Zlewozmywak z ociekaczem granitowy Magnesia firmy Sink Quality wykonany jest z granitu, który jest odporny zarówno na temperaturę, jak i zarysowania. Dzięki temu będzie estetyczny i higieniczny przez długi czas. Ważny jest też wybór odpowiedniego modelu. Wspomniany zlewozmywak jest wyposażony w ociekacz bez widocznych żłobień. To ułatwia rozmieszanie różnego typu przedmiotów do suszenia. Jest gładki, a przez to niezwykle estetyczny. Zlewozmywak Granitowy Natalie został wyposażony w widoczne żłobienia. Dzięki temu odpływ wody jest znacznie łatwiejszy. Ten typ zlewu również jest estetyczny, ale pasuje do innego typu kuchni. Wybór w dużej mierze zależy od naszych prywatnych preferencji i upodobań. Ważny jest też kształt. Powinien być nie tylko praktyczny, ale i estetyczny. Sink Quality oferuje zlewy z ociekaczami w okrągłych i prostych kształtach. Dzięki temu można je dopasować do wystroju i charakteru kuchni.

Kolor i wielkość zlewozmywaka

Ważny jest też wybór odpowiedniego koloru. W Sink Quality można wybrać zlew w kolorze czarnym, białym i brokatowym. Kolor powinien pasować do stylu, w którym urządzona jest kuchnia, a przede wszystkim do kolorów innych elementów wyposażenia wnętrz. Bardzo ważna jest też wielkość zlewozmywaka i ociekacza. Im większa kuchnia, tym większy ociekacz możemy wybrać. Warto jednak dostosować ten wybór do preferencji domowników. Im więcej gotujemy, myjemy, płuczemy i suszymy w kuchni, tym dłuższy ociekacz nam się przyda. Sink Quality oferuje ociekacze, która mają ergonomiczne kształty, ułatwiające praktyczne użytkowanie. Wszystkie zostały tak wyprofilowane, aby jak najskuteczniej odprowadzać gromadzącą się wodę. Warto pamiętać, że nie tylko naczynia wymagają umycia i osuszenia, ale również warzywa. Jeśli nawet mamy zmywarkę i suszarkę, ale dużo gotujemy, to warto wybrać dłuższy ociekacz. Na szczęście produkty Sink Quality nie mają określonego układu. Wyboru strony, po której znajduje się ociekacz możemy dokonać podczas montażu.